Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Polacy NIE ZOSTALI OSZUKANI! Liczy się muzyka!"

464
Podziel się

Stowarzyszenie Miłośników Eurowizji odpiera zarzuty Donatana. "Nie zdarzyło się by reprezentujący nasz kraj artysta wypowiadał się krytycznie lub niepochlebnie o jakimkolwiek innym reprezentancie".

"Polacy NIE ZOSTALI OSZUKANI! Liczy się muzyka!"
bDSzKiKt

Emocje związane z 59. finałem Eurowizji powoli już opadają. Wciąż chyba próbuje podsycać je niepogodzony z 14. miejscem Cleo Donatan. Kilka dni temu polecił swoim fanom na Facebooku przeróbkę filmu z Hitlerem, który nazywa Conchitę Wurst "gównem", na które głosowały "zjeby". A na koniec dodaje, że "po obejrzeniu jej występu ma ochotę zagazować kolejne 6 milionów Żydów"... Zobacz: Donatan poleca wideo z Hitlerem! PRZESADZIŁ?

Do sprawy postanowiło odnieść się oficjalnie Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska, skupiające fanów imprezy w Polsce. Jego przedstawiciele podkreślają, że w 20-letniej historii występów naszych reprezentantów nie zdarzyła się jeszcze sytuacja, żeby jeden uczestnik odnosił się do drugiego z taką pogardą.

Wyrażamy żal z powodu niektórych wypowiedzi reprezentanta Polski na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. W 20-letniej historii udziału Polski w Konkursie nie zdarzyło się by reprezentujący nasz kraj artysta wypowiadał się krytycznie lub niepochlebnie o jakimkolwiek innym reprezentancie - czytamy w oświadczeniu. Oburzającym dla nas jest fakt czynienia z tego rozrywkowego przedsięwzięcia mającego nieść radość z muzyki oraz ze zwycięstwa reprezentanta Austrii Conchity Wurst sprawy politycznej. (...) Eurowizja to miejsce, w którym pochodzenie, kolor skóry, wyznanie czy orientacja seksualna nie mają żadnego znaczenia. Liczy się muzyka. Postać Conchity Wurst jest świadomą kreacją sceniczną Austriaka Thomasa Neuwirtha. Wokalista ten występuje pod ww. pseudonimem na scenie oraz w telewizyjnych programach rozrywkowych już od kilku lat. (...) Zapewne Polacy również nie chcieliby być oceniani przez pryzmat wyglądu czy dyskryminowani ze względu na swoje przekonania, wiarę czy inne kwestie, które są i powinny pozostać indywidualną decyzją każdego człowieka.

bDSzKiKv

Stowarzyszenie zwraca również uwagę na ogólne oburzenie systemem głosowania i regulaminem Eurowizji. Jego członkowie zapewniają, że nikt Polaków nie oszukał:

Protestujemy przeciwko używaniu i powielaniu przez media informacji, że "Polacy zostali oszukani" i że "Polska padła ofiarą regulaminu". Regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji jasno mówi o zasadach zgłoszenia konkursowej piosenki jak i regułach oraz przebiegu głosowania. (...) Eurowizja to przede wszystkim konkurs piosenki dla nadawców publicznych będących członkami Europejskiej Unii Nadawców. To możliwość pokazania niemal całemu światu narodowej tradycji, kultury i muzyki. To 3 minuty, podczas których uwaga wszystkich widzów Konkursu skupiona jest na jednym, narodowym występie.

Czekamy na odpowiedź Donatana. Może ma jeszcze jakiś inny, ciekawy filmik?

Całe oświadczenie możecie przeczytać tutaj.

bDSzKiKB
bDSzKiKW
KOMENTARZE
(464)
Gość
7 lat temu
To prawda. Donatan jest zwykłym burakiem, który nie potrafi pogodzić się z przegraną. Musi wszystkich naokoło obrażać. Niech da już sobie z tym spokój. Ten filmik z Hitlerem to już przegięcie.
Gość
7 lat temu
Donatan jest nikim. I nie wiem czemu sra skoro 80%wystepow bylo o niebo lepsze od tego ...belkotu co zem uslyszal z ust Cleo... Przecietnie jak zwykle. Nigdy swiatowo... A donata. sie tak spiera jakby myslal ze gdyby nie conchita to on by wygral...niech poslucha wystep Holandii to jest muzyka!!!
gość
7 lat temu
dajcie juz spokój to jest chore. widzowie też go wybrali. litości.
bDSzKiKX
gość
7 lat temu
To mogła se Kleo brode przykleić. Może lepiej by było, bo by troche ryjca przykryła. Żałosny ten ból doopy, żałosne te ataki na Austriaka. Ohyda. Piosenke mieliśmy słabą. Cycki =/= wygrana. Nie w roku 2014 kiedy cycki są wszędzie. Żal mi C.Wurst choc mnie razi. Chociaż może nie wie co P******i wyrabiają . Żenua.
gość
7 lat temu
Donatan straszny i oblesny hejt zrobił na Conchitę. Niby "nic nie mam" ale co pisał to wiadomo. Troche honoru koleś, facet w kiecce ci manto spuścił na tym festiwalu
Najnowsze komentarze (464)
gość
7 lat temu
najbardziej obciachowy zespół EVER!!! nie wiem kto z tej Klepki zrobił gwiazdę. Jak dla mnie to jest to estetyka remizy
Gość
7 lat temu
Jak ciężko przełknąć gorycz porażki, wypowiedzi pana Donatana świadczą o tym że nie dorósł do startowania w żadnych konkursach skoro tak bezpodstawnie i wulgarnie obraża rywali na miejscu Conchity wytoczyłabym mu proces o zniesławienie!
gość
7 lat temu
napewno nie bede słuchala tego donatana kretyni bez talentu
ctrl
7 lat temu
Donatan zrobił "hit" który się tylko wbija w ucho, a tak naprawdę to jeden s gorzych utworów polskich jakie słyszałem... Stare czasy polskiej muzyki, rock który był wszędzie, dobra muza. A teraz taki s**t jest "hitem (?) polskim? I jeszcze ten cały Donatan nie może uwierzyć że przegrał. Z takim słabym utworem nie dziwię się że przegrał...
gość
7 lat temu
a dlaczego mamy z nim trzymać skoro nie identyfikujemy sie z jego wypocinami i najnormalniej wstyd nam za niego
Fasola2850
7 lat temu
komentarze Donata są wysoce niestosowne. i nie chodzi tu tylko o jakże nikły poziom jego inteligencji, ale przede wszystkim o brak tolerancji, jakim darzy osoby LGBT. powinien on spotkać się z ogromną dezaprobatą ze strony swoich fanów
Fasola2850
7 lat temu
komentarze Donata są wysoce niestosowne, i nie chodzi tu tylko o okoliczność ich wypowiadania, ale także poziom intelektualny samego mówcy. nietolerancja w stosunku do osób LGBT jaką ostatnimi czasy wykazał się Donatan powinna zostać obdarzona dezaprobatą nawet, a szczególnie ze strony jego fanów.
gość
7 lat temu
jesli to prawda to wstyd mi za nich, faktycznie reprezentuja wioche, to nie tylko image. to takie rosyjskie typowo zagranie, zawisc, zemsta, brak TOTALNY szacunku . chamy.
bDSzKiKP
gość
7 lat temu
Jeśli Polacy zostali oszukani to inni chyba też bo byliśmy dopiero na 5 wg widzów, czyli może ktoś powinien mieć 4 a zajął 11, ale nikt aż tak się nie rzuca i nie rozpacza jak Denat.
gość
7 lat temu
No wszystko ładnie, pięknie ale co w takim razie ze straconymi pieniędzmi głosującej publiczności. Na co to głosowanie?
gość
7 lat temu
Pięknie śpiewał facet z brodą ...Donatan krzyk i piersi:(
gość
7 lat temu
jednak ten kiełbasa ładniejszy od polskiego ćwoka Donatana? A co to k***a za imię?
gość
7 lat temu
prawdziwego mistrza poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna..donatan brakuje ci klasy i to niestety wyszło...trzeba umieć przegrywać...wstyd mi w takich sytuacjach ..ze jestem Polką
gość
7 lat temu
G***o to jest Donatan i Cleo.Próbują zrobić karierę na cycach i d****h a oczerniają kogoś kto ma dobry pomysł na siebie.Pewnie tak naprawdę mu zazdroszczą.To oni swoim zachowaniem robią nam Polakom wiochę.
...
Następna strona
bDSzKiLr