Trwa ładowanie...
Przejdź na

Doda zapłaci 10 000 zł za OBRAZĘ UCZUĆ RELIGIJNYCH?!

783
Podziel się

"Państwo sadza na ławie oskarżonych kogoś, kto być może dopuszcza się grzechu, ale nie przestępstwa!"

Doda zapłaci 10 000 zł za OBRAZĘ UCZUĆ RELIGIJNYCH?!
bDZtLYwR

Po wielu miesiącach rozprawy Sąd Rejonowy zamknął rozpoczęty w maju 2011 roku proces przeciwko Dorocie Rabczewskiej, która w wywiadzie z 2009 roku stwierdziła, że "bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię" i wspomniała o apostołach "naprutych winem i palących zioła". Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury złożył odwieczny wróg Dody i jej byłego chłopaka - szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak.

Nie pomogły wyjaśnienia Dody, która nie przyznała się do winy i utrzymywała, że "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", "wino było mszalne", a "zioła z pewnością mogły być lecznicze, bo wtedy aspiryny nie było". Ostateczny wyrok zapadnie już za cztery dni. Prokuratura oskarża Rabczewską o świadomą prowokację.

Co najmniej godziła się ona ze skutkiem swych słów, jakim była obraza uczuć religijnych innych osób – cytuje wypowiedź oskarżyciela Wprost. Brak jest podstaw do przyjęcia, by była to kreacja artystyczna.

bDZtLYwT

Oczywiście zupełnie innego zdania jest obrońca Dody, który zamiast kary 10 tysięcy złotych domaga się pełnego uniewinnienia. Zarzucił prokuraturze nadinterpretację mówiąc: Państwo sadza na ławie oskarżonych kogoś, kto być może dopuszcza się grzechu, ale nie przestępstwa!

W oparciu o opinie ekspertów sąd najprawdopodobniej uzna, że Rabczewska dopuściła się obrazy uczuć religijnych. W przeciwieństwie do podarcia Biblii przez Nergala jej komentarza nie można uznać za "kreację artystyczną". Czy to sprawiedliwe?

bDZtLYxu
KOMENTARZE
(783)
gość
9 lat temu
z satysfakcją stwierdzam iż Doda się skończyła
gość
9 lat temu
"kreacja artystyczna" - bardzo śmieszne
gość
9 lat temu
Wychodzi na to że w naszym kraju " wolność słowa " to fikcja !!!!
bDZtLYxv
gość
9 lat temu
Doda juz nie jest interesujaca...
gość
9 lat temu
co to dla niej 10 000 zł znając ją to znowu się wymiga od płacenia
Najnowsze komentarze (783)
Basia
9 lat temu
już mnie ocenzurowaliście ??
Basia
9 lat temu
Ludzi nawet faszyści nie wyganiali z kraju - nawyżej do obozu. Trzymaj się Doda i nie przejmuj się barbarzyńcami. Ty przynajmniej wiesz o czym mówisz a oni nawet nie wymienią autorów Biblii a o tym że takich Świetych Ksiąg "pisanych po pijaku" jest dużo więcej nawet wymiar sprawiedliwości nie słyszał. Idźcie narodzie podobno 'u Kowalskiego" cud sie pojawił na szybie - pomódlcie sie "o dobre zdrowie" bo "o rozm" to już za późno. Doda trzymaj się i bądź sobą dopóki masz egergię - nie licz że tu kiedykolwiek będzie inaczej.
gość
9 lat temu
Dodzie pewnie chodziło o rozgłos i według mnie takich wypowiedzi nie powinno się komentować. Olewać na miejscu i więcej się takimi ludzmi nie przejmować.
Mon
9 lat temu
Doda sie powinna teraz klocic :))
Cycki Miley s...
9 lat temu
Doda z Nergalkom była i teraz takie debilizmy do łba jej szczelajom ona chce żeby on znowu sie w niej zakochał
gość
9 lat temu
a może od razu na stos i spalić - ot miłosierdzie katolickie !!!
gość
9 lat temu
doda ma się czym chwalić tylko daje polizać a nie pokaże ;(
gasipies
9 lat temu
witamy w średniowieczu, stosy czas podpalać.ciemnogód w klechistanie święci triumf.byle nawiedzony k***l może zadenuncjować kogo chce bo czuje się obrażony .doda proś szwecję o azyl ze względu na prześladowania przez państwo wyznaniowe i sędziów będących na pasku inkwizycji.niech cała europa i świat dowie się jakim państwem,,demokratycznym i tolerancyjnym"jest polska.
bDZtLYxn
gość
9 lat temu
doda jest super
gość
9 lat temu
masz absolutną rację !!! Podobno żyjemy w wolnym kraju! Podobno!!!
gość
9 lat temu
byle gówno podciąga się pod "uczucia religijne" Lepiej by było gdyby ludzie zamiast tych "uczuć religijnych" mieli więcej oleju w głowie.
gość
9 lat temu
taki prymitywny c****ł nie powinien się wypowiadać!!
gość
9 lat temu
Durniejszego państwa poza Koreą północną to już chyba nie ma! Żeby za takie bzdury wytaczać proces a my podatnicy za to płacimy!! I Nie dajmy sobie wmówić, że żyjemy w wolnym kraju!! Jaka tu wolność słowa??? Ja też zamiast w biblię wolę wierzyć w krasnoludki i nienawidzę klechów tych pazernych i zakłamanych hipokrytów!! I co ??? Obrażam tu jakieś uczucia religijne??? Pytam j a k i e ??? Mam prawo wierzyć lub nie wierzyć w co mi się podoba, nie muszę wszystkich nie tylko kochać ale nawet lubić, mam też prawo nienawidzić jeśli doznam takiego uczucia i za to mam iść pod sąd???? Politycy chełpią się, że jesteśmy w Europie ( zawsze byliśmy) ale w porównaniu z Europą Polska to zaścianek !!!!
gość
9 lat temu
pff nic nie mozna powiedziec, nic dziwnego ze chce wyjechac
...
Następna strona
bDZtLYxP