Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ziemkiewicz o "PAPIEŻU-IDIOCIE": "Przepraszam za użycie takiego słowa..."

417
Podziel się

"...ale gdybym go nie użył, nie siedzielibyśmy tutaj" - bronił się w TVP.

Ziemkiewicz o "PAPIEŻU-IDIOCIE": "Przepraszam za użycie takiego słowa..."
bCzuiCMl

Rafał Ziemkiewicz regularnie publikuje na Twitterze kontrowersyjne wpisy. W zeszłym roku zauważył, że najwięcej sławy przyniosą mu komentarze na temat gwałconych kobiet i sugestiach, że każdy mężczyzna przynajmniej raz wykorzystał nietrzeźwą.

bCzuiCMn

Tym razem zaskoczył nawet swoich zwolenników, komentując wypowiedź papieża Franciszka o tym, że "katolicy nie muszą być jak króliki", udzieloną w trakcie zeszłotygodniowej konferencji na pokładzie samolotu:

Ale to nie znaczy, że chrześcijanin musi masowo robić dzieci - powiedział papież. Zrugałem kilka miesięcy temu w parafii kobietę, która była po raz ósmy w ciąży i była po siedmiu cesarskich cięciach, pytałem ją: "Chce pani osierocić dzieci? Nie trzeba rzucać Bogu wyzwania".

We wtorek Ziemkiewicz miał tylko trzy słowa komentarza:

Papież idiota. Straszne - napisał na Twitterze.

bCzuiCMt

Wypowiedź wywołała skandal. Nawet sojusznicy publicysty nie znaleźli argumentów, żeby wytłumaczyć tę wypowiedź jako ironię albo prowokację. Jeszcze w środę dziennikarz odpowiedział:

Com napisał - napisałem. Z pełną świadomością.

Wczoraj pod wpływem krytyki zmienił już ton i zaczął przepraszać:

Przepraszam za użycie wobec głowy Kościoła słowa uważanego za obraźliwe. Problem przywództwa w Kościele niestety pozostaje - napisał na Twitterze.

bCzuiCMu

Po publikacjach Ziemkiewicz pojawił się w TVP1 w programie Świat się kręci. Tam na antenie przeprosił za swoje słowa i przyznał, że zrobił to, by wywołać skandal i zwrócić na siebie uwagę.

Straszne, okropne... To jest oczywiście przekroczenie pewnej granicy i przyznaję się do tego, że jest to w ogóle nie do przyjęcia. Przepraszam za użycie takiego słowa wobec kogoś, kto pełni tak wysoki i ważny urząd. Ale gdybym nie użył takiego słowa, gdybym napisał kolejny wyważony artykuł, jakich już tysiące w życiu napisałem, to kilka tysięcy ludzi by się zgodziło albo nie, ale nie siedzielibyśmy tutaj i nie rozmawiali o tej sprawie.

U nas funkcjonuje taki schemat: Bo u nas taki schemat funkcjonuje, że jak ktoś krytykuje, to chce być świętszy od papieża. Że ja jestem taki superkatolik. Ja mówię wprost: jestem kiepski katolik. Doskonale o tym wiem i z punktu widzenia Kościoła jestem notorycznym cudzołożnikiem, ponieważ mamy z żoną ślub kościelny, ale każdy z kim innym. Nic się nie da z tym zrobić, w związku z czym i tak mam przegwizdane. Więc jeśli mam przegwizdane z tytułu tego paragrafu, to sobie pomyślałem, że może warto mieć przegwizdane i powiedzieć to, co np. taki Terlikowski nie powie.

Myślicie, że Terlikowski chciałby nazwać papieża tak samo, ale nie może? Zobacz: Papież: "Katolicy nie muszą RODZIĆ JAK KRÓLIKI!" Terlikowski się wściekł...

bCzuiCMv
bCzuiCMw
bCzuiCMO
KOMENTARZE
(417)
Gość
5 lata temu
I****i mają to do siebie że najpierw mówią a później myślą
Gość
5 lata temu
Ten Papież jest tak cudny, że mimo iż nie leże krzyżem w Kościele , to jego akurat chcę słuchać
Ojeju
5 lata temu
Papież Ci pewnie wybaczy- ale internet nei zapomni :P
bCzuiCMP
Gość
5 lata temu
Bardzo dobrze Franciszek powiedzial, wreszcie mamy Papieza dla ludzi,a nie.. s*******j dziadu, Kochamy naszego Papieza:)
gość
5 lata temu
Załóż sobie palancie swój kościół, jak ci ten nie pasuje i zostań "swoim" papieżem.
Najnowsze komentarze (417)
barbour jacke...
5 lata temu
barbour outlet uk barbour jackets sale
birkenstock g...
5 lata temu
birkenstock shoes australia birkenstock gizeh sale
ray bans sung...
5 lata temu
ray bans australia ray bans sunglasses australia
asics singapo...
5 lata temu
asics running shoes in singapore asics singapore online
free shipping...
5 lata temu
asics sale singapore free shipping toms shoes
toms shoes bu...
5 lata temu
toms shoes stores toms shoes buy
toms outlet s...
5 lata temu
toms shoes for sale toms outlet shoes
toms shoes in...
5 lata temu
toms shoes for sale toms shoes in australia
bCzuiCMH
supportH
5 lata temu
Jak widać nawet zakleszczonego umysłowo chama można nauczyć "kultury" i przeprosin ( bo Ziemkiewicz robi to pod presją i z powodów egoistycznych ). Tym się różni Ziemkiewicz od Korwina-Mikkego, który nawet za najbardziej haniebne i kłamliwe brednie naukowe oraz obraźliwe słowa o pozytywnej pedofilii, czy o zgwałconych kobietach, które "tylko opór udają" NIE PRZEPRASZA.
gość
5 lata temu
wspaniały papiez
gość
5 lata temu
to co media pokazaly to w tym momécie Zienkiewicz mial racjé
janek
5 lata temu
ZIEMKIEWICZ jest to P*****K i CHAM On PAPIEŻOWI to nawet nie dorasta do spodu podłogi po której chodzi Papież a o piętach już nie wspomnę
JerzyFan
5 lata temu
Rafał Ziemkiewicz wyraźnie starzeje się. Teraz ma już szybki osąd dla każdego. Pies mojej teściowej kiedy się zestarzał, mordował kury, gdy te znalazły się w pobliżu. Nie wiem dlaczego ktoś jeszcze go zaprasza na jakieś wywiady czy spotkania.
gość
5 lata temu
Myslalam,ze do tego programu zapraszaja ludzi inteligentnych,a nia chamow bo to lepiej sie sprzeda
...
Następna strona
bCzuiCNj