Złote Globy 2015: "IDA" BEZ NAGRODY!

195
Podziel się

Najlepszym nieanglojęzycznym filmem zagranicznym okazał się rosyjski "Lewiatan".

Złote Globy 2015: "IDA" BEZ NAGRODY!

Przed kilkudziesięcioma minutami w Los Angeles zakończyło się 72. wręczenie nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, zwane Złotymi Globami. Dla Polski było one wyjątkowe ze względu na nominowanie Idy Pawła Pawlikowskiego w kategorii najlepszy nieanglojęzyczny film zagraniczny, co samo w sobie było już ogromnym wyróżnieniem.

Niestety, polski obraz przegrał z określanym mianem wybitnego rosyjskim dramatem Lewiatan w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Opowiada on o bezwzględnej, skorumpowanej rzeczywistości naszego wschodniego sąsiada i beznadziejnej walce z bezlitosnym systemem władzy. Ta antyputinowska historia podbiła serca jurorów.

W innych kategoriach też sporo niespodzianek: najlepszym filmem dramatycznym okrzyknięto Boyhood, komedią lub musicalem zaś Grand Budapest Hotel, nie zaś typowanego do zwycięstwa Birdmana. Najlepszy aktor w filmie dramatycznym to Eddie Redmayne za Teorię wszystkiego, aktorką zaś - Julianne Moore za Still Alice. Statuetkę w kategorii Najlepszy aktor w komedii lub musicalu otrzymał Michael Keaton (Birdman), dla aktorki - Amy Adams (Wielkie Oczy). Boyhood otrzymał również nagrody dla najlepszego reżysera (Richard Linklater) oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Patricia Arquette). Nagrodę im. Cecile'a B. DeMille'a otrzymał George Clooney.

Dodajmy, iż 15 stycznia dowiemy się, czy Ida otrzyma nominację do Oscara.

KOMENTARZE
(195)
Gość
5 lata temu
A może cieszmy się że film miał nominacje a nie stękajmy że przegrał!
gość
5 lata temu
i tak gratulujemy!
Gość
5 lata temu
No szkoda, szkoda... Ale to nie zmienia faktu, że film świetny i nominacja jest już jakimś wynikiem.
gość
5 lata temu
Szkoda
Gość
5 lata temu
Troche szkoda, ale mi osobiscie film sie nie podobał:(
Najnowsze komentarze (195)
M.
5 lata temu
no tak juz mamy ze ta szklanka dla polaków jest dopołówy pusta i walczymy z tym i trudne to jest jak diabli MYSLE ZE WSZYSTKIE TELEWIZJE SNIADANIOWE POWINNY nas tego uczyc i uczyc nawet na siłe
KRITIX
5 lata temu
to jest dobra wieść "nie dostali pana oscariusa". szkoda że podatnicy muszą płacić za te produkty filmowe.
gość
5 lata temu
Film nieprawdziwy od poczatku do konca w dodatku nudny.
gość
5 lata temu
Obejrzyjcie ten film!!! Antypolski - drugi Sztos. W tym filmie polacy to glupawi prymitywni mordercy gotowi zabic dla dobr materialnych. Dlaczego nie nakreca filmu jak nasi rodacy ryzykowali zycie swoje i swoich bliskich, zeby ratowac z***w. Nie jeden czlowiek stracil zycie zeby ocalic z***w a tu takie cos… Idzie fama ze polacy byli jeszce gorsi niz hilerowcy! Nawet nie wicie co ten film mowi o polakach.
gość
5 lata temu
Ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego był Żydem W NKWD torturował, bił, słuchał krzyków męczonych ludzi…” Podaj dalej!
DFbdfb
5 lata temu
Ale ta Kulesza jest brzydka. Fe
ola
5 lata temu
nie wiem czy dobrze mysle ,ale my wystawiamy ciagle filmy o tej samej tematyce ciagle szaro z,smutno ,przygnebiajaco ,o wojnie ,o zydach ,o cierpieniu ,umieraniu ,zabijaniu i na zachodzie tylko tak nas widza ,jakbysmy stali w miejscu
gość
5 lata temu
A wszyscy się podniecali, ze ''Ida'' dostanie złotego globa, że ma na to wielkie szanse. I CO? G****o buhahahah, nie zdziwcie się jak i Oscara nie dostanie lolki
Sasza
5 lata temu
czyli zwyciężyła polityka. W myśl tak ostatnio modnej histerii antyputinowskiej w mediach
gość
5 lata temu
Film jest nudny
Gość
5 lata temu
I bardzo dobrze !!!! Ida to film o biednych żydach, polakach mordercach i cudownej esbeckiej prokurator ktora skazywala AK - cow na smierc !!!! Wstyd
Q
5 lata temu
Prawda jest taka że to film dla inteligentnych Amerykanie to każdy wie że nie bardzo kumaci w kwestiach Europy
nauczycie sie...
5 lata temu
do szkoły głaby, nauczyć się czytac ze zrozumieniem:D "Niestety, polski obraz przegrał z określanym mianem wybitnego rosyjskim dramatem Lewiatan w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Opowiada on o bezwzględnej, skorumpowanej rzeczywistości naszego wschodniego sąsiada i beznadziejnej walce z bezlitosnym systemem władzy. Ta antyputinowska historia podbiła serca jurorów.". Obiektywnie Lewiatan to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. i tyle. kto nie widział niech zamknie dziób a nie powtarza slogany ;)
Gość
5 lata temu
Ida to wygrana sama w Sobie. Nie znam sie na a "Ida" to dla mnie poezja, ktòrà chłonè całà sobà. Nie ważne nagrody, to "Ida" jest nagrodà, że powstała I można jà podziwiać. Dziękuję twórcom. A P. Agata Kulesza w płaszczu z futrzanym kołnierzem ... najdoskonalsza!
...
Następna strona