Raczek o filmie z Jandą i Kuleszą: "KLĘSKA! Musiałem przepraszać rodzinę"...

328
Podziel się

Ostra recenzja nowej polskiej komedii pt. "Pani z przedszkola". "Nawet całujące się Agata Kulesza i Karolina Gruszka nie robią na nikim wrażenia".

Raczek o filmie z Jandą i Kuleszą: "KLĘSKA! Musiałem przepraszać rodzinę"...

W pierwszy dzień świąt swoją premierę miał nowy film Marcina Kryształowicza (znanego głównie z głośnej Obławy) pt. _**Pani z przedszkola**_, z Krystyną Jandą, Karoliną Gruszką i Agatą Kuleszą w rolach głównych. Tak świetna obsada powinna gwarantować dobrą rozrywkę na poziomie, jednak polska kinematografia po raz kolejny udowadnia, że może być dokładnie odwrotnie.

Recenzje Pani z przedszkola (wymawianej w telewizyjnej reklamie jako "pani z przeCZkola") są miażdżące i nie pozostawiają wątpliwości, że ponownie mamy do czynienia z kolejną dramatycznie nieśmieszną komedią. Tomasz Raczek, jeden z najlepszych polskich krytyków filmowych nie zostawił na filmie Kryształowicza suchej nitki:

Reklamowany jako "komedia, jakiej nie było", w rzeczywistości wtrąca w głęboką depresję i zmusza do załamania rąk. Ostrzegam: to nie jest śmieszny film. Ani zabawny. Ani wesoły. Ani lekki. Ani zaskakujący. (...) Nawet całujące się Agata Kulesza i Karolina Gruszka nie robią na nikim wrażenia. Kompletna klęska! - pisze Raczek na swoim profilu na Facebooku. Niestety ta niezdarnie moralizująca erotyczno-psychologiczno-maniakalna opowieść o życiu pewnego znerwicowanego artysty, który cierpi na przedwczesny wytrysk (sic!), dowodzi, że pomimo ostatnich sukcesów, polski film ciągle nie daje gwarancji satysfakcjonującego spędzenia czasu w kinie.

Gdy patrzyłem na pojawiające się kolejno na ekranie Kuleszę, Gruszkę i Jandę, miałem wrażenie jakby ktoś wrzucał złote 20 dolarówki do jednorękiego bandyty - w okienku kolorowo migało, ale o żadnej wygranej nie można było marzyć. Zmarnowane talenty, zmarnowane pieniądze, a ja musiałem przepraszać rodzinę, że zabrałem ją w Święta do kina na coś takiego.

Wybierzecie się do kin?

KOMENTARZE
(328)
gość
5 lata temu
po reklamie można było się tego spodziewać
gość
5 lata temu
porażka, to prawda
gość
5 lata temu
szkoda, bo obsada wyborna!
Gość
5 lata temu
A to nic nowego
Gość
5 lata temu
Nie widziałam, więc nie wiem.
Najnowsze komentarze (328)
tom toms shoe...
5 lata temu
toms shoes sales tom toms shoes
gość
5 lata temu
Mi sie podobał ten film!!!
gość
5 lata temu
Podobno Kulesza nie pojedzie na Oskary, bo nie zna języka. Obciach.
gość
5 lata temu
Świetny film!
benigna.bloog...
5 lata temu
Szkoda mi Agaty Kuleszy, ale widziały gały jaki scenariusz dostały. No chyba, że nie czytała scenariusza.
gość
5 lata temu
Faktycznie, komedia z tego żadna ! Walczyłam z sennością i zażenowaniem.
wero
5 lata temu
Po tym jak zobaczylam zwiastun film zapowiadał się obiecujaco. Lecz po wyjściu z kina czulam sie oszukana.. bardziej film dokumentalny gdyz komediom tego bym nie nazwala.
gość
5 lata temu
Obejrzałam. Pieniądze wydane bez sensu. Nie mogę uwierzyć, że ktoś "kręci" takie filmy. To, że aktorzy w takich filmach grają rozumiem, muszą z czegoś żyć. Na długo zniechęciłam się do naszego komediowego kina. Zgadzam się z Panem Raczkiem. ODRADZAM z pełnym przekonaniem. Dla mnie to był smutny film.
gość
5 lata temu
Byłam i nie żałuje! Nie jest to żaden wielce ambitny film ale obejrzeć można. Przeciętny widz może sie odstresowac i uśmiechnąć też. ja byłam z rorzinka i jakoś nie musiałam jej przepraszać. Każdy wrócił zadowolony z mile spędzonego czasu. I tyle.
gość
5 lata temu
Pieniądze, które wydałam na bilet na tą prześmieszną komedię wolałabym zgubić. Totalna porażka!!!! Nie polecam nikomu.
gość
5 lata temu
najgorszy film jaki widziałam
gość
5 lata temu
bylam na tym filmie-popieram kleska, beznadziejny
gość
5 lata temu
Film obrzydliwy, wpędzający w depresję i brak chęci do życia. Osobiście nie polecam. Zwątpiłam po raz kolejny we współczesne polskie kino! Podałabym do sądu osobę, która napisała,,komedia, jakiej jeszcze nie było". Reżyser powinien przeprosić moje dzieciaki, które w okresie świątecznym zaprosiłam do kina na takie byle_co, teksty o cipce były żenadą!!!!!
raczek_debile...
5 lata temu
Raczek ty musiales przepraszac rodzinę?? pedale! jaką ty masz rodzinę???????? film jest świetny tylko ty marny krytyku nic z niego nie zrozumiales!!!!
...
Następna strona