Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skrzynecka: "Dostanę 34 zł emerytury!"

699
Podziel się:

"Właśnie otrzymałam korespondencję z ZUS. No to sobie zaszalejemy na stare lata!"

Skrzynecka: "Dostanę 34 zł emerytury!"

Większość polskich artystów zapomina zawczasu zadbać o zabezpieczenie na starość. Zwykle pracują na umowę o dzieło, od której nie są odprowadzane składki do ZUS-u. W rezultacie po osiągnięciu wieku emerytalnego czeka ich spore rozczarowanie. Beacie Tyszkiewicz po 55 latach pracy wyliczono 1350 zł miesięcznie. *Krzysztof Cugowski otrzymuje 570 zł * z tytułu świadczeń emerytalnych.

O takiej sumie Katarzyna Skrzynecka nie ma na razie co marzyć. Właśnie wyżaliła się na swoim internetowym profilu, że z rocznego podsumowania składek wynika, że dostanie grosze.

Właśnie otrzymałam korespondencję z ZUS, która olśniewa hipotezą wysokości mojej przyszłej EMERYTURY... To 34 złote i 87 groszy miesięcznie!!! Budujące, doprawdy. No to sobie zaszalejemy na stare lata kochani Przyjaciele Artyści.

44-letniej obecnie Skrzyneckiej zostało jeszcze trochę czasu, żeby odłożyć pieniądze na starość. A nawet jeśli nie to, jak przypomina Super Express, i tak przysługuje jej najniższe świadczenie, które obecnie wynosi nieco ponad 800 zł. Poza tym celebryci, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, mają spore możliwości dorobienia sobie do emerytury. Dla przykładu Maryla Rodowicz otrzymuje z ZUS-u 1000 zł miesięcznie. Kolejne 2,5 miliona rocznie dorabia sobie na scenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(699)
gość
10 lat temu
Trzeba płacić większe składki i nie narzekać. Niestety jak wszystko się wydaje na bieżącą konsumpcję, to tak jest na starość
gość
10 lat temu
na pewno dostaniesz więcej niż zwykły szary człowiek!!!!!
obs
10 lat temu
"artyści" hahaha
gość
10 lat temu
i bardzo dobrze, tyle kasy na zarabiala trzeba bylo oszczedzac
gość
10 lat temu
dobra, ale pewnie ma sporo też odłożone...
Najnowsze komentarze (699)
gość
8 lat temu
nie żałujcie tych podłych celebrytów co mają domy, samochody, i inne ukryte dochody warte miliony i które po sprzedaniu wystarczą na godną emeryturę. zostanie jeszcze na podróże i inne uciechy. choćby na prywatnego geriatrę :) hihihi!
gość
8 lat temu
Skrzynecka? As nad asami sztuki aktorskiej. Można pęknąć ze śmiechu!
gość
8 lat temu
Żebraczka Rodowicz już na początku lat siedemdziesiątych woziła d.u.p.ę najnowszym modelem Porsche. Teraz z tej nędzy ma pałac w Konstancinie, bo wypasiona willa na Bemowie była zbyt skromna, jak na jej żebracze wymagania. To jest k*******a tupet !!!
gość
8 lat temu
Byle "gwiazdor" w tasiemcowych produkcjach TV dostaje od 3.500 do 10.000 złotych za dzień zdjęciowy plus żarcie na planie, dojazdy, kosmetyki, opieka medyczna itp. Już im się całkiem w d.u.p.a.c.h poprzewracało. Bezczelność i chamstwo wobec uczciwie pracujących ludzi!
gość
8 lat temu
Tacy biedni artyści? Milionowe konta, super samochody, posiadłości, wojaże po świecie, tylko na ZUS paru złotych nie było???
gość
8 lat temu
kochana pani kasiu a kto ma pani dac te emeryture,jak nie placi pani skladek iech sie pani zastanowi co gada,,,ile dostajepani za jeden odcinek twoja twarz brzmi znajomo a ile pani z tego placi na zus
ARTYSTKA jasn...
10 lat temu
jaka tam z niej artystka
gość
10 lat temu
Najniższa emerytura to 840 zł ale brutto dlatego Cugowski otrzymuje na rekę 570 zl netto.
gość
10 lat temu
trzeba było osczędzać zamiast wydawać na zapłodnienie
gość
10 lat temu
wątpię w to, że tyszkiewicz przepracowała 55 lat...!
MARTA
10 lat temu
Nie rozumiem, w czym jest ta sensacja. Skoro mają takie umowy jakie mają, nie odprowadzają składek ZUS i do ręki dostają więcej, to chyba jasne,że sami powinni zadbać o swoją przyszłość-np OFE czy pozostałe kilka kont, które z reguły mają . Poza tym, żyją też z tantiem i odcinania kuponów więc już niech nie przesadza jeden z drugim. Nie lubię ZUSu ale akurat w ich przypadku nie widzę jakiegoś skandalu czy problemu w temacie emerytur artystów. Wybrali wolny zawód, więc takie sa tego konsekwencje- ni emożna miec wszystkiego.
gość
10 lat temu
rozjebunda
gość
10 lat temu
ja tez pania na tyle wyceniam
gość
10 lat temu
a za TzG ile dostałaś honorarium za który nie płaciłaś składek jak inni rodacy
...
Następna strona