Trwa ładowanie...
Przejdź na

ROZPACZLIWY LIST w chińskiej zabawce!

639
Podziel się:

Kobieta znalazła w prezencie list od Chińczyków uwięzionych w obozie pracy. Pomogą im?

ROZPACZLIWY LIST w chińskiej zabawce!
bEEwGXnp

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że Chińczycy są wykorzystywani w fabrykach do niemal niewolniczej pracy. W trakcie świąt i w trakcie zakupów większość mało kto myśli jednak o tym, że prezent, który kupuje lub dostaje został wyprodukowany przez dzieci zmuszane do nielegalnej pracy lub głodujących dorosłych. Przekonała się o tym Amerykanka, która po roku od zakupu znalazła w dekoracji nabytej z okazji Halloween list z rozpaczliwą prośbą o pomoc.

Kobieta natychmiast upubliczniła list, z którego wynika, że przetrzymywani siłą w obozie pracy robotnicy są zmuszani do 15-godzinnej dniówki, za co otrzymują... 1,61 dolara miesięcznie. Julie Keith z Portland znalazła karteczkę z taką informacją wetkniętą pomiędzy kawałki styropianu podtrzymujące zawartość pudełka.

Jeśli kupiłeś ten produkt, proszę przekaż ten list Światowej Organizacji Praw Człowieka. Tysiące ludzi, którzy żyją tutaj i są prześladowani przez Komunistyczną Partię Chin, będą ci wiecznie wdzięczni - napisano w liście.

bEEwGXnr

Przejęta sprawą kobieta przekazała wiadomość Human Rights Watch. Po zbadaniu papieru organizacja orzekła jednak, że "nie ma pewności, czy wiadomość jest autentyczna".

bEEwGXnS
KOMENTARZE
(639)
Misiek
9 lat temu
Boże, mam nadzieję, że im pomogą. Będę sie o to modlić.
gość
9 lat temu
To jest straszne co się dzieje na świecie !!
kinia
9 lat temu
ja pieprze Chinole to jednak są nienormalni ...
bEEwGXnT
gość
9 lat temu
a ja jestem po studiach i dostaję 1000 zl. wyplaty k***a
gość
9 lat temu
Jeszcze nie tak długo i w Polsce też będą obozy pracy pod rządami komunistów.
Najnowsze komentarze (639)
ANia
9 lat temu
To jest straszne :(
gość
9 lat temu
tak naprawde caly swiat wie co tam sie dzieje, ale nikt nic nie moze zrobic. okrutna prawda
gość
9 lat temu
taka organizacja, która nie wie co się dzieje i nie ma pewności, jak dla mnie do rozwiązania.
gość
9 lat temu
to samo chca ztrobic z europejcyzkami :(
gość
9 lat temu
Matko Boska ! Co to sie dzieje na tym świecie !!! :(
gość
9 lat temu
FAKE! to jest pismo anglosaskie. Takie amerykansko-angielskie kulfony
gość
9 lat temu
super że kobieta nie zignorowała tego
gość
9 lat temu
co się dzieję z tymi ludźmi...
bEEwGXnL
gość
9 lat temu
"nie ma pewności, czy wiadomość jest autentyczna". Amerykancy boją się, że komunistyczne Chiny się zemszczą za interesowanie się ich sprawami. dlatego Amerykanie nic nie zrobią w tym kierunku. Sorry, ale taka jest prawda.
gość
9 lat temu
zerknijcie co macie na sobie - gdzie wyprodukowane, czy wokół Was nie ma co najmniej 10 rzeczy wyprodukowanych w Chinach właśnie ???/No, a teraz piszcie sobie jacy to ludzie są nienormalni.
gość
9 lat temu
zgadzam się z kinią
gość
9 lat temu
niekture zdjecia są do d**y
gość
9 lat temu
W Polsce nie lepiej ku..wa !
Stanisław Poł...
9 lat temu
ten problem nie wynika z 'komunizmu' (którego w chinach nie ma), nie wynika także z cech narodowych chińczyków... a jakikolwiek bóg niewiele tu pomoże. żródłem problemu jest nadmierny konsumpcjonizm, i fakt, że amerykanie i Europejczycy nie zrezygnują z tanich jeansów i telewizorów w imię praw człowieka. wygodnie jest mówić o wielkich ideach będąc w naduprzywilejowanej grupie globalnej społeczności. problem chińczyków wynika ze współczesnego, kapitalistycznego kolonializmu ekonomicznego. jeśli czytasz tę wiadomość z z ekranu nowoczesnego laptopa, i masz na sobie ubranie wyprodukowane w chinach i kupione cenę, której większą składową jest marka, to wiedz, że ty tak samo jak i ja jesteś źródłem tej sytuacji. a najlepszym dowodem tego, że nikt się tym nie przejmie, jest fakt że taka wioadomość znajduje się na pudelku...Niszcz kapitalizm!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEwGXoE
bEEwGXoF
bEEwGXoG
bEEwGXoH
bEEwGXoI
bEEwGXon