Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rydzyk: "Mnie, jako katolika, PRAWO NIE OBOWIĄZUJE"

745
Podziel się:

Ojciec Rydzyk nie chce zapłacić kary za emitowanie kryptoreklam. "Prawo? Hitler też prawo ustanawiał" - argumentuje.

Rydzyk: "Mnie, jako katolika, PRAWO NIE OBOWIĄZUJE"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Trwam za emitowane kryptoreklam, czyli promowanie Naszego Dziennika oraz uczelni związanej z Radiem Maryja. Jako nadawca społeczny stacja nie może puszczać reklam za co otrzymała karę w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo została ukarana za nawoływanie do przemocy. Decyzja KPRiT wywołała wiele kontrowersji i ostrą debatę w Sejmie. Obecny na sali ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził, że stacja nie pieniędzy i kara jest za wysoka.

Bardzo chętnie chcielibyśmy, jeżeli popełniamy błędy, żeby nam zwracać uwagę - powiedział. Ale nie co chwila. Jak nie 13 tysięcy, to 50 tysięcy. Jak nie 50, to milion, płać za coś, czego nie masz. A że takie prawo to głupie prawo i niesprawiedliwe prawo. Takiego prawa nie wolno respektować. Dogadajmy się: jesteśmy ludźmi, łączy nas język, łączy nas kultura - przekonywał.

Odpowiedział mu Jan Dworak z KRRiT, który wytknął Rydzykowi, że wielokrotnie próbowano się z nim skontaktować w sprawie kryptoreklam. Dopiero wyrok komisji zmobilizował redemptorystę do odpowiedzi. Dworak stwierdził, że telewizja musi przestrzegać prawa i podporządkować się wyrokowi.

Prawo? Hitler też prawo ustanawiał - odpowiedział mu Rydzyk. Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje.

KOMENTARZE
(745)
Gość
7 lat temu
Chory czlowiek...
Gość
7 lat temu
Jestem wierzaca i praktykujaca. Ale ten ksiadz robi Kosciolowi zla robote.
gość
7 lat temu
no to mnie też nie, idę kogoś zaciukać i okraść bank, narka!
Gość
7 lat temu
Irytuje mnie ten typ.
gość
7 lat temu
No to chyba jakis zart!!!
Najnowsze komentarze (745)
gość
6 lat temu
boze widzisz to i nic nie robisz kiedy wreszcie ZDECHNIE TA SPASIONA SWINA ktora mianuje sie katolikiem R****k zdechnij wreszcie !!!!!!
gość
6 lat temu
Kto to jest -mały cwany p******k
gość
6 lat temu
D****.
gość
6 lat temu
kto jest za pisem????
gość
7 lat temu
kościół toleruje tego bandziora bo ma z niego kasę - tak samo jak tolerował hitlerowców bo miał złoto od żydów - tak samo tolerował ludobójstwo na bałkanch w 1941- mnisi franciszkańscy) bo miał z tego kasę
gość
7 lat temu
ma uklady bo takie cos nie powinno istniec ,ale babcie bogate sa mile widziane ,oddajcie dom i majatek calego zycia a to cos sie pomodli ,a kazdy ma wolna wole i nie potrzebuje oszusta do rozmowy z bogiem
gość
7 lat temu
A co powiecie na nowe ,duże pieniązki dla Kościoła wyrwane z budżetu,kiedy są inne potrzeby.Dlaczego nie ma podatku kościelnego dla praktykujących,zdeklarowanych katolików?Usłyszałam dzisiaj odpowiedz.To nie przejdzie bo Kościół musiałby się z tego rozliczać.Brawo p.Premier,która szuka elektoratu ,niech zakupi tony wazeliny.
gość
7 lat temu
Gangsta
gość
7 lat temu
Katoanarchia. Nie ma takiego kraju w Europie. Nienawidzimy Muzułmanów, a sami zaczynamy postępować jak oni. Religia ponad wszystko???? Ponad prawo, naukę, edukację, kulturę.... Trzeba zacząć sie pakować.
gość
7 lat temu
a jak ludzie nie maja na pogrzeb dla ksiedza tyle ile sobie rzada to pogrzebu nie chce odprawic. I ksiadz nie ma litosci, placz i plac.
nmy
7 lat temu
Pudelek musi dołączać do swoich artykułów tematy religijne,, odgórny nakaz a pamiętam jak kiedyś byly ploteczki z życia gwiazd a teraz sutanny z Torunia
lucyna kutrze...
7 lat temu
wszystkiemu winny wojtyla !!! rozpasal kler,pod kazdym wzgledem ! tolerowal pedofilie, ile on wyrzadzil krzywdy na calym swiecie , miliony skrzywdzonych dzieci przez tych bydlakow !!!
lucyna kutrze...
7 lat temu
ze takie oszolomy dochodza do wladzy.....ale wybiera ich ciemnota !!!! i to jest tragedia dla kraju!!!!!
gość
7 lat temu
R****k niech lepiej sobie Biblię odkurzy bo zapomniał o fragmencie "Bogu oddajcie co należy do Boga, a cesarzowi co należy do cesarza", albo o tym że wszelka władza dana jest od Boga i należy jej byc posłusznym ;p chyba że istnieje nowa ewangelia wg błogosławionego Rydzyka której ja nie znam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie