Trwa ładowanie...
Przejdź na

ACTA ODRZUCONA! Co dalej?

148
Podziel się

Tym razem demokracja wygrała?

ACTA ODRZUCONA! Co dalej?
bDzJoGid

Zgodnie z przewidywaniami podczas wczorajszego głosowania w Parlamencie Europejskim nad przyjęciem porozumienia ACTA, europosłowie opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu. Umowa została odrzucona większością głosów, czego spodziewano się po negatywnej opinii wydanej dla projektu przez komisję ds. handlu.

Kolejnym etapem ma być Trybunał Sprawiedliwości, którego sędziowie mają zadecydować, czy zapisy ACTA są zgodne z obowiązującym ustawodawstwem europejskim. Zdaniem komisarza ds. handlu, Karela de Guchta, między już istniejącymi uregulowaniami i porozumieniem nie ma żadnych sprzeczności. Zadeklarował jednak cynicznie, że jeżeli Trybunał orzekłby niezgodność z prawem europejskim, ACTA będzie poprawiana do skutku - aż zostanie przyjęta i przez Trybunał, i Parlament...

Tymczasem po decyzji europosłów do PE napływają listy od organizacji popierających dokument.

bDzJoGif

Europa miała okazję, aby poprzeć ważne porozumienie, które poprawia standardy ochrony praw własności intelektualnej na arenie międzynarodowej - napisał dyrektor International Trademark Association Alan C. Drewsen. Spodziewamy się, że ACTA wejdzie w życie bez Europy, co postrzegamy jako znaczącą stratę dla 27 państw członkowskich.

Miejmy nadzieję, że podobne "porozumienie" nie pojawi się wkrótce pod jakąś inną nazwą.

Warto pamiętać, że politycy obalili ACTA, bojąc się kolejnych masowych protestów. To sukces wszystkich, którym chciało się wyjść z domu w mróz. Pamiętajcie, kto próbował przekonać Polaków, że "bunt przeciwko ACTA powstał na kłamstwie" i że "przeciwnicy ACTA zachowują się jak złodzieje".

Przypomnijmy:

bDzJoGil
bDzJoGiG
KOMENTARZE
(148)
gość
9 lat temu
Już pracują na nowym dokumentem, tak łatwo nie popuszczą..W sumie to dzięki nam, Polakom, odrzucili Acta!! Wygraliśmy bitwę, ale nie wojnę, niestety..
gość
9 lat temu
Musimy walczyć o Internet!!! Nic dziwnego, że władza się go boi, bo nie może go kontrolować, a tylko tutaj dowiemy się prawdy!!!!
gość
9 lat temu
Sprawiedliwość zawsze wygrywa !!! :)
bDzJoGiH
gość
9 lat temu
Oliwa zawsze sprawiedliwa, nie dla ACTA!
gość
9 lat temu
jest ciekawszy temat! Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.
Najnowsze komentarze (148)
Mario
8 lat temu
Stop ACTA. Przestańcie traktować na starcie ludzi jak piratów. Umożliwcie nam kupowanie mediów w nowoczesnej formie. Do nośników fizycznych już nikt nie wróci. W Polsce nie można kupić legalnie muzyki w mp3. Proszę ogarnijcie się bo zagraniczne sklepy zaczną sprzedawać Polską muzykę i ta gałąź rynku przestanie u nas istnieć, resztę dobije Youtube. Przykro mi ale już nawet „piraci” nie kopiują płyt tylko ściągają z Youtube.
Anonimowy09
9 lat temu
uwierzcie mi... nie chciałbym żeby wprowadzili... ale wprowadzą wcześniej czy później jak nie pod tą nazwą to pod inną... Gdzieś czytałem o dowodach internetowych (podobnych do dowodów osobistych) ale nie wiem czy to prawda... Ale na prawdę nie chciałbym...
gość
9 lat temu
Mortal Kombat!
gość
9 lat temu
nie dla korporacji nie dla wyzysku nie dla nacisku na kraje i ludzi
POLAK
9 lat temu
DOBRZE TERAZ NIECH DADZA GODNE WYPŁATY DLA MILIONÓW POLAKÓW BY NIE ŻYC W UBUSTWIE
patryjota
9 lat temu
A nasz (premier sprzedawczyk) chciał to gówno podpisać! Już nie powinien być premierem. Chciał sprzedać naszych internautów za pogłaskanie po głowie wielkich koncernów. CBA powinna się tym zająć.Już nie wierze Takiemu premierowi.Lobbing dla niego ważniejszy niż POLACY!Wstyd mi za niego. Teraz bardzo żałuję że głosowałem na niego.Dla mnie to sprzedawczyk. Tymoszenko siedzi na Ukrainie a nasz Pawlak ma się dobrze. Płacimy najdrożej w europie.Jego też wsadzić do pierdla.Politycy zamiast nam służyć robią nam kuku
gość
9 lat temu
Tak Polacy, mówicie, że macie to gdzieś, a potem narzekacie, że w państwie jest tak źle... Żałosne.
gość
9 lat temu
Holdys to ciota
bDzJoGiz
gość
9 lat temu
kuźniar wiem ze czytasz pudelka bo twoj kokainowy ciag nie daje ci spac jak nie wiesz ocb. napisze wiec. Z********E ROBISZ PAŁĘ przyjedz jeszcze kiedyś dam ci znowu obciagnąć zabiorę jeszcze kolegę.
gość
9 lat temu
ROSJA i CHINY połączą siły, wybuchnie WOJNA ŚWIATOWA, Chiny już obmyślają plan tej wojny i ZNISZCZĄ miasta na zachodzie, będzie to konflikt NUKLEARNY, Unia Europejska (WIELKI BABILON w Apokalipsie św. Jana) upadnie, zostanie zdominowane przez te dwa państwa, na niebie ukaże się Wielki Cud ZNAK KRZYŻA - a każdemu człowiekowi na ziemi zostaną ukazane jego GRZECHY, tak jak są one widziane przez Boga, BENEDYKT XVI będzie musiał ustąpić, na jego miejscu zasiądzie - oszust FAŁSZYWY PROROK, spisek już w tej chwili jest przygotowywany w Watykanie, istnieje grupa bardzo wpływach ludzi, pod przewodnictwem ANTYCHRYSTA, która zamierza wprowadzić NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, dąży do utworzenia rządu światowego, to przez nich był inspirowany KRYZYS FINANSOWY oraz to oni WYWOŁALI konflikty na Bliskim Wschodzie, żeby przejąć kontrole nad tymi państwami, ZNAKIEM BESTII będą CHIPY które będą umożliwiać dostęp do pieniędzy, robienie zakupów a w rzeczywistości będą służyć do kontrolowania nas, mamy się tego wystrzegać (I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii Ap 18.16-17) szukajcie orędzi OSTRZEŻENIE, które otrzymuje od JEZUSA CHRYSTUSA, wizjonerka z Irlandii, MARIA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA [#V=YO#b2gl5x_C9UM#401#331#]
gość
9 lat temu
Warto pamiętać, że politycy obalili ACTA, bojąc się kolejnych masowych protestów - nie sądzę
gość
9 lat temu
15 CZERWCA POLSKOJEZYCZNI POSLOWIE PRZEGLOSOWALI LUDOBOJSTWO SZCZEPIONKOWE POLAKOW...ACTA TO BZDURA W POROWNANIU Z TYM...OGLOSZA SZTUCZNA PANDEMIE I ZMUSZA WSZYSTKICH DO WSZCZEPIENIA SMIERTELNEGO WIRUSA W SZCZEPIONKACH...WSZYSCY GLOSOWALI ZA...PIS, PO, SLD-TO WSZYSCY LUDOBOJCY CHCA NASZEJ POLSKIEJ ZIEMI A POLAKOW CHCA WYMORDOWAC SZCZEPIONKAMI!!! LUDZIE OBUDZCIE SIE...!!!! jane burgermaister 25 czerwca ogladaj n you tube.com...przekaz dalej to walka o nasze zycie!!!
gość
9 lat temu
PRZEKAZ DALEJ KOMU MOZESZ!!! POD SAD Z LUDOBOJCZYMI POSLAMI Z PEJSAMI...
gość
9 lat temu
przegraliscie pomioty wezowe szatanskie...wasz koniec bliski... PRZEGRALISCIE POMIOTY WEZOWE.... NIE ZABIJECIE NAS SZCZEPIONKAMI...ZDECHNIECIE ZANIM PODNIESIECIE NA NAS POLAKOW SWOJE MORDERCZE LAPY!!!
...
Następna strona
bDzJoGjb