Trwa ładowanie...
Przejdź na

ROZPACZLIWY LIST w chińskiej zabawce!

639
Podziel się

Kobieta znalazła w prezencie list od Chińczyków uwięzionych w obozie pracy. Pomogą im?

ROZPACZLIWY LIST w chińskiej zabawce!
bDYPrelN

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że Chińczycy są wykorzystywani w fabrykach do niemal niewolniczej pracy. W trakcie świąt i w trakcie zakupów większość mało kto myśli jednak o tym, że prezent, który kupuje lub dostaje został wyprodukowany przez dzieci zmuszane do nielegalnej pracy lub głodujących dorosłych. Przekonała się o tym Amerykanka, która po roku od zakupu znalazła w dekoracji nabytej z okazji Halloween list z rozpaczliwą prośbą o pomoc.

Kobieta natychmiast upubliczniła list, z którego wynika, że przetrzymywani siłą w obozie pracy robotnicy są zmuszani do 15-godzinnej dniówki, za co otrzymują... 1,61 dolara miesięcznie. Julie Keith z Portland znalazła karteczkę z taką informacją wetkniętą pomiędzy kawałki styropianu podtrzymujące zawartość pudełka.

Jeśli kupiłeś ten produkt, proszę przekaż ten list Światowej Organizacji Praw Człowieka. Tysiące ludzi, którzy żyją tutaj i są prześladowani przez Komunistyczną Partię Chin, będą ci wiecznie wdzięczni - napisano w liście.

bDYPrelP

Przejęta sprawą kobieta przekazała wiadomość Human Rights Watch. Po zbadaniu papieru organizacja orzekła jednak, że "nie ma pewności, czy wiadomość jest autentyczna".

bDYPremq
KOMENTARZE
(639)
Misiek
8 lat temu
Boże, mam nadzieję, że im pomogą. Będę sie o to modlić.
gość
8 lat temu
To jest straszne co się dzieje na świecie !!
kinia
8 lat temu
ja pieprze Chinole to jednak są nienormalni ...
bDYPremr
gość
8 lat temu
a ja jestem po studiach i dostaję 1000 zl. wyplaty k***a
gość
8 lat temu
Jeszcze nie tak długo i w Polsce też będą obozy pracy pod rządami komunistów.
Najnowsze komentarze (639)
ANia
8 lat temu
To jest straszne :(
gość
8 lat temu
tak naprawde caly swiat wie co tam sie dzieje, ale nikt nic nie moze zrobic. okrutna prawda
gość
8 lat temu
taka organizacja, która nie wie co się dzieje i nie ma pewności, jak dla mnie do rozwiązania.
gość
8 lat temu
to samo chca ztrobic z europejcyzkami :(
gość
8 lat temu
Matko Boska ! Co to sie dzieje na tym świecie !!! :(
gość
8 lat temu
FAKE! to jest pismo anglosaskie. Takie amerykansko-angielskie kulfony
gość
8 lat temu
super że kobieta nie zignorowała tego
gość
8 lat temu
co się dzieję z tymi ludźmi...
bDYPremj
gość
8 lat temu
"nie ma pewności, czy wiadomość jest autentyczna". Amerykancy boją się, że komunistyczne Chiny się zemszczą za interesowanie się ich sprawami. dlatego Amerykanie nic nie zrobią w tym kierunku. Sorry, ale taka jest prawda.
gość
8 lat temu
zerknijcie co macie na sobie - gdzie wyprodukowane, czy wokół Was nie ma co najmniej 10 rzeczy wyprodukowanych w Chinach właśnie ???/No, a teraz piszcie sobie jacy to ludzie są nienormalni.
gość
8 lat temu
zgadzam się z kinią
gość
8 lat temu
niekture zdjecia są do d**y
gość
8 lat temu
W Polsce nie lepiej ku..wa !
Stanisław Poł...
8 lat temu
ten problem nie wynika z 'komunizmu' (którego w chinach nie ma), nie wynika także z cech narodowych chińczyków... a jakikolwiek bóg niewiele tu pomoże. żródłem problemu jest nadmierny konsumpcjonizm, i fakt, że amerykanie i Europejczycy nie zrezygnują z tanich jeansów i telewizorów w imię praw człowieka. wygodnie jest mówić o wielkich ideach będąc w naduprzywilejowanej grupie globalnej społeczności. problem chińczyków wynika ze współczesnego, kapitalistycznego kolonializmu ekonomicznego. jeśli czytasz tę wiadomość z z ekranu nowoczesnego laptopa, i masz na sobie ubranie wyprodukowane w chinach i kupione cenę, której większą składową jest marka, to wiedz, że ty tak samo jak i ja jesteś źródłem tej sytuacji. a najlepszym dowodem tego, że nikt się tym nie przejmie, jest fakt że taka wioadomość znajduje się na pudelku...Niszcz kapitalizm!
...
Następna strona
bDYPremL