Trwa ładowanie...
Przejdź na

Honey: "Zdiagnozowano u mnie PRZEWLEKŁĄ BIAŁACZKĘ SZPIKOWĄ"

306
Podziel się:

"Nie można było znaleźć dla mnie dawcy szpiku. Jedna tabletka, którą zażywam każdego dnia kosztuje 200 zł."

Honey: "Zdiagnozowano u mnie PRZEWLEKŁĄ BIAŁACZKĘ SZPIKOWĄ"
bELnmmMR

Kilka dni temu Honorata Skarbek postanowiła skomentować krążące od dawna w sieci informacje o tym, że była chora na białaczkę. Odpisała fanowi na swojej stronie internetowej i potwierdziła plotki. Informacja szybko rozniosła się w sieci i prasie. Honey, w obawie przed domysłami dziennikarzy postanowiła powiedzieć nieco więcej.

W wieku 14 lat zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę szpikową. Przeszłam bolesne pobieranie szpiku z kości ogonowej, robionej bez znieczulenia i z pełną świadomością. Przeszywający ból grubej igły, która przekłuwała mnie na wylot, zapamiętam do końca życia. Miałam złe wyniki, a w planach był przeszczep szpiku kostnego, do którego musiałam się przygotować, cała moja rodzina stanęła na wysokości zadania. Moi rodzice pozbyli się mojego kochanego kota, z którym spędziłam 10 lat swojego życia, przebudowali mieszkanie tak, abym miała swój osobny pokój, przestałam chodzić do szkoły, zaczynając nauczanie indywidualne w domu. Do szkoły nie chodziłam przez 2 lata, żeby nie mieć styczności z przeziębieniami, chorobami, zarazkami. Mój system immunologiczny był w kiepskim stanie.

Pewnego dnia mama powiedziała mi, że musimy kupić perukę, ponieważ z powodu chemioterapii, która miałaby mnie przygotować do przeszczepu, wypadną mi włosy. To był dla mnie straszny cios, ale w końcu się z tym pogodziłam. Zawsze byłam silna. Na szczęście nie musiałam jej nigdy ubrać. Niestety nie można było znaleźć dla mnie dawcy szpiku, szukaliśmy we wszystkich możliwych bankach szpiku, zgłaszali się przeróżni chętni, ale wciąż nie było dla mnie kogoś, kogo szpik zgadzałby się z moim, na odpowiednią ilość procent, pozwalające na przeprowadzenie przeszczepu szpiku kostnego. Od momentu diagnozy, przyjmowałam leki powstrzymujące rozwój chorych komórek i wprowadzających mój organizm w stan remisji. Dzięki nim, moje wyniki znacznie się poprawiły. Moi lekarze zrezygnowali z konieczności przeszczepu, a ja w liceum wróciłam do szkoły i do normalnego życia, z którego korzystałam w 100%. Moja morfologia pobierana co 2 miesiące wskazuje, że wszystko jest w normie.

bELnmmMT

Kiedy padła decyzja o przeszczepie, razem z rodziną zdaliśmy sobie sprawę, że koszty leczenia po tak ogromnej ingerencji w organizmie człowieka, dochodzą nawet do kilkuset tysięcy złotych. To wszystko nas przerastało i przerażało. Sam fakt, że jedna tabletka, którą zażywam każdego dnia kosztuje 200 zł, jest dość przytłaczający finansowo. W szpitalu założyli mi specjalne konto w fundacji, na które zbierali pieniądze. W moim mieście założyli specjalne puszki, do których ludzie wrzucali pieniądze na moje leczenie.

Nie udzielę na ten temat żadnego wywiadu, nie pojawię się w żadnym programie - zapewnia. Nie zrobię z tego pożywki dla ludzi. Nie chcę współczucia czy litości. Życzcie mi tylko zdrowia, bo jest w życiu najważniejsze.

bELnmmNu
KOMENTARZE
(306)
Lol
8 lat temu
3maj sie dzielnie dziewczyno!!!! Zdrowka i szybkiego powrotu do formy !!!!!
Dębica
8 lat temu
Dobrze ze ma pieniadze na leki zdrowia życze
gość
8 lat temu
Dobrze powiedziała na koniec! Zdrowie jest najważniejsze. Zdrowia Honorato!
bELnmmNv
gość
8 lat temu
współczuje :(
gość
8 lat temu
Skoro nie chce wspolczucia to skad ta poetycka "igla ktora przekluwala ja na wylot". Oj kochana kochana troche konsekwencji. Ale tak czy inaczej zdrowka :)
Najnowsze komentarze (306)
mengele
7 lat temu
czy ktoś widział zdjęcia tej szmaty po chemioterapii , gdy nie ma wlosow na brwiach i glowie ?
mengele
7 lat temu
Sraczke na nowa plyte i pieniądze , przy białaczce musiałaby raczej mieć sterylny pokoj by spiewac z niego ....
Gość
7 lat temu
A od kiedy z kości ogonowej szpik się pobiera?
Gość
7 lat temu
A od kiedy z kości ogonowej szpik się pobiera?
zdegustowana
7 lat temu
pudelko, przeginasz.... :( robisz z nieszczęścia ludzi temat do plotek.... tak nie można... to nie ludzkie. Co się podziało z empatią, współczuciem? Nie rozumiem, czy dla pieniędzy zrobicie wszystko? Czy ludzie już się nie liczą??????? Opublikowałeś ostatnio niesmaczny artykuł o Kaśce z programu The Voice of Poland, po co? Czy cierpienie najbliższych jest dla ciebie obojętne :( Chory system wartości :(
gość
8 lat temu
Informacje na niegenerykom.pl
gość
8 lat temu
Chora na CML- ciekawe, czy wie Honorata, że ten dobry lek chcą nam zabrać od 1 lipca, czyli nie będzie refundowany- jesteśmy zbyt drodzy dla państwa. Chciałabym, żeby wiedziała, bo dzięki jej medialności może fani by się podpisali pod petycją do ministra. Może by wspomniała o tym problemie, skoro i tak jej choroba wyszła na światło dzienne.Tak jak dzięki medialności Dody i Nergala zarejestrowało się dużo potencjalnych dawców szpiku. Nie ważne czy ktoś jest ich fanem czy nie. Ważne że ktoś chce pomóc. Pozdrawiam wszystkich chorych na przewlekłą białaczkę szpikową
gość
8 lat temu
trzeba było więcej imprezować, jarać, lansować się :*
bELnmmNn
gość
8 lat temu
"Nie udzielę na ten temat żadnego wywiadu, nie pojawię się w żadnym programie - zapewnia. Nie zrobię z tego pożywki dla ludzi. Nie chcę współczucia czy litości. Życzcie mi tylko zdrowia, bo jest w życiu najważniejsze" Skoro nie chcesz o tym mówić, to po co o tym piszesz?
gość
8 lat temu
Ciekawe jak się czuję wszystkie trolle, które pisały o niej same złe rzeczy?
gość
8 lat temu
dużo zdrowia
Obrażona
8 lat temu
Ja jestem chora i w tym samym wieku, właśnie skończyłam chemię i szczerze mówiąc biopsja szpiku nie jest jakaś bolesna, ale widze, że dziewczyne strasznie bolało, ale spoko . I chemie raczej by jej odrazu walneli, bo to jest na standardzie i czym prędzej.
Gość
8 lat temu
Trochę słabo ze ludzie się zrzucali na jej leczenie a ona teraz chaty stawia i sra hajsem, powinna to pooddawac
gość
8 lat temu
Boze tez mi sensacja. I tak dlugo zyje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELnmmOg
bELnmmOh
bELnmmOi
bELnmmOj
bELnmmOk
bELnmmNP