Trwa ładowanie...
Przejdź na

Brodzik i Cichopek nie chcą słać dzieci do szkoły!

891
Podziel się:

Sprzeciwiają się pomysłom Ministerstwa, by do podstawówki szły 6-latki.

Brodzik i Cichopek nie chcą słać dzieci do szkoły!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło reformę, która zakłada, że od 2015 roku wszystkie 6-latki zostaną objęte obowiązkiem szkolnym. Oznacza to, że do szkoły będą musiały iść o rok wcześniej niż ich starsi koledzy.

Tym pomysłom sprzeciwia się wielu rodziców, którzy uważają, że dzieciom odbiera się rok dzieciństwa i beztroskiej zabawy. Uważają także, że ma to jedynie na celu stworzenie pokolenia osób, które szybciej pójdą do pracy i zaczną zarabiać na państwo. Pomysłom tym sprzeciwiają się także celebryci, w tym Joanna Brodzik i Katarzyna Cichopek. Obie zaangażowały się w akcję Ratuj maluchy.

Projekt Ministerstwa Edukacji budzi mój sprzeciw, niepokój i bunt – mówi Brodzik. Badania potwierdzają, że chłopcy w tym wieku nie są jeszcze gotowi do bycia uczniem. Moi chłopcy znają już literki, obcują z książkami, gazetami. Nie muszą zbyt wcześnie iść do szkoły.

Dla mnie osobiście ta reforma edukacji to dramat – dodaje Cichopek. Sześciolatek to przecież jeszcze małe dziecko.

W akcję zaangażowała się także Aneta Zając, która samotnie wychowuje 4-letnich synów-bliźniaków.

Ja, jako mama, chciałabym mieć wpływ na to, czy moje dziecko ma rozpocząć edukację szkolną w wieku 6 lat - powiedziała Onetowi. Właśnie dlatego, że mam dzieci, przed którymi niedługo otworzy się szkoła, chciałabym, aby zrobiono dużo więcej w tej tematyce niż tylko opowiadanie oklepanych frazesów, że "6-latki dostały szansę na lepsze wyniki w nauce".

Zobaczcie spot promujący akcję, w którym występują także Paulina Holtz oraz Marcin Dorociński.

KOMENTARZE
(891)
gość
9 lat temu
I dobrze mówią, w tym wszystkim chodzi o to, żeby wcześniej iść do szkoły, a co za tym idzie, wcześniej wejść na rynek pracy ( co z kolei ma nabijać kabzę państwa)
gość
9 lat temu
maja racje!!!
gość
9 lat temu
Maja racje, szkola nie stwarza dla 6-cio latka zadnych godziwych warukow, nastepny g***i pomysl zwiazany z edukacja , tak jak utworzenie gimnazjow .
gość
9 lat temu
Brawo. Tego się nie spodziewałem. Jednak normalność jeszcze istnieje.
!!!!
9 lat temu
nic na świecie nie jest pewne oprócz śmierci i newsu na Pudlu po północy :D
Najnowsze komentarze (891)
gość
9 lat temu
BARDZO DOBRZE :)
gość
9 lat temu
tego zajaca biore na wielkanoc
gość
9 lat temu
ci-chlopek nie dosc ze zezowata to jeszcze ma kaplate usiska
gość
9 lat temu
Czy ci politycy mysla wogóle sami niech ida do ppierwszej klasy ponownie
gość
9 lat temu
Skoro znają literki i odczują z książkami to czego sie obawia pani brodzik?? Dzieci pojdado szkoły i bedą czynić dalsze postępy a nie siedzieć w domu i czekać aż ukończenia 7 lat, bez przesady. Tak zdolnym dzieciom szkoła nie zaszkodzi, obawiać sie powinny raczej ci rodzice, których dzieci takich postępów nie robią ://
gość
9 lat temu
nie chwalcie się : ja poszłam do szkoły w wieku 3 lat , 4 itp . ale ten kto to wprowadził to poprostu myślał o tym że dzieci zaczna szybciej płacić i zus wyjdzie mu to na korzyść ! nie pierdolci** że poszłam do szkoły w wieku 3 lat bo to oznacza że będziesz płacić szybciej i nie będzie ci to na korzyść . ! pierdolnijci** się 5 razy młotkiem ! chce mieć wybór . !
gość
9 lat temu
To prawda u mnie w szkole już są 2 klasy które poszły o rok wcześniej !! Bez sensu to jest dzieci powinny się bawić w przedszkolu mają 6 lat TO JESCZER MAŁE DZIECI I SŁODKIE . ;D
gość
9 lat temu
Jak maja racje to złocie podpisy kurcze blade. Na stronie rzecznik rodziców można znaleźć gdzie blisko was można to zrobić!
gość
9 lat temu
A ja poszłam do szkoły w wieku czterech lat (w Anglii) i wyszłam na tym bardzo dobrze.
gość
9 lat temu
Tylko opinie na nie da promowane,.ale porażka.
gość
9 lat temu
Cofnijmy się w rozwoju. W innych krajach 5 latki sa gotowe, a u nas-ciemnota.
gość
9 lat temu
Cofnijmy się w rozwoju. W innych krajach 5 latki sa gotowe, a u nas-ciemnota.
gość
9 lat temu
zgadzam się, co bedzie jak nie dam dziecka do szkoły tak jak zaklada Min.Eduk.?
Ania
9 lat temu
Jestem nauczycielką ( uczę właśnie w klasach I-III) i matką. Nie poślę mojego 6 latka do szkoły. 1. Szkoły nie są do tego przygotowane- w żaden sposób.(dywaniki, zabawki, piękne sale- to są bajki w które wierzycie. Szkoła to ławki , krzesła, tablica, wielkie korytarze schody, toalety do których często nie sięga 7 latek, albo siedzi na kibelku z nogami w powietrzu!!!) 2. Nowa podstawa to pomyłka. Nobla temu, kto to wypuścił!!! 3. Jeżeli myślicie że dziecko w pierwszej klasie bawi się- to jesteście w błędzie. Obecnie na naszym rynku wszystkie podręczniki są tak przeładowane ćwiczeniami że na zabawę nie starcza czasu. Dziecko siedzi w ławce i pisze, pisze, pisze... 4. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to nie dojrzałość psychiczna jest u malucha najważniejsza, ale emocjonalna!!! Dlaczego o tym nikt nie mówi? 5. Ciekawe czy Pani Minister uczyła kiedyś w klasie składającej się z 28- 30 sześciolatków. Naprawdę chciałabym zobaczyć ją w akcji ( nawet nie miałam zamiaru być złośliwa). 6. Zwolenników obniżenia wieku szkolnego zapraszam do szkoły- tak na wycieczkę. Może przestaniecie pieprzyć o dobrodziejstwach reformy...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie