Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zbrojewicz: "Syn dostał WPIERDOL, BO JEST GEJEM!"

740
Podziel się

"Córka usłyszała "ooo, zoba, pies pedała". Oswajam wieśniaków."

Zbrojewicz: "Syn dostał WPIERDOL, BO JEST GEJEM!"
bCzOAZkl

Mirosław Zbrojewicz, znany najbardziej z roli Gruchy w Chłopaki nie płaczą, wziął niedawno udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii, przekonujących rodziców, by rozmawiali o homoseksualizmie swoich dzieci. Jak można się było spodziewać, spotkał się z dość nieprzychylnymi komentarzami. W najnowszym wywiadzie opowiada o tym, przez co musiał przechodzić jego pasierb, Mateusz.

Nie wiem, z jakich względów - choć myślę, że leżało to bardziej po mojej stronie - ale nie mieliśmy ze sobą dobrego kontaktu. Mateusz najpierw przyszedł do matki. Potem matka trzy dni płakała w kuchni. A ja się chyba domyślałem – wspomina w rozmowie z Onetem. Jeśli żona i syn nie są gotowi, by porozmawiać, a widzę, że coś się dzieje, to do głowy przychodzą najróżniejsze rzeczy. W tym i to, że Mateusz jest gejem. Nie było to dla mnie żadne zaskoczenie w tym sensie, że nie miałem z tym nic do zrobienia. Świat ode mnie nie oczekiwał, że mam coś zrobić ze sobą, z Mateuszem. Mogłem to tylko przyjąć. Przyjąłem. I nie rozmawialiśmy z Mateuszem na ten temat. Płacz wynikał wyłącznie z tego, że serce matki podpowiadało jej: istnieje jakieś zagrożenie dla Mateusza. Bała się, jak Mateusz będzie teraz funkcjonował - jako gej. Żona zareagowała bardzo emocjonalnie.

Okazało się, że rzeczywiście miała się czego obawiać. Niedługo potem Mateusz został pobity za to, że "wyglądał jak gej".

bCzOAZkn

Jakoś niedługo potem Mateusz dostał bańki - niedaleko domu. Poważne. Dostał wpier... od jakichś koleżków. Nawet nie wie jakich, bo byli to całkiem przypadkowi ludzie. Myślę sobie, że w momencie, kiedy dla niego pewne rzeczy stały się jasne, prostsze i oczywistsze, to poszedł za tym. Zaczął inaczej wyglądać. Pozwolił sobie na dużo - kolorowe ubrania, inna fryzura. Aż dostał bęcki. Ewidentne było to, że dostał, bo wyglądał na geja. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z taką sytuacją. Okazało się, że w Warszawie to jednak łatwo dostać w dziób. Że gdzie indziej - to oczywiste. Mimo to sądzę, że w Warszawie inaczej to wszystko kumamy. A poza stolicą? Wiem, że tam ludzie mają gorzej.

Oberwało się także samemu aktorowi. Komentarze w sieci były wobec niego bardzo nieprzychylne. Twierdzi, że również na osiedlu nie mógł się czuć bezpiecznie.

Córka pokazała mi kilka wpisów w internecie. Zadziwiło mnie, że ludzie tak emocjonalnie podeszli do tematu. W krótkim filmiku powiedziałem, że mój syn jest gejem i oto coś się nagle okazało. Niektórzy ludzie zaczęli mieć silną potrzebę, by pisać: "o, jeszcze jeden aktor...", "o, ty pedale...". I podobne rzeczy. Córka mi też opowiadała, że jak wyszła raz z psem, to usłyszała od naszych wawerskich chłopaków: "Ooo, zoba..., zoba..., zoba... pies pedała". Nie wiem, na czym to polega, ale wszystkim już się pieprzy w głowach. Wystarczy powiedzieć "mój syn jest gejem", a ludzie zaczynają bredzić. Wszystko jedno: mądrzy, głupi, dorośli, dzieci, młodzi, starsi. Ta kampania to oswajanie wieśniaków. Wiem, że to się nie nadaje do publikacji, bo słowo jest grube. No, ale tak jest! A tak konkretnie ta kampania to chyba nic nie może, poza tym że temat wykwitł. Choć może jednak wpłynie na jakiś fragment dyskusji o związkach partnerskich. I tyle.

bCzOAZkt
bCzOAZkO
KOMENTARZE
(740)
gość
7 lat temu
To naprawdę przykre. Każdy człowiek powinien być traktowany z szacunkiem. Dobry tata skoro wspiera syna ;)
gość
7 lat temu
miło że wspiera chłopaka
gość
7 lat temu
nie rozumiem jak mozna nienwidzic kogos kto nic złego nikomu nie zrobił tylko dlatego ze jest troche inny
bCzOAZkP
gość
7 lat temu
Więcej szacunku dla człowieka
gość
7 lat temu
Polska rzeczywistość
Najnowsze komentarze (740)
Wojtan
rok temu
Pan Zdrojewski jest świetnym aktorem filmowym, a co ma do tego zboczenie jego syna czy pasierba?
gość
2 lata temu
Jak ktoś jest bez ręki, to ręka mu nie odrośnie. Jak ktoś jest pedałem, to może się wyleczyć i znów być normalny. Takiego "nawróconego" nie będzie już nikt szykanował, czy tak trudno to zrozumieć. Nie można przechodzić obojętnie wobec wynaturzeń.
Pawełek
4 lata temu
broń dla każdego!
gość
4 lata temu
Nie rozumiem jak można pobić geja, przecież chorych nie powinno się bić a homo to przecież choroba bo żaden zdrowy chłop nie robiłby tego z innym chłopem.
e
6 lat temu
P***Ł
gość
7 lat temu
J***c pedalow
gość
7 lat temu
"A poza stolicą? Wiem, że tam ludzie mają gorzej." Co? O_o" No chyba zupełnie na odwrót. Warszawa to skupisko wieśniaków, którzy przyjechali do stolicy i mają się za wielkich Warszawiaków. Tam jest DUŻO gorzej. Mniejsza tolerancja.
Fan Gruchy!
7 lat temu
Gr***a, to jest Gość!
bCzOAZkH
gość
7 lat temu
Niestety takich ludzi trzeba leczyć - homoseksualizm to poważna choroba, a przynajmnie jak ktoś jest chory to nie powinnien tego ujawniać
gość
7 lat temu
to choroba to się leczy
gość
7 lat temu
Aż 79 proc. Polaków sprzeciwia się małżeństwom homoseksualistów, a popiera je zaledwie 16 proc. Adopcji dzieci przez pary homoseksualne sprzeciwia się aż 93 proc, a popiera je zaledwie 5 proc. Wolność, to wolność wyboru. Polacy zdecydowali że nie chcą legalizacji związków partnerskich i już koniec gadki!!
gość
7 lat temu
W PRACY ZNAM GEJA OD KTÓREGO śmierdzi gównami nie można nawet blisko niego stać
gość
7 lat temu
Mój sąsiad jest gejem jest b b b b miły , ale cuchnie od niego ZAWSZE GÓWNAMI i do tego codziennie przychodzą p****y skaranie boskie mamy z tymi śmierdzielami zazdroszczę tym co nie mają takich sąsiadów. my wkrótce zmienimy mieszkanie i po prostu jestem w siódmym niebie nawet na klatce śmierdzi nimi fuj p****y powinni mieszkać wspólnie bo jak wytłumaczyć dzieciom całujących się pod blokiem dwóch facetów ŚMIERDZĄCYCH KAŁEM tooooo ooookropne wierzcie mi blee
gość
7 lat temu
niech ktoś załatwi te p****y
...
Następna strona
bCzOAZlj