Trwa ładowanie...
Przejdź na

Środa atakuje Kolendę-Zaleską: "RADIO MARYJA MA WOLNE ETATY!"

1948
Podziel się:

"Jest sumieniem narodu, a nawet ludzkości" - kpi. Ostro.

Środa atakuje Kolendę-Zaleską: "RADIO MARYJA MA WOLNE ETATY!"
bEUynXOt

Po ataku na Krzysztofa Rutkowskiego w programie Fakty po Faktach Katarzyna Kolenda-Zaleska stała się na chwilę najgłośniejszą dziennikarką w kraju. Wykorzystała tę okazję i ruszyła do kolejnego natarcia – tym razem na łamach Gazety Wyborczej. Skrytykowała tam kontrowersyjne wyznania Marii Czubaszek. Dziennikarka oskarżyła ją o "banalizowanie aborcji" i wypowiadanie opinii, które mogą być "dewastujące dla psychiki wielu kobiet". Przypomnijmy: Internauci żądają zwolnienia Kolendy-Zaleskiej!

Na temat tej krytyki wypowiedziała się Magdalena Środa. W felietonie na stronie radia TokFM znana z feministycznych poglądów doktor oskarżyła Kolendę-Zaleską o zupełny brak profesjonalizmu, dystansu dziennikarskiego i skrajną stronniczość poglądów.

Katarzyna Kolenda-Zaleska chyba pomyliła role. Nie jest już tylko dziennikarką, jest sumieniem narodu, a nawet ludzkości – kpi Środa komentując jej publiczną kłótnię z Rutkowskim. To dość typowe: ludzie znani myślą, że to, że są znani, upoważnia ich do czegoś więcej niż bycie znanym. A mianowicie: do bycia autorytetem. I tak Kasia Cichopek jest autorytetem w kwestii stylu bycia, Jola Kwaśniewska - w kwestii lekarstw na grypę, a Kolenda-Zaleska w kwestiach moralnych i to wielkiego kalibru.

bEUynXOv

Prowadząc wywiad z detektywem Rutkowskim (...) postąpiła wbrew moralnym standardom dziennikarskim, które nakazują jej profesjonalizm, bezstronność i obiektywność. Co ciekawe, broni jej Kamil Durczok, co znaczy, że kwestia etyki zawodowej w środowisku dziennikarzy jest nieznana. (Przypomnijmy, co mówił Durczok: *"Argumenty i racja były po stronie Kasi!")
*

Nastąpnie przechodzi do sprawy Czubaszek:

Jeszcze gorzej Kolenda-Zaleska zachowała się wobec Marii Czubaszek pisząc, że jej wyznania "są dewastacyjne dla psychiki wielu kobiet", bo ksiądz Boniecki (jej guru?) był świadkiem "dramatycznych wyznań wielu starszych kobiet, które latami tłumiły w sobie poczucie winy i latami nie były w stanie uwolnić się od koszmarów wspomnień z aborcji". Ale "obiektywizm" pani Kolendy-Zaleskiej jest wybiórczy, zależny od światopoglądu, a zwłaszcza poglądów religijnych. Cieszymy się wszyscy, że pani Kolenda-Zaleska charakteryzuje się religijną wrażliwością moralną, ale martwimy się jej brakiem obiektywizmu.

Dziennikarz nie może być moralistą - dodaje. Jego funkcje mają inny charakter: jest obserwatorem, narzędziem informacji, śledczym faktów, a nie ekspozyturą jakiegoś światopoglądu. Ale jeśli poziom przywiązania do nich jest bardzo silny, to może warto zmienić zawód lub - co najmniej - medialną afiliację? Radio Maryja ma z pewnością wolne etaty.

bEUynXOB
bEUynXOW
KOMENTARZE
(1948)
gość
10 lat temu
I bardzo dobrze jej Środa powiedziała.
gość
10 lat temu
A dajcie spokój już z tym, skompromitowała się kobieta i straciła uznanie jako dziennikarka w śród większości osób, tak więc szybko zaufania i "poparcia" nie odzyska. Mogła być bezstronna a nie sie nakręciła
gość
10 lat temu
Dobrze jej powiedziała
bEUynXOX
gość
10 lat temu
Pani Środa zawze mądrze mówi!
Anka
10 lat temu
chciałabym być ładna nawet gdy się nie umaluję
Najnowsze komentarze (1948)
gość
8 lat temu
Kto tą Środę nam podrzucił?Kim ona jest i czego dokonała,że wszystkich w koło krytykuje? A w ogóle to jakiej ona jest płci,że się tak zapytam.
gość
9 lat temu
wreszcie jakaś dziennikarka , ma odwagę pokazać pazur .W TYCH czasach niema miejsca , dla obiektywnej prawdy . Zato można otumaniać w stylu lisa , czy niesiołowskiego.
gość
9 lat temu
ZYDOWKI KUREWSKIE
czwartek
10 lat temu
Pani Środa jest najmądrzejszą samicą .
ANIA.P.
10 lat temu
a dlczego niby dziennikarz nie może mieć moralności i krytycznie wypowiadać się o ludziach którzy nie posiadają żadnej moralmości ,ja ją popieram mam dość bezosobowych dziennikaży
gość
10 lat temu
spać mi se hce, a wam tez sie hce?
gość
10 lat temu
hahaha ale Środa jej pojechała :)
gość
10 lat temu
środa nawet z wyglądu nie przypomina kobiety, ble warta tyle co czubaszek bo kobieta ma prawo do wszystkiego, ale dopiero po narodzeniu się, przed można ją zabić bo zależy od innej kobiety?
bEUynXOP
gość
10 lat temu
"Nie rozumiem tylko dlaczego pani Kolenda -Zaleska nie ma prawa do wypowiadania swoich poglądów, a pani Środa ma? " Terror z manify tylko p****y (przepraszam vaginosceptycy ) inne dziwolągi mają prawo wygłaszać swoje poglądy i krytykować ciemnogród. reszta morda kubeł europa nadchodzi
gość
10 lat temu
Sroda to nie wyrocznia. Przemądrzała kobitka
gość
10 lat temu
Rodzinka Kolendy? Ten sam poziom. Do budy burku!
gość
10 lat temu
Środa ty paskudo. Przestań bełkotać. Niech ci Szczuka minete strzeli !!! I Zamilcz!!!
gość
10 lat temu
Zaleska powina byc zwolniona bo jak prowadzi wywiad to sie robi chamska wstyd
gość
10 lat temu
ŚRODA DO DOMU
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUynXPI
bEUynXPJ
bEUynXPK
bEUynXPL
bEUynXPM
bEUynXPr