Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rada Etyki Mediów KRYTYKUJE Kolendę-Zaleską!

4907
Podziel się

"Dała upust emocjom ponad akceptowalną przez telewidzów miarę i standardy profesjonalizmu w dziennikarstwie." Zgadzacie się?

Rada Etyki Mediów KRYTYKUJE Kolendę-Zaleską!
bDeEznRx

Sobotnie wydanie programu Fakty po Faktach w TVN24 wywołało spore poruszenie wśród widzów. To chyba nawet za mało powiedziane. Wywiad z Krzysztofem Rutkowskim przeprowadzony przez Katarzynę Kolendę-Zaleską był więcej niż dziwny. Do tego stopnia, że internauci i widzowie domagali się zwolnienia dziennikarki i zaprzestanie takich praktyk.

Dziennikarka kpiła z byłego detektywa, że nosi okulary jak w Miami Vice oraz że wykorzystał tragedię, którą żyła cała Polska, by się na niej wypromować.

Sprawa jest o tyle dziwna, że dziennikarka zapomniała chyba, że to właśnie TVN wypromował Rutkowskiego na gwiazdora w okularach przeciwsłonecznych, emitując jego skandaliczny, jak się okazuje dzisiaj program i że to TVN emitował jego nagrania, o które toczy się teraz spór. O co więc jej chodzi? Na miejscu jej przełożonych bylibyśmy nieco zdezorientowani.

bDeEznRz

Po emisji programu przesłano kilkadziesiąt skarg na Kolendę-Zaleską do Rady Etyki Mediów. Ta przychyliła się do niepochlebnych opinii widzów.

Po zapoznaniu się z program REM stwierdza, iż podziela krytyczne uwagi autorów skarg – czytamy w oświadczeniu REM. Natłok sprzecznych, bulwersujących informacji o tragedii w Sosnowcu wymaga od dziennikarzy zajmujących sie tym tematem szczególnej rozwagi i powściągania własnych emocji. Zdaniem REM, właśnie nadmiar emocji, którym dziennikarka dała upust ponad akceptowalną przez tych telewidzów miarę i standardy profesjonalizmu w dziennikarstwie, pozbawił program obiektywizmu, szczególnie w stosunku do jednego z zaproszonych gości.

Mimo że wielu widzów domagało się zwolnienia Kolendy-Zalewskiej ze stacji, Rada Etyki Mediów stwierdza, że nie posiada takich kompetencji. Ta decyzja należy jedynie do szefów stacji:

bDeEznRF

Wielu autorów skarg domagało się od REM podjęcia działań mających na celu odsunięcie red. Katarzyny Kolendy-Zaleskiej od pracy w telewizji. Przypominamy, że kompetencje REM ograniczają się do wytknięcia złamania zasad etyki dziennikarskiej, gdy do niego dochodzi.

Zgadzacie się z taką oceną wywiadu? Chętnie byśmy go Wam pokazali, żebyście mogli to lepiej ocenić, ale niestety wszystkie kopie rozmowy zostały sprawnie usunięte z sieci. Jak widać, gwiazdy dziennikarstwa radzą sobie świetnie nawet bez ACTA.

bDeEznSa
KOMENTARZE
(4907)
gość
9 lat temu
Rutkowski fajnie jej dowalił, jak go zaczęła oskarżać o nieetyczne zachowanie ten jej wypomniał, że dla potrzeb TVNu robił gorsze rzeczy w Detektywie i szefostwo było zachwycone... i te padalce chcą kogoś pouczać jak ma się zachowywać... przynajmniej dzięki Rutkowskiemu dowiedzieliśmy się o perfidnym kłamstwie, z polską policją mielibyśmy teatrzyk na miesiąc i to za nasze pieniądze...
gość
9 lat temu
no i dobrze, dała ciała zresztą w tvn takie zachowanie to standard.
gość
9 lat temu
powinni ja wyrzucic
bDeEznSb
gość
9 lat temu
co tu dużo mówić, skoro kolenda broniła dzieciobójczynię... i udawała, że polska policja nie ma sobie nic do zarzucenia... a sam rutkowski powiedział, że wszystkie działania jego biura kosztowały kilkanaście tysięcy i doszli prawdy w krótkim czasie, a te gamonie z policji wydały na poszukiwania i akcje kilkaset tysięcy i bez skutku, bo panowie policjanci nie chcieli dołączyć do śledztwa negocjatora policyjnego, który wydobyłby z katarzyny informację, gdzie leży ciało dziecka... a tak walnęła im ściemę, a ci po tylu jej kłamstwach i grach jej uwierzyli i od razu się wzięli za przetrzepywanie terenu... a wystarczyło kobietę zmusić do powiedzenia prawdy i zaprowadzenia na miejsce ukrycia zwłok... to jest policja?
gość
9 lat temu
to było skandaliczne, chciała go oskarżać, że nagrywał rozmowę z "ofiarą" kasią, a jak przyszło co do czego, to TVN pierwszy wyemitował tę rozmowę, takiej hipokryzji i zakłamania dawno nie było... jak im nie wstyd, podobno poważna telewizja i kanał informacyjny
Najnowsze komentarze (4907)
gość
6 lat temu
Szefowie stacji! Podejmijcie ta decyzje!!! Ona jest beznadziejna!!!!!
Widz
6 lat temu
Ona jest baaaardzo slaba, stronnicza I na dodatek coraz gorzej wyglada. Nie chce sie ani na nia patrzec ani jej sluchac. Dla dobra stacji powinni ja zdjac. Jest wielu lepszych I inteligentniejszych od niej.
gość
8 lat temu
Ona ma gębę małpy!
ZnMoYu , [url...
9 lat temu
ZnMoYu , [url= [link=
The Google Ad...
9 lat temu
The Google Adwords keywords tool alutalcy gives you some idea of what the cost per click of the keywords you are interested in. For examplelabiaplasty = $ 0.40labiaplasty surgery = $ 0.35labiaplasty cost = $ 0.41labiaplasty before and after = $ 0.39labiaplasty photos = $ 0.38 Of course it is not a guarantee that you will get those per click amounts because of the advertiser bidding, smartpricing (if your site is smartpriced you may just get $ 0.05 instead of $ 0.41)You can of course try to develop a blog about labiaplasty or write about it more often in your blogHowever low CTR is a result of several factors. It depends on the (a) responsiveness of audience to the ads (users looking to book a travel to Spain comes to your site about tourist destinations in Spain then clicks on an ad about hotels in Spain)(b) ad format(c) ad placement(d) ad colors sometimes ads blended into the content works wonders, but sometimes ads that contrast your site colors work best(e) number of ad units on a pageTo improve the performance of Adsense on your site, Google Adsense Help has good tips on where to put the ads on a blog (their blog heat map). Their tips are as follows: 1. Blend the ads on your blog2. Experiment with multiple ad formats and locations3. Offer readers more options with search and referrals4. Improve site targeting
FXzZN8 xqnsh...
9 lat temu
FXzZN8 <a href="
kqlZwL , [url...
9 lat temu
kqlZwL , [url= [link=
Witam.Jak wię...
9 lat temu
Witam.Jak większość osf3b udzielających się na tej oirsnte, mam problem z dziewczynami. Mam już 19 lat, uczęszczam do szkoły średniej. Początkowo, kiedy zobaczyłem Twoją stronke byłem przekonany, że to stek bzdur i prf3ba wyłudzenia pieniedzy od zdesperowanych osf3b. Kiedy jednak przeczytałem pare Twoich artykułf3w, zmieniłem zdanie. Wiele twoich stwierdzeń pokrywa się z moimi przemyśleniami. A teraz do sedna sprawy. Miałem sielankowe dzieciństwo i wiekszość swojego czasu poświęcałem nauce albo komputerowi lub siatkf3wce. I tak minęło gimnazjum, liceum. Na żadne imprezy nie wychodzę, na osiemnastkach znajomych nie byłem ( na pf3łmetkach rf3wnież ), nie piję, nie palę, nie klnę. Ubieram się elegancko w koszulkę i dżinsy, lub sweterek nie przepadam za dresami. Dodatkowo nie jestem jakoś super-przystojny, a obdarzony bardziej kobiecą urodą ciężko mi to zdefiniować, ale może niektf3rzy wiedzą o co mi chodzi. Chociaż uprawiałem siatkf3wkę i pływam, to nie jestem zbyt umięśniony tak jakbym trenował na siłe, nie na masę. Liczę 181 wzrostu i 63kg masy. W ten sposf3b dałem krf3tki zarys siebie.Nawiązanie dialogu nie przychodzi mi z wielkim trudem (chyba, że jakas osoba na prawdę mnie sie podoba to wtedy nasze tematy rozmowy to szkoła, co wczoraj robiłaś, odrobiłaś pracę a jeśli tak to mogłabyś mi to wytumaczyć etc.), jednak nie potrafię znaleźć sobie kogoś więcej aniżeli dobrej koleżanki. Wszystkie moje metody sprowadzają się do uśmiechu, szczerości i zainteresowania drugą osobą nie przepadam rozmawiać na swf3j temat, bo sądze że nie jest to ciekawy topic. Myślę, że dzieje się tak bo jestem mało męski no znajdźcie w swoich znajomych chłopaka nie palącego, nie pijącego, z kobiecą urodą i mającego trochę rozumu w głowie; powiecie baba, nie chłop. Proszę Was o jakieś wskazf3wki, od czego zacząć i czy powinienem się zmieniać pod względem nawykf3w. Dodam j
bDeEznRT
m8msmD kjjvi...
9 lat temu
m8msmD <a href="
pisze:@marius...
9 lat temu
pisze:@mariusz: odnośnie PKB to święta racja. Z pierwotnej werjsi wpisu wyciąłem swoje zastrzeżenie i uzasadnienie, że to porf3wnanie nie jest na naszą niekorzyść. Zrobiłem to, bo tekst i tak jest za długi. Został tylko wtręt o tym, że ten argument jest naciągany. Miałem nadzieję, że uda się to powiedzieć w komentarzach i dzięki za stworzenie takiej okazji:) ja także uważam, że to gdzie teraz jesteśmy pomimo tylu przeszkf3d świadczy jak najlepiej o naszej żywotności.Co do społecznych nierf3wności zaś, to panuje tu pełna niezgoda:) Nie mamy ukształtowanej klasy średniej, klasa wyższa jest w powijakach, arystokracja jest szczątkowa, nawet najwyraźniej ukształtowana klasa niższa w dużym stopniu ma swf3j zasięg na własne życzenie. Wiele ruchf3w jest możliwych i dzieje się to na naszych oczach. Między innymi szansą na zmianę statusu dla wielu osf3b, zwłaszcza walczących o miejsce w klasie średniej, są właśnie wyjazdy zagraniczne. Nie może być inaczej, skoro zmiany obejmują dopiero jedno pokolenie, a do ich utrwalenia potrzeba kilku pokoleń.Nie ma jeszcze nawet tak naprawdę wyrf3żnikf3w dla poszczegf3lnych klas. Nawet jeśli przyjąć dla uproszczenia tylko taki wskaźnik jak rf3żnice majątkowe, to daleko jeszcze do tej rozpiętości, ktf3ra występuje w innych społeczeństwach.
gość
9 lat temu
PIĘKNE TO TAKIE ,ŻE W CIEMNEJ ULICY CZŁOWIEK PRZY SPOTKANIU Z TĄ PIĘKNOŚCIĄ RZUCIŁ BY KARABIN I UCIEKŁ ZE STRACHU . I POMYŚLEĆ ŻE TAKI ŚMIEĆ KREUJE POLITYKĘ POLSKI !!!!!!!!!
gość
9 lat temu
patrowicz i rugytowski
ibiza
9 lat temu
wielu z nas może się zgadzać z jej słowami . Rutkowski jest taki , mam swoje zdanie na jego temat . Ale Zaleska jest dziennikarką . Powinna prowadzić wywiad pozwalając widzowi na opinię , a nie umoralniać gościa , rozmówcę . Nie to jest rolą dziennikarki . Niemniej pani ta o tym zapomniała . Zaleska wszechwiedząca , wszechmogąca . Fuj
netarte
9 lat temu
kiedyś napisałam , że Zaleska to amatorka , jedyne co potrafi to popisywać się ( nie wiadomo czym ) , jej dziwne komentarze i uwagi nie są ani ripostą , ani obiektywną sugestią , mało mnie nie zlinczowali twierdząc , że to fachowiec , dziennikarka z talentem i powołaniem . Teraz mamy żywy przykład jej "fachowości" . Pozdrawiam
...
Następna strona
bDeEznSv