Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wprost": Kalata została wypromowana przez agencję PR-ową!

136
Podziel się:

"Rozpoczęła swój rajd po mediach w stylu celebrytki" - pisze tygodnik o 31-latce chcącej zostać szefową ZUS-u.

"Wprost": Kalata została wypromowana przez agencję PR-ową!
bESWHqNx

O Katarzynie Kalacie zrobiło się głośno przy okazji egzaminu na szefa ZUS. 31-letniej kandydatce na to stanowisko jako jedynej udało się zdać egzamin pisemny w konkursie, ale potem została oblana podczas części ustnej. Kalata zaczęła udzielać wywiadów i oskarżać organizatorów konkursu o to, że od początku był on ustawiony.

Tygodnik Wprost w nowym artykule zauważa, że Kalacie poświęcono zaskakująco dużo materiałów w mediach, podczas gdy pozostali kandydaci w ogóle nie przebili się do masowego odbiorcy. Zdaniem Piotra Rodzika powodem takiej nagłej kariery 31-latki jest pomoc agencji PR-owej Media4Business. Dziennikarz skontaktował się z przedstawicielem agencji, która potwierdziła, że pomogli w medialnej karierze Kalaty.

bESWHqNz

Dowiedziałam się z waszej publikacji i z Radia ZET, że nie ma poważnych kandydatów na prezesa ZUS - mówi w rozmowie z Wprost Magdalena Bukowska, założycielka firmy. Przeanalizowałam jej dorobek naukowy i stwierdziłam, że nie pozwolę, aby tak o niej mówiono w mediach. Według mnie pani Kalata jest poważnym kandydatem z ogromnym dorobkiem naukowym. Dla mnie było oczywiste, że będzie miała małe szanse na zdobycie stanowiska. Że spotka się z murem nie do przebicia.

Kalata w bardzo krótkim czasie wystąpiła w TVN24 Biznes i Świat i TVP Info, udzieliła wywiadów Forbesowi i Gazecie Wyborczej. Zdaniem Wprost momentalnie "rozpoczęła swój rajd po mediach w stylu celebrytki". Zdaniem dr Bartłomieja Biskupa Kalata wcale nie zamierzała przejąć stanowiska szefa ZUS, ale tylko skutecznie się wypromować:

Czując, że te szanse i tak są małe, chciała przynajmniej - tak się wydaje - uzyskać rozpoznawalność w kręgach biznesu. Po drugie chciała wytworzyć wrażenie osoby, która ma pomysły, ale rządzący, czy układ, to nie ma znaczenia, nie dają jej tych pomysłów zrealizować. Ten cel został jakoś połowicznie osiągnięty, jeśli założyła, że zyska rozpoznawalność w kręgach biznesowych.

Zgadzacie się z taką oceną? Sama Kalata przekonuje w rozmowie z Gazetą Wyobrczą, że takie egzaminy powinny być jak najbardziej przejrzyste i transmitowane w sieci:

bESWHqNF

Apeluję do Ministerstwa Pracy, do pani premier - niech w ustawie będzie zapisany obowiązkowy wymóg nagrywania i transmitowania egzaminów. Niech wszyscy Polacy zobaczą, jak komisja rozmawia z kandydatami. Podczas mojego egzaminu ja już wchodząc na salę, wiedziałam, że przegram. Członkowie komisji nie byli pozytywnie do mnie nastawieni. Transmitowanie konkursu będzie też w interesie Ministerstwa Pracy. Przecież powinno mu zależeć na tym, by uniknąć posądzeń o sprzyjanie partyjnym kandydatom i tego, że wygrywają znajomi znajomych.

bESWHqOa
KOMENTARZE
(136)
gość
7 lat temu
ona chciala porzadek zrobic i daletego ja udupili na rozmowie
gość
7 lat temu
to stanowisko polityczne, nie dopuszcza nikogo z poza ukladu ;(
gość
7 lat temu
mogła zaszkodzić tej piramidzie finansowej to się jej pozbyli
bESWHqOb
gość
7 lat temu
słuszna uwaga, czemu taki egzamin jest tajny ?
Gość
7 lat temu
Widac ze baba inteligentna
Najnowsze komentarze (136)
gość
7 lat temu
I u nas powinno być jak na Słowacji - średnia wieku wśród rządzących to max. 45 lat. Może te solidaruchy by się opamiętały.
gość
7 lat temu
grupa z ukaldami nie dopusci nikogo bez ukladu .Ale przyjdzie na nich czas POLSKA BEDZIE POLSKA.
levcio
7 lat temu
a te top komentarze tez agencji...
gość
7 lat temu
Minę to ma taka jak by juz w ZUS pracowała!
gość
7 lat temu
Jeśli to prawda co tu napisano, to całe szczęście, że jej nie wybrali.
gość
7 lat temu
Zadartego kinola ma bezczelny blond babochłop . Krowa wszystkie media poruszyła opowieścią , jaka jest mądrzyła, zaradna i taka "mala", ale morda od ucha do ucha - przekupa !!! Z dyplomami!!!!
gość
7 lat temu
Dzisiaj mamy podobne wykształcenie , dorobek naukowy i lata tej pani, ale to nie oznacza , że mamy szefować największemu biznesowi, jakimjest ZUS w Polsce. Baba wyżej s... Niż de ma
gość
7 lat temu
Zaklad Uslug Seksualnych
bESWHqNT
gość
7 lat temu
31 latka i takie osiagnięcia miałaby mieć, to jest smieszne, my nie wiemy co sie tam dzieje, na tych stanowiskach i jakie machiny nia obracaja
gość
7 lat temu
co ona umie oprócz papierka,pycha ogromna.
gość
7 lat temu
Ten,który obecnie rządzi ma wielkie doświadczenie i doprowadza ZUS do ruiny,postawcie na młodych ze świeżymi perspektywami i jasnością umysłu.
gość
7 lat temu
Nie dopuszczają stare wygi młodych,mądrych i operatywnych do takich stanowisk,bo są zaklepane dla nich i ich potomków nawet głupich i tak wygląda ta nasza polska rzeczywistość.Nie ma się co dziwić,że młodzi uciekają za granicę bo tu rządzi elita i nikt poza nimi nie ma szans na dobrą pracę albo w ogóle pracę.Czas coś z tym zrobić,tu jest potrzebny porządny BAT!
gość
7 lat temu
"Tygodnik Wprost w nowym artykule zauważa, że Kalacie poświęcono zaskakująco dużo materiałów w mediach, podczas gdy pozostali kandydaci w ogóle nie przebili się do masowego odbiorcy." Skoro tylko ona przeszła, to nic dziwnego, ze o pozostałych nie pisali. Wstrętni manipulatorzy w tym Wproście, czyli co, ta agnecja za nią zdała testy, tak? Macie kochani przykład ustawianych artykulików, grupka trzymająca władzę sie wzięła do roboty. A co tam Szogunie!
gość
7 lat temu
Kobieta ma rację. Takie konkursy powinny być transmitowane. Derdziuk czyli poprzedni prezes ZUS przyszedł do pracy z ramienia partyjnego. Był kompletnie nieprzygotowany do pracy w ZUS-ie i nie miał stosownych kwalifikacji. Moja koleżanka startowała do pracy na dyrektora departamentu w jednym z ministerstw. Wszystko szło dobrze do czasu tzw. egzaminu ustnego. Stwierdzono jej niekompetencję, po czym zatrudniono kogoś, kto nawet nie startował w konkursie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESWHqOM
bESWHqON
bESWHqOO
bESWHqOP
bESWHqOQ
bESWHqOv