Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skrzynecka: "Dostanę 34 zł emerytury!"

699
Podziel się:

"Właśnie otrzymałam korespondencję z ZUS. No to sobie zaszalejemy na stare lata!"

Skrzynecka: "Dostanę 34 zł emerytury!"

Większość polskich artystów zapomina zawczasu zadbać o zabezpieczenie na starość. Zwykle pracują na umowę o dzieło, od której nie są odprowadzane składki do ZUS-u. W rezultacie po osiągnięciu wieku emerytalnego czeka ich spore rozczarowanie. Beacie Tyszkiewicz po 55 latach pracy wyliczono 1350 zł miesięcznie. *Krzysztof Cugowski otrzymuje 570 zł * z tytułu świadczeń emerytalnych.

O takiej sumie Katarzyna Skrzynecka nie ma na razie co marzyć. Właśnie wyżaliła się na swoim internetowym profilu, że z rocznego podsumowania składek wynika, że dostanie grosze.

Właśnie otrzymałam korespondencję z ZUS, która olśniewa hipotezą wysokości mojej przyszłej EMERYTURY... To 34 złote i 87 groszy miesięcznie!!! Budujące, doprawdy. No to sobie zaszalejemy na stare lata kochani Przyjaciele Artyści.

44-letniej obecnie Skrzyneckiej zostało jeszcze trochę czasu, żeby odłożyć pieniądze na starość. A nawet jeśli nie to, jak przypomina Super Express, i tak przysługuje jej najniższe świadczenie, które obecnie wynosi nieco ponad 800 zł. Poza tym celebryci, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, mają spore możliwości dorobienia sobie do emerytury. Dla przykładu Maryla Rodowicz otrzymuje z ZUS-u 1000 zł miesięcznie. Kolejne 2,5 miliona rocznie dorabia sobie na scenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(699)
gość
9 lat temu
Trzeba płacić większe składki i nie narzekać. Niestety jak wszystko się wydaje na bieżącą konsumpcję, to tak jest na starość
gość
9 lat temu
na pewno dostaniesz więcej niż zwykły szary człowiek!!!!!
obs
9 lat temu
"artyści" hahaha
gość
9 lat temu
i bardzo dobrze, tyle kasy na zarabiala trzeba bylo oszczedzac
gość
9 lat temu
dobra, ale pewnie ma sporo też odłożone...
Najnowsze komentarze (699)
gość
7 lat temu
nie żałujcie tych podłych celebrytów co mają domy, samochody, i inne ukryte dochody warte miliony i które po sprzedaniu wystarczą na godną emeryturę. zostanie jeszcze na podróże i inne uciechy. choćby na prywatnego geriatrę :) hihihi!
gość
7 lat temu
Skrzynecka? As nad asami sztuki aktorskiej. Można pęknąć ze śmiechu!
gość
7 lat temu
Żebraczka Rodowicz już na początku lat siedemdziesiątych woziła d.u.p.ę najnowszym modelem Porsche. Teraz z tej nędzy ma pałac w Konstancinie, bo wypasiona willa na Bemowie była zbyt skromna, jak na jej żebracze wymagania. To jest k*******a tupet !!!
gość
7 lat temu
Byle "gwiazdor" w tasiemcowych produkcjach TV dostaje od 3.500 do 10.000 złotych za dzień zdjęciowy plus żarcie na planie, dojazdy, kosmetyki, opieka medyczna itp. Już im się całkiem w d.u.p.a.c.h poprzewracało. Bezczelność i chamstwo wobec uczciwie pracujących ludzi!
gość
7 lat temu
Tacy biedni artyści? Milionowe konta, super samochody, posiadłości, wojaże po świecie, tylko na ZUS paru złotych nie było???
gość
7 lat temu
kochana pani kasiu a kto ma pani dac te emeryture,jak nie placi pani skladek iech sie pani zastanowi co gada,,,ile dostajepani za jeden odcinek twoja twarz brzmi znajomo a ile pani z tego placi na zus
ARTYSTKA jasn...
9 lat temu
jaka tam z niej artystka
gość
9 lat temu
Najniższa emerytura to 840 zł ale brutto dlatego Cugowski otrzymuje na rekę 570 zl netto.
gość
9 lat temu
trzeba było osczędzać zamiast wydawać na zapłodnienie
gość
9 lat temu
wątpię w to, że tyszkiewicz przepracowała 55 lat...!
MARTA
9 lat temu
Nie rozumiem, w czym jest ta sensacja. Skoro mają takie umowy jakie mają, nie odprowadzają składek ZUS i do ręki dostają więcej, to chyba jasne,że sami powinni zadbać o swoją przyszłość-np OFE czy pozostałe kilka kont, które z reguły mają . Poza tym, żyją też z tantiem i odcinania kuponów więc już niech nie przesadza jeden z drugim. Nie lubię ZUSu ale akurat w ich przypadku nie widzę jakiegoś skandalu czy problemu w temacie emerytur artystów. Wybrali wolny zawód, więc takie sa tego konsekwencje- ni emożna miec wszystkiego.
gość
9 lat temu
rozjebunda
gość
9 lat temu
ja tez pania na tyle wyceniam
gość
9 lat temu
a za TzG ile dostałaś honorarium za który nie płaciłaś składek jak inni rodacy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie