Trwa ładowanie...
Przejdź na

Olbrychski ODMAWIA GRANIA W ROSJI!

192
Podziel się:

"Mój udział w spektaklu i obecny przyjazd do Moskwy jest niemożliwy."

Olbrychski ODMAWIA GRANIA W ROSJI!
bETVqbOZ

Daniel Olbrychski został niedawno zaatakowany przez prawicowe środowiska za to, że nie zajął stanowczego stanowiska w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Zobacz: Prawicowy portal atakuje Olbrychskiego. "MENDA!"

Aktor w końcu postanowił wypowiedzieć się w tej kwestii. Napisał list otwarty do Eugeniusza Ławreńczuka, dyrektora Teatru Polskiego w Moskwie, który reżyseruje obecnie sztukę Porwanie Europy. Jego premiera jest przewidziana na maj. Jedną z ról miał zagrać Olbrychski. Właśnie poinformował, że rezygnuje.

Cieszyłem się na kontynuację prób i moskiewską premierę w maju tego roku, wierząc, że będzie to jedna z ważniejszych przygód w mojej długiej teatralnej karierze – pisze Wielokrotnie plany nie tylko artystyczne, w obrębie sowieckich wpływów w naszych krajach, przekreślały decyzje i wydarzenia polityczne. Mieliśmy złudne nadzieje, że po upadku komunizmu i rozpadzie Związku Sowieckiego nigdy już nic takiego nie będzie miało miejsca. Obecna decyzja waszego prezydenta o wkroczeniu rosyjskich wojsk na terytorium niepodległej Ukrainy zmieniła diametralnie sytuację nie tylko w tej części świata. Ze zdumieniem i głębokim smutkiem patrzyłem, jak reprezentanci rosyjskiego narodu - wasz parlament - aprobują stojącą owacją ten akt agresji.

bETVqbPb

Piękny język Puszkina, Tołstoja, Czechowa i moich przyjaciół Okudżawy i Wysockiego, w którym próbowałem Twoją świetną sztukę, zaczyna się w chwili obecnej kojarzyć z agresywną wojenną retoryką Pana Putina. W tej sytuacji Ty i moi rosyjscy partnerzy musicie zrozumieć, że mój udział w naszym spektaklu i obecny przyjazd do Moskwy jest niemożliwy. Serdecznie Was obejmuję z nadzieją na lepsze czasy. Wiara, Nadzieja i Miłość to nasze wspólne najważniejsze słowa.

bETVqbPC
KOMENTARZE
(192)
pyza
8 lat temu
brawo dla pana!
Ola
8 lat temu
Dziekujemy Panie Danielu. Artysci takiego pokroju zawsse wspierali pokoj na swiecie
gość
8 lat temu
I słusznie~~! Tak trzymać!
bETVqbPD
gość
8 lat temu
Ciekawe ile gwiaduń byłoby na to stać?
gość
8 lat temu
Cos do niego dotarlo.Lepiej pozno,niz wcale.
Najnowsze komentarze (192)
gość
7 lat temu
i****a z dziurami w mózgu od wódy
gość
8 lat temu
co on ma za dziary na klacie - te ryby to tatuaż czy dorysował je sobie flamastrem przy lustrze
xyz
8 lat temu
bo to nie jest sport - rywalizacje sportowe , tylko sztuka- kultura i:właśnie artyści ludzie związani z kulturą powinni być uczuleni najbardziej na niegodziwość i dawać przykład ... uważam, że pan Daniel słusznie postąpił (a incydent z panem Danielem z przed paru lat też popieram)
xyz
8 lat temu
bo to nie jest sport - rywalizacje sportowe , tylko sztuka- kultura i:właśnie artyści ludzie związani z kulturą powinni być uczuleni najbardziej na niegodziwość i dawać przykład ... uważam, że pan Daniel słusznie postąpił
gość
8 lat temu
no nareście mówi do rzeczy a już myślałam że zbzikował na stare lata po niedawnych fatalnych wypowiedziach
gość
8 lat temu
te ryby to już mogliście sobie darować
gość
8 lat temu
i po co te brawa??? Zmienił zdanie dopiero gdy wcześniej został skrytykowany!
gość
8 lat temu
Szacunek dla Olbrychskiego!
bETVqbPv
elżbietawypyc...
8 lat temu
P***c! Przestraszył się kilku gnojków z prawicy. Gdzie jest ten dawny Daniel, który olał ataki ludzi,, którzy nie chcieli, żeby grał Kmicica> Rosjanie to wspaniali ludzie. Co ma kultura wspólnego z polityką? Polacy oderwali się od europejskiej rzeczywistości.
gość
8 lat temu
Człowiek z Klasą !!!
gość
8 lat temu
ma racje ale i tak jest paskudnym rudzielcem
gość
8 lat temu
Brawo! Dla mnie jest Pan symbolem szacunku dla pewnych wartości!
gość
8 lat temu
Nie wspomniał o tym ze jak zajmowany Krym to występował w rosyjskiej telewizji sterowanej przez kreml.
gość
8 lat temu
Ch*j ****** !!! R***i dupowłaz !!! Platformerski klakier , zerżnięta we wszystkie dziury d***** bez honoru, bez klasy, bez godności. Jeszcze brzmi jego : Russland, Russland uber alles !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETVqbQo
bETVqbQp
bETVqbQq
bETVqbQr
bETVqbQs
bETVqbPX