Trwa ładowanie...
Przejdź na

Z OSTATNIEJ CHWILI: Angelina Jolie USUNĘŁA OBIE PIERSI!

1405
Podziel się:

"Lekarze oszacowali, że mam 87% szans zapadnięcia na nowotwór piersi i 50% szans zapadnięcia na nowotwór jajników".

Z OSTATNIEJ CHWILI: Angelina Jolie USUNĘŁA OBIE PIERSI!

W opublikowanym właśnie przez New York Times artykule Angelina Jolie przyznała się do poddania się operacji podwójnej mastektomii, czyli usunięcia obydwu piersi. Następnie przeszła również operację ich rekonstrukcji. Aktorka, której matka zmarła na raku w wieku 56 lat, dowiedziała się, że jej nosicielką wadliwego genu, który zwiększa ryzyko zapadnięcia na nowotwór. Jolie opisała operacje i zabiegi w specjalnym materiale dla NYT pt. My Medical Choice.

Często rozmawiamy z naszymi dziećmi o babci, pytają wtedy, czy mamusi może zdarzyć się to, co jej - opisuje Angelina. Zawsze mówię im, żeby się nie martwiły, ale prawda jest taka, że posiadam "wadliwy" gen, BRCA1, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajników. Lekarze oszacowali, że mam 87% szans zapadnięcia na nowotwór piersi i 50% szans zapadnięcia na nowotwór jajników. Kiedy zdałam sobie sprawę z tego, co może mnie czekać, postanowiłam zminimalizować ryzyko najbardziej jak mogę. Poddałam się prewencyjnej podwójnej mastektomii. Zaczęłam od piersi, bo ryzyko zachorowania na raka piersi jest u mnie największe, a operacja bardziej skomplikowane.

27 kwietnia zakończyłam wszystkie medyczne procedury, które trwały łącznie trzy miesiące. Przez ten czas miałam możliwość utrzymania wszystkiego w tajemnicy i kontynuowania mojej pracy. Jednak postanowiłam o tym wszystkim napisać mając nadzieję, że moje doświadczenie pomoże innym kobietom. Rak wciąż jest słowem, który paraliżuje wielu ludzi i sprawia, że czują się bezsilni. Dzisiaj jednak można wykonać badanie krwi, które może potwierdzić lub wykluczyć, czy jesteś posiadaczką genu odpowiedzialnego za raka piersi i jajników.

Przypomnijmy, że Angelina Jolie skończy w przyszłym miesiącu 38 lat. Wraz z Bradem Pittem wychowują szóstkę dzieci: Maddoxa, Paxa i Zaharę oraz Shiloh, Knoxa i Vivienne. Bliźniaki przyszły na świat w lipcu 2008 roku, a zawrotna kwota 14 milionów dolarów za ich pierwszą sesję zdjęciową została przekazana na cele charytatywne. Jolie znana jest z zaangażowania w różne kampanie społeczne, jest także ambasadorką nadziei UNICEFU.

KOMENTARZE
(1405)
gość
9 lat temu
zawsze Ją podziwiałam. Teraz cenię Ją jeszcze bardziej. Jest niesamowicie odważną kobietą !!! Dziewczyny, dbajcie o zdrowie !!!!!!!!! Zycie jest najcenniejszym darem...
gość
9 lat temu
Bardzo dzielna kobieta !
gość
9 lat temu
Odważna decyzja
gość
9 lat temu
Właśnie słuchałam o tym w radiu. Masakra.
gość
9 lat temu
usunęła zapewnie gruczoły i wsadzili jej w zamian śliczne implanty.. ale artykuł i tak brzmi przerażająco
Najnowsze komentarze (1405)
gość
7 lat temu
Masakra korzystaj zy rzycia nie marnuj na glupje filmy rzyj zy merzem I dzieciami wkorzystaj kobleto czas bo rzycie jest krutkie lepjej rzuci aktrstfo I poczuj zy rodzinom rze rzyjesz bo puzniej morze czasu zabraknoci
gość
7 lat temu
cudowni śą:) ma dużo pieniążków to sobie piersi zrobi :) zdrowie najważniejsze:) szacunek
gość
7 lat temu
ona jest cudowna :)
gość
9 lat temu
nie lepiej było kontrolować a nie wycinać zdrowe jeszcze?wyciąć można w każdej chwili ,pospieszyła się wg mnie,nie spieszyłaby się tak gdyby była za biedna na nowe fajne cycki ,zdrowego ciała się nie rusza wg mnie,idąc tą drogą mogę od razu powycinać sobie to i owo bo jest ryzko
ugg australia...
9 lat temu
Professor Baiks dbproplan celine bags outlet ugg australia classic short
Gośćx
9 lat temu
chciała mieć po prostu nowe, lepsze cycki i zrobiła z tego show
gość
9 lat temu
pewnie już poszły w obieg na "tajnych licytacjach"
gość
9 lat temu
Podziwiam jej decyzję.
gość
9 lat temu
Ludzie,w Polsce tysiące biednych kobiet usuwa sobie obie piersi.One może nie mają na wstawienie sylikonów.Ona to robi na pieniędzy!!!
gość
9 lat temu
Cudowna kobieta! Zawsze ją podziwiałam za działalność charytatywną, brak obojętności na krzywdę ludzką i szczodrość! Teraz cenię ją jeszcze bardziej. Odważna i rozsądna!
gość
9 lat temu
Jestem zaskoczona' kocham ją i podziwiam to co zrobiła . Dala przykład wielu kobietom że czeba uważać na zdrowie. Ją tylko podziwiać :-)
gość
9 lat temu
jest KOCHANA...bardzo odwazna ....
gość
9 lat temu
Mamy w genach zapisaną śmierć a prawdopodobieństwo wynosi 100%, nie dajmy się jej i skończmy ze sobą zanim nas dopadnie, skuteczność gwarantowana.
PS
9 lat temu
To dobra babka trzeba jej życzyć jak najlepiej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie