Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Bestia", która RZUCIŁA DZIECKIEM O CHODNIK, wychodzi na wolność!

285
Podziel się:

Kobieta jest nadal chora i agresywna. Skazano ją tylko na 6 lat więzienia. "Nic więcej zrobić nie możemy" - rozkłada ręce rzecznik prokuratury.

"Bestia", która RZUCIŁA DZIECKIEM O CHODNIK, wychodzi na wolność!

Sześć lat temu Polską wstrząsnęła tragiczna historia. W Kielcach na osiedlu Sady Ewelina C. wyjęła obcej kobiecie dziecko z wózka i... z całej siły rzuciła nim o chodnik. Kobieta chciała je zabić, żeby "zemścić się" za swoją niechcianą ciążę. Na szczęście chłopiec pomimo ciężkich obrażeń, przeżył. Ewelina została uznana za winną i skazana na sześć lat więzienia.

Sąd zmniejszył karę wnioskowaną przez prokuraturę do 6 lat, gdyż biegli psychiatrzy ustalili, że skazana miała ograniczoną zdolność do kierowania swoim postępowaniem. Za mniejszą karą nie poszło jednak skuteczne leczenie psychiatryczne. Władze więzienia donosiły, że pomimo terapii wykazuje objawy choroby psychicznej i jest agresywna. W trakcie odbywania wyroku zaatakowała inną więźniarkę, oblewając ją wrzątkiem.

Władze więzienia już kilka miesięcy temu wystąpiły o zastosowanie wobec niej tzw. "ustawy o bestiach". Powołując się na nią sąd zastosował nadzór prewencyjny, a także zobowiązał skazaną do leczenia psychiatrycznego. Niestety, wyrok nie jest prawomocny, a akta z apelacją nie zostały jeszcze wysłane między sądami w Częstochowie i Katowicach. Procedura będzie się ciągnąć wiele miesięcy, a wciąż niebezpieczna Ewelina C. wychodzi na wolność. Czy będzie stanowić zagrożenie dla innych matek z dziećmi? Kto weźmie odpowiedzialność za puszczenie jej wolno, jeżeli tym razem skończy się tragedią?

Kielecka policja twierdzi, że jest przygotowana na wyjście przestępczyni na wolność.

Mamy świadomość, że taka osoba wychodzi, będziemy monitorować sytuacje i podejmować adekwatne działania i środki przewidziane prawem - zapewniał Gazetę Wyborczą Grzegorz Dudek, rzecznik policji świętokrzyskiej.

A jakie środki przewiduje prawo? O tym informuje Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury okręgowej w Częstochowie.

Złożyliśmy do sądu wniosek o zabezpieczenie postępowania polegającego na zobowiązaniu Eweliny C. do tego, by w ciągu 48 godzin po wyjściu na wolność zgłosiła się na policję i podała swój stały adres oraz niezwłocznie informowała policję o każdorazowej zmianie miejsca pobytu. Sąd do wniosku się przychylił, o tym fakcie powiadomiona została również Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Nic więcej w tej sprawie zrobić nie możemy.

Policja jest bezradna wobec opieszałości urzędników sądowych i prawników grających na zwłokę. Tymczasem Ewelina C. wychodzi na wolność i musi tylko co jakiś czas meldować na policji. Nad tym, co zrobi pomiędzy tymi wizytami, nikt nie ma kontroli.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(285)
gość
8 lat temu
no i luz, od dzisiaj na spacery z dzieckiem zaczynam chodzić z nożem i nie zawaham się go użyć , dziękuje za informacje
Asiulka
8 lat temu
trzeba pokazywać takie bestie! by wiedzieć przed kim się bronić!
Asiulka
8 lat temu
Niech tę bestię potraktują tak samo jak one niewinne dziecko.
gość
8 lat temu
Papierowe Państwo Polska Wita!
Gość
8 lat temu
Ukradnij cos ze sklepu za parę groszy,bez znajomości, pójdziesz siedziec , rzuć niewinne dziecko jestes wolny ZALOSNA POLSKA
Najnowsze komentarze (285)
Ali
6 miesięcy temu
Powinna wrócić zasada "oko za oko, ząb za ząb" to stare, ale bardzo mądre prawo
Maciuś
6 lat temu
Rzuciła bolesnym MOPEM
gość
8 lat temu
Szkoda ze chłopczyk jest mały bo mógłby nią trzepnac o chodnik
gość
8 lat temu
grubasy z tych policjantów...
gość
8 lat temu
ahah, i bardzo dobrze za bachorem rzucila.. szkoda tylko ze g*wno nie zdechlo ..
Bart
8 lat temu
Takie coś nadaje się tylko do zlikwidowania.
gość
8 lat temu
szmaciora
gość
8 lat temu
nie powinni takiego babsztyla wyposcic na wolnosc
gosc
8 lat temu
polska to chory kraj nigdy juz tam nie wroce wole mieszkac w Amereyce tu przynajmnie prawo jest prawem koniec kropka.
gosc
8 lat temu
No ale nie rozumiem jaki macie z nia problem z***bac szmate i po sprawie bedzie sie tu mscila za niechciana ciaze nie trzeba bylo nadstawiac d**y a potem szukac winnego i mscic sie na innych dzieciach zlikwidowac i po sprawie wiecej sobie nia d**y nie zawracac
alex
8 lat temu
chetnie bym sie z nia spotkala sam na sam zabilabym ja bez wyrzutow sumienia
gość
8 lat temu
niech niä rzucä o chodnik ale tak z 20 metröw
gość
8 lat temu
W Kwidzynie morderca swojego kolegi i jego syna też miał nadzór policyjny.... i dokonał tej okrutnej zbrodni....
Gość
8 lat temu
Normalnie brak slow na ten popier....kraj! Ty broniac sie z***b....taka suk... i idziesz siedziec na nie malo, a ta za swiadoma probe mordercza wylazi z p*****a po jajies smiesznej odsiadce!!! SZOK!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie