Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Dlaczego mam płacić za żałobę narodową?"

3953
Podziel się:

"Artysta w żałobie" krytykuje decyzję prezydenta. Zgadzacie się?

"Dlaczego mam płacić za żałobę narodową?"

Decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby na dwa dni po tragicznej katastrofie wprowadzić w kraju żałobę narodową, nie spodobała się niektórym artystom. List podpisany "Artysta w żałobie" został napisany w imieniu aktorów, reżyserów, piosenkarzy i osób estrady, a następnie rozesłany do telewizji oraz gazet. We wstępie odezwy do Polaków oraz rządu autor zapewnia, że bardzo współczuje rodzinom ofiar jednak uważa, że koszty spowodowane odwołaniem wielu imprez są zbyt wysokie.

Chciałbym jednak poruszyć teraz kwestię, która być może zostać odebrana przez niektórych jako oburzająca. Skutkiem ogłoszenia żałoby narodowej (kolejnej w przeciągu ostatnich kilku lat) jest odwołanie w dniach 5-6 marca wszelkich imprez masowych - spektakli, koncertów, imprez sportowych itd. Trzeba zapłacić za zwrot biletów, ponowną reklamę... - czytamy.

Z powodu (prawdopodobnie) błędu jednego człowieka wiele tysięcy osób straciło znacząco część swoich miesięcznych dochodów - w wielu przypadkach spowodowało to straty, które będą odrabiane przez nich przez wiele następnych tygodni. Państwo nie dokona żadnej refundacji powyższych poniesionych strat w sytuacji, w której wymusiło na artystach dni wolne od pracy i tym samym zarabiania pieniędzy.

Dlaczego mam za to płacić?!!! Żałoba narodowa - niech będzie, ale w takim razie niech Państwo płaci za sytuację, którą wymusza na niewinnych artystach. Niech Państwo zapłaci za tę sytuację!

Zgadzacie się z takim postawieniem sprawy?

KOMENTARZE
(3953)
kajak
10 lat temu
żałoba traci juz swoje znaczenie. Troche za czesto jest wykorzystywana. Fakt - wspolczuje tak samo jak Wy, ale uwazam ze zostala wprowadzona nieslusznie.
gość
10 lat temu
a jak ty bys miala dostac zamiast 2000zl 1500 tylko dlatego ze zabroniono ci pracowac to tez bys byla taka chetna!!!!!! a rachunki w spoldzielni nie odliczone za dwa dni - bo niby z jakiej racji - ich zaloba nieobowiazuje :/
malagosa
10 lat temu
Powiedziała bym, że zgadzam się. W żałobie jest wielu ludzi, których dotyczy to wydarzenie - ale ja w żadnej żałobie nie jestem. Byłam w żałobie kiedy ktoś w wypadku samochodowym zabił moich rodziców, ale nie teraz kiedy rozbiły się pociągi z pasażerami. Chyba Prezydent sam nie wiedział co więcej powiedzieć, to ogłosił żałobę narodową.
slowikowa
10 lat temu
Oczywiście, że się zgadzam! Żałoba...? Żałobę i tak przeżyją tak na prawdę tylko rodziny tych zmarłych ludzi. Dla przeciętniaka, zazwyczaj żałoba różni się od zwykłego dnia tym, że słoneczko polsatu jest czarne ;] A artyści w naszym kraju muszą się rozwijac! Mamy tylu młodych, zdolnych ludzi, którzy nie mają żadnych szans i możliwości. Jedyne, na co mogą liczyc to oni sami. Biorąc pod uwagę, że żałoba niebezpiecznie ociera się o dzień kobiet, Ci ludzie na prawdę mocno będą musieli zredukowac budżet...
gość
10 lat temu
Do wszystkich nic nie rozumiejących. Nie patrzcie na ten problem przez pryzmat celebrytów i świetnie zarabiającą czołówkę artystów. Popatrzcie z punktu widzenia tej ogromnej większości aktorów, tancerzy, muzyków, pracowników technicznych teatrów i estrady itp. Oni żyją bardzo skromnie i często nie maja z czego żyć. Wiem coś o tym bo sam jestem aktorem z tzw. prowincjonalnego teatru. Dla mnie ten jeden odwołany spektakl w teatrze ( bo w poniedziałki teatry państwowe nie grają) to strata 150 zł. Może to kogoś śmieszy ale dla mnie to dużo.
Najnowsze komentarze (3953)
USA
8 lat temu
bSScRv Really appreciate you sharing this article post.Much thanks again. Want more.
Adw. Jacek P.
10 lat temu
tak czysto logicznie: jeśli jest żałoba narodowa to dlaczego tylko jedna branża ma na tym cierpieć? Artysta żeby mógł wykonać swoje dzieło - koncert, pokaz tańca, pokaz iluzji, pokaz żonglerki itp. musi ćwiczyć na to wiele lat. Nie pracuje codziennie tylko raz w tygodniu na ogół w soboty! Jeśli wypadnie żałoba na jedną z sobót jego przychód spada o 25% Odpowiedzcie sobie na pytanie czy chcielibyście otrzymać o 1/4 mniejsze wynagrodzenie. Jestem adwokatem i chętnie za darmo wesprę artystów w zbiorowym pozwie i pozwę Skarb Państwa jeśli żałoba doprowadzi do wymiernych strat. Pozdrawiam
gość
10 lat temu
Żałoba powinna być odczuwana z serca a nie nakazu Prezydenta.
gość
10 lat temu
Szokiem jest dla mnie myślenie w takich kategoriach, jak tu czytam. Jacy ludzie, taki naród, taka Polska. Niestety.
gość
10 lat temu
codziennine ginie więcej osób i nie ma żałoby, to dlaczego ma być za każdym razem gdy ginie w kumulacji więcej osób niż przeciętnie
gość
10 lat temu
zgadzam się. żałoba jest wyłącznie moją osobistą sprawą. współczuję rodzinom, ale dlaczego mam się z nimi umartwiac. Umierali pojedynczy ludzie z różnych rodzin. Dawno temu umarli moi rodzice i nie było żałoby narodowej. Ogłasza się żałobę narodową dla lepszego pijaru, pod publiczkę. Moim zdaniem zamiast ogłaszac żałobę narodową należałoby bardziej zadbac o zwykłych ludzi, biednych. niezaradnych.Np. przeznaczyc pieniądze może nie na ubranie pary prezydenckiej na jakiś zbożny cel. Jedna garsonka mniej, a ile z tego może byc zupy.
Janek
10 lat temu
Też współczuję bardzo wszystkim poszkodowanym alę z tą żałobą narodową to przesada. Na szosach i ulicach Polski codziennie ginie tyle samo albo więcej ludzi i nikt się nimi nie przejmuje, Giną matki czy jedyni żywiciele rodzin. - muszą sobie radzić sami. Trzeba zginąć zbiorowo i wtedy dopiero tragedia. Jest to bardzo smutne bo te pojedyncze ofiary to też LUDZIE . ale nie podlegają żadnej trsce państwa. A wszystkim, którzy dodatkowo jeszcze tracą bo nie daje Im się pracować - bardzo wspłczuję i rzeczywiście to Państwo powinno za to płacić !!!!!!!
gość
10 lat temu
[cytat komentarz="" autor="Madzia"]"Artyści" bo sie k**a naroobią ojejuś jejuś strasznie... górnicy w kopalni, tysiące bezimiennych przy taśmach w fabrykach i wiele innych naprawde ciężko pracujących musi harować piątek, świątek żałoba czy nie. Uważajcie artyści co się nie przepracujecie przypadkiem.[/cytat]a żeby górnikom zakazać pracy przez żałobę i zabrać im część pensji to na pewno by się cieszyli z tego prawda?? Każdy ma swoje życie i sam wybiera mógł dążyć do zostania artystą a nie górnikiem, więc przestań gadać czy ktoś się napracuje czy nie. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.
gość
10 lat temu
masz płacić!
gość
10 lat temu
niektórym obniżają dochody bez powodu i co wtedy?ja mam obniżoną wypłatę bo tak i co mam zrobić?niech strajkują, inni borykają się z pracodawcą żeby mieć ledwo najniższą krajową a oni co,głosujmy dalej za PO.
Patryk
10 lat temu
grunt to zrozumieć tych cierpiących ludzi ktorzy zostali po stracie najblizszych, tego co wszyscy przeżywają nie rzycze najwiekszemu wrogowi z pozdrowieniami członek rodziny jednej z ofiar
gość
10 lat temu
zgadzam się
gość
10 lat temu
zgadzam się
gość
10 lat temu
A my oczywiscie o pieniadzach.. ty odrobisz to za kilka tygodni a oni juz zycie stracili na zawsze..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie