Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magdalena Środa też broni Polańskiego: "PEDOFILIA BYWA LŻEJSZA i cięższa..."

1038
Podziel się:

Znana publicystka przekonuje, że są gorsze rzeczy niż gwałt analny na 13-latce. "Jako osoba lubiąca jego filmy uważam, że trzeba dać mu spokój..."

Magdalena Środa też broni Polańskiego: "PEDOFILIA BYWA LŻEJSZA i cięższa..."

Polskie elity i media, z Gazetą Wyborczą na czele nadal robią wszystko, by wybronić, a przynajmniej "ocieplić wizerunek" Romana Polańskiego. Niestety, sprawa jest trudna, bo reżyser odurzył i zgwałcił w odbyt 13-letnie dziecko. W dodatku są na to twarde dowody: zeznania dziewczynki złożone na gorąco, tuż po gwałcie. Samantha wyznała, że reżyser zmusił ją do stosunku, mimo że wielokrotnie mu się opierała. Odurzył ją czymś i "szczytował w jej odbycie". Na pytanie, jak się czuła, odpowiedziała, że "zbierało jej się na płacz".

Po dłuższym namyśle w obronie Polańskiego wystąpił ojciec dwóch dziewczynek, Tomasz Lis, który zarzucił bezdusznym Amerykanom hipokryzję. Wymyślił też argument: Amerykanie ścigają Polańskiego za gwałt, a sami... chronili po wojnie nazistów. To znaczy, że powinni przestać ścigać pedofila? Amerykanie prześladowali też czarnych i są "imperialistami". To argumenty Związku Radzieckiego i Władimira Putina. Taką samą "hipokryzję" zarzuca im teraz on, uzasadniając to, co wyprawia na Ukrainie. Czy to na pewno dobry argument?

Dziś Romana wspiera kolejne znane nazwisko. Znana publicystka, filozofka i etyczka, Magdalena Środa, stara się przekonać w Wyborczej, że "trudno, jeśli to w ogóle możliwe, wydać jednoznaczną ocenę" jej ulubionego reżysera. Jaki ma argument? Przypomina, że... arcybiskup Wesołowski zgwałcił więcej dzieci niż Polański. Zwraca też uwagę, że są też pedofile, którzy molestują latami. Jednorazowy gwałt w odbyt nie jest więc aż tak oburzający.

Czy to dobry argument?

"Przypadek Polańskiego" pokazuje, jak złożone i niesprowadzalne do siebie są sytuacje etyczne oraz jak czasem trudno, jeśli to w ogóle możliwe, wydać ich jednoznaczną ocenę - przekonuje Środa. Pedofilia jest niewątpliwie przestępstwem, jeśli nie zbrodnią. Jednak porównując pedofilię Polańskiego z pedofilią Wesołowskiego czy innych, którzy latami molestują dzieci, korzystając z władzy, jaką nad nimi mają, można powiedzieć, że przestępstwo to bywa lżejsze i cięższe.

Z moralnego punktu widzenia można bowiem ocenić wielkość i ilość krzywd wyrządzonych przez sprawcę, jak również ich kontekst - dodaje etyczka. Jako osoba prywatna i lubiąca jego filmy uważam, że trzeba dać mu spokój; jako osoba szanująca prawo jestem za ekstradycją; jako etyk uznaję, że przebaczenie ofiary wymazuje winę sprawcy. Reszta powinna być sprawą jego własnego sumienia.

Jestem jednak przekonana, że niezależnie od finału "przypadek Polańskiego" będzie miał duże znaczenie społeczne. Przyczynił się on bowiem do rozpowszechnienia wiedzy o złu pedofilii i bezwzględności prawa w tym zakresie.

"Bezwględności prawa"...? A może bezwzlędności i bezkarności pedofilów ze znajomymi w mediach i Pałacu Prezydenckim?

Jak myślicie, czy członkowie elit i dziennikarze Wyborczej naprawdę zostawiliby swoje małe dzieci pod opieką Polańskiego?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1038)
gość
8 lat temu
Choroby psychiczne również bywają lżejsze lub cięższe. Myślę, że w przypadku pani Środy jest to ostatni dzwonek, aby jednak zmienić lekarza i poprosić o silniejsze leki.
jj
8 lat temu
Niech ta pani zniknie. Jestem tak oburzona jej wypowiedzią, że brak mi słów. Może ta pani lubi w o***tu i nie widzi w tym nic złego! ? Takie osoby jak ta pani powinny natychmiast zniknąć z życia publicznego! Każdy pedofil powinien być szybko i surowo ukarany!!!!!
gość
8 lat temu
co sie dzieje? Cosby, Freeman, Polanski, Allen, pastor z 7 nieba wszyscy maczaja w dzieciach a przeciez moga miec tyle kobiet i nawet mezczyzn ile tylko chca to dlaczego wykorzystuja dzieci???
gość
8 lat temu
co jesteś adwokatem polańskiego dziecko 13 lat niech odpowie dlaczego się uchyla on pełnoletni miał jasny rozum co robi a 13 latka mogła jeszcze miesiączki nie mieć
gość
8 lat temu
to ja życzę p.Środzie takiego lekkiego aktu na wnuczce lub wnuku i p. Lisowi również na jego córeczkach, idąc tym tokiem myślenia czy może być przemoc fizyczna czy psychiczna lżejsza czy większa !!! nie pedofilia to jest pedofilia i koniec, on ma uniknąć kary bo fajne filmy kręci- oj środa środa mogę zacytować "chętnie bym zapytała pani jak się żyje bez mózgu"
Najnowsze komentarze (1038)
yoll
3 lata temu
Dość tego wulgarnego języka wszystkich oceniających, podłość ludzka nie ma granic cyniczne bez podłoża prawnego, bez odruchów ludzkich jak zabójcy JAK W ŚREDNIOWIECZU -wszyscy by chcieli sami wymierzać sprawiedliwość -UKAMIENOWAĆ, SPALIĆ NA STOSIE tak jak kiedyś palono czarownice za ziołolecznictwo... ta zajadłość wypowiedzi ta prymitywność tych słów, te okrutne życzenia a żeby waszym córkom, a żeby tej kobiecie to się przy ... ! to pruderia największa tego świata.. Sami zamiatacie swoje ''grzechy'' pod dywan ,,, jak Pani Dulska... a duchowny ma prawo? a ojciec rodziny, swoich dzieci córek i synów ma przyzwolenie na te czyny na własnych ...? nikt nie ma prawa....!! a takie czyny dzieją się z większym nasileniem niż w minionym półwieczu...mordowanie dzieci już żyjących na tym świecie też jest potworną zbrodnią ..i niewybaczalną...
solo
6 lat temu
Gdyby zamiast Polańskiego sprawcą był ksiądz, to Środa, a z nią media głównego ścieku, plułyby jadem i wyły z wściekłością, domagając się 25 lat ciężkich robót i kastracji.
Gość
7 lat temu
Dlaczego w tym całym życie nikt nie zajmie się matką dziewczynki?
gość
7 lat temu
Ciekawe ile Polański zapłacił pokrzywdzonej za wybaczenie w mediach
gość
7 lat temu
Ta wstrętną babę powinien pedofil walnąć w o***t,dla mnie te b****o już nie istnieje,jest obrzydliwa.
gość
7 lat temu
To może by tak panią Środę jednorazowo w o***t?
gość
7 lat temu
Jeśli ma córkę, to niech ją odda jednorazowo Polańskiemu.
Pustaki
7 lat temu
Oczywiscie,że zostawilibyśmy.
gość
7 lat temu
Jak dla mnie 13 latka to nie jest dziecko, to już jest nastolatka. Druga sprawa wałkowana zawsze przy tym temacie, tylko pudel o tym nie wspomina, żeby całość zabrzmiała bardziej krzywdząco dla Polańskiego-co to rzekome ,,dziecko'' robiło na tej imprezie, gdzie doszło do stosunku? To nie była impreza dla dzieci... Inna sprawa to opinia o tej dziewczynce i jej matce, Polański nie był jej pierwszym ,,kochankiem'' co o czymś już świadczy...
owlong
7 lat temu
tylko skończone bydlę może usprawiedliwiać pedofilię.Tą starą rurę bardaszaną pan Bóg już pokarał. We łbie echo,a mordę ma jak tatar doopę
gość
7 lat temu
"Zdaniem jego obrońców - wśród których znaleźli się m.in. Andrzej Wajda, Katarzyna Figura, Dorota Stalińska czy Krzysztof Zanussi - "i tak wiele już wycierpiał" przez ponad 30 lat "ukrywania się". Nie wiadomo dokładnie, na czym cierpienie to miało polegać - Polański jeździł po całym świecie, kręcił filmy, założył rodzinę, pozostał bogatym i szanowanym człowiekiem. Zgwałcona Samantha zaś - "małą dziwką", "nieletnią prostytutką" która "weszła mu do łóżka"" - tak właśnie traktuje sie u nas ofiarę a sprawce tłumaczy sie na rózne sposoby - co ca zakłamany świat
gość
7 lat temu
zyd zawsze będzie bronił żyda - ciekawe co by powiedział Lis gdyby jego dzieci były gwałcone przez pedofila - czy było by ono lżejsze czy cięższe
gość
7 lat temu
Magdalena Środa też broni Polańskiego: "PEDOFILIA BYWA LŻEJSZA i cięższa..." - tej pani już środowisko gender totalnie wyczyściło mózgownicę - to tak jak morderstwo może być lżejsze i cięższe
gość
7 lat temu
dlaczego ile razy pojawia się jakiś ż*d z problemami, to AUTOMATYCZNIE pojawia się NAZIZM albo ANTYSEMITyZM?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie