Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia broni Durczoka: "Chcieli go osłabić! Żeby ktoś kopnął leżącego"

368
Podziel się

"Sądzę, że "Wprost" zrobił to z premedytacją. Zanurkował komuś w szambie. To próba dowiedzenia, że kolega Durczok jest perwersem."

Hołownia broni Durczoka: "Chcieli go osłabić! Żeby ktoś kopnął leżącego"
bCPyLHCd

"Ciemna strona Kamila Durczoka", o której napisał tygodnik Wprost, sprowokowała do mocnego komentarza żonę szefa Faktów. Marianna Dufek-Durczok twierdzi, że jej mąż został zniszczony a sprawę mobbingu i molestowania powinna wyjaśnić komisja powołana przez TVN. Głos w sprawie zabrał też Marcin Prokop, który początkowo stwierdził, że artykuł Wprost mógł zostać zmanipulowany. Po kilku dniach przyznał jednak, że sprawa powinna zostać dokładnie wyjaśniona. Przypomnijmy: Prokop: "Kamil POWINIEN ZOSTAĆ OSĄDZONY z taką samą surowością jak każdy inny!"

Swoją opinię postanowił wyrazić też kolega Prokopa, Szymon Hołownia, który w nowym wpisie na blogu ocenia, że artykuł Wprost został zmanipulowany i jest próbą udowodnienia, że Durczok jest "perwersem":

Przecież, z warsztatowego punktu widzenia tekst o Durczoku, to nieogarniona bieda z nędzą. Z dziennikarstwem śledczym ma on tyle wspólnego, co serial o Kiepskich z filmami Kurosawy. Niewiarygodni informatorzy. Poza nimi nie ma źródeł (bo mnie uczono, że powinny być co najmniej dwa), nie ma nazwisk, nie ma faktów. Nie ma nic, poza próbą dowiedzenia, że kolega Durczok w życiu jest babiarzem i perwersem - pisze Hołownia.

bCPyLHCf

Jego zdaniem Wprost zrobił to celowo, żeby zdobyć zeznania osób, które mogą powiedzieć coś jeszcze bardziej kompromitującego Durczoka:

"Wprost" nie pokazał wszak póki co przestępstwa, pokazał czyjeś moralne ekstrementy. Zrobił to, co wszystkie szmatławce: zanurkował komuś w szambie, a relację z tej wyprawy przedstawił jako tekst z "National Geographic". Sądzę, że zrobił to z premedytacją. Moja teza: redakcja dobrze wiedziała, że na razie nic "twardego" na Durczoka nie ma, ale wypuściła tę okładkę, by go osłabić, i by ktoś kto rzeczywiście może na niego coś mieć, nie bał się już konsekwencji i kopnął leżącego. A jeśli nikt taki do chwili zamknięcia numeru się nie znajdzie? No worries. Nakład się sprzedał. A redakcja i tak zrobi z siebie lidera walki z maskującym molestowanie ciemnogrodem.

Hołownia podkreśla też, że nie broni Durczoka za wszelką cenę, bo nawet nie darzy go sympatią. Przyznaje, że szef Faktów "kipi maczyzmem":

Między mną a Durczokiem nigdy nie było chemii, ciężko się rozmawia z facetami, którzy za wszelką cenę muszą światu dowieść jak bardzo kipią maczyzmem. Nie odnajduję wielu powodów, by go specjalnie lubić, ale za przestępcę zacznę go uważać, gdy ktoś wreszcie oskarży go o coś z podniesionym czołem. On przedstawi swoją wersję, a później wypowie się o tym sąd. Sąd, a nie imitacje Katonów z brukowego tygodnika.

bCPyLHCl
bCPyLHCm
bCPyLHCG
KOMENTARZE
(368)
gość
5 lata temu
jak nie wiadomo o co idzie to idzie o kase
gość
5 lata temu
omena ze swoim lizaniem się z gołymi cycami z innymi kobietami na wizji jest dla ciebie aż tak wiarygodna?
jaga
5 lata temu
No jak nawet taki facet zauwazyl ze Durczok "kipi machysmem" hahahah! To co musialy przezyc mlode dziewczyny, ktore z nim pracowaly??? Odpowiedzial sam sobie ;)
bCPyLHCH
gość
5 lata temu
Latkowski pewnie pozazdrościł Durczokowi wyluzowanego życia i postanowił sie zemścić :)
Gość
5 lata temu
Zaraz mi Durczok z lodówki wyskoczy!
Najnowsze komentarze (368)
ryl
5 lata temu
Panie Chołownia jest pan oburzony na zachowanie Wobec Pana Durczoka, Nie wolno osądzać nie udowadniając winy nie znając Tematyka to zrobił z gornikami osądził pan wielu ludzi za ich ciężką pracę Górnicy są dla siebie lojalni dziennikarze to sępy tyle w temacie
gość
5 lata temu
Hołownia ty na starość całkiem głupiejesz.To przy tym Prokopie/choć zdanie ma normalne w tej akurat sprawie/ i za pieniędzmi z chałtur całkiem się pogubiłeś.Naloty na "Wprost" śmieszne. Oj cała ferajna z TVN-u w obawie o pracę broni zajadle Durczoka.On ma już dobrego obrońcę i już go wyedukował.I jeszcze do tego żona obrończyni uciśnionego.Jaki koń jest każdy widzi a te argumenty obrońcy niech sobie schowają hen daleko w ...........
gość
5 lata temu
Brawo Hołownia!
olo
5 lata temu
nastepny bedzie Kuzniar.... tez choruje na przerost ambicji i latwo mu publicznie przez gardlo przechodzi pietnowanie ludzi a dziennikarz powinen byc bezstronny
margo
5 lata temu
komus z rzadzacych sie narazil i ...... wywlekli na swiatlo dzienne ciemna strone pana redaktora a ze pan redaktor cierpial na przerost ambicji i mial WIELKIE EGO.... to dziecinne latwe bylo go usadzic i pokazac miejsce w szeregu. Ta sama reka co GO glaskala i pozwalala na NISZCZENIE INNYCH LUDZI zniszczyla i jego.
gość
5 lata temu
Pan Szymon to mądry człowiek - respect.
gość
5 lata temu
Hołownia jak by mógł to by wlazł w du...ę każdemu z TVN
gość
5 lata temu
dziwa!!!!!
bCPyLHCz
gość
5 lata temu
byłam pielęgniarką...molestowaną przez lekarza dyżurnego,,dzisiaj,,,zabiłabym prędzej niż milczała,,dla pracy..
gość
5 lata temu
to za wywiad?
lok
5 lata temu
a ty kim jesteś?mam gdzieś co ci się we łbie roi...jesteś cieniutki i chcesz zabłyszczeć na Durczoku!
gość
5 lata temu
Tygodnik Wprost pisze takie ostre artykuły nie mając dowodów Jak mozna tak człowieka oczerniać,w ten sposób każdego można zalatwić.Zal tylko człowieka,niech się pan trzyma panie Durczok!
gość
5 lata temu
Chołownia to kościelny d***l.
gość
5 lata temu
Czy HOLOWNIA to ksiądz?
...
Następna strona
bCPyLHDb