Trwa ładowanie...
Przejdź na

Są już sondażowe wyniki wyborów! WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA!

1953
Podziel się

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 53%. Bronisław Komorowski - 47%.

Są już sondażowe wyniki wyborów! WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA!
bEhQTBnp

Znamy już pierwsze, sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według pracowni Ipsos i danych z sondaży exit pools wygrał Andrzej Duda. Frekwencja wyniosła 56,1 %.

Wyniki miały być podane dużo wcześniej, bo tuż po 21:00. Niestety, z powodu tragedii w miejscowości Kowale w województwie śląskim, PKW zdecydowała o przedłużeniu ciszy wyborczej i podanie wyników było możliwe dopiero po 22:30.

bEhQTBnr

Druga tura zakończyła się punktualnie o 21:00. Lokale wyborcze zostały zamknięte, chociaż na skutek wypadku w Kowalach tamtejszy lokal wyborczy pracował do 22:30.

Od kilku minut do mediów spływają pierwsze, sondażowe wyniki wyborów. Według badań exit pools, czyli sondaży wykonywanych bezpośrednio po wyjściu z lokali wyborczych, drugą turę wyborów wygrał Andrzej Duda, który uzyskał 53% głosów. Bronisław Komorowski otrzymał 47% głosów.

Już od pierwszych komunikatów PKW było wiadomo, że frekwencja była wyższa niż przed dwoma tygodniami. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza na specjalnej konferencji o 17:00, do urn poszło 40,51% Polaków (w pierwszej turze 34,41%).

bEhQTBnx
bEhQTBny
bEhQTBnS
KOMENTARZE
(1953)
Gość
6 lat temu
Najlepiej co wybory zmieniać rządzących może bardziej się będą starać..
Młody Obywate...
6 lat temu
patrzmy tylko czy Pan Duda dotrzyma obietnic...... bo jak nie będzie kicha
Gość
6 lat temu
A teraz na pewno odzyska wrak
bEhQTBnT
gość
6 lat temu
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
gość
6 lat temu
Przy korycie z "najlepszego" polityka wychodzi ś****a :D
Najnowsze komentarze (1953)
Kobuz
rok temu
Widać że P.O. chce wygrać wszystkimi możliwymi sposobami,łamiąc jakiekolwiek zasady dobrego wychowania.Najpierw na Pomorzu nasłali strajkujących,teraz jakaś wariatkę.I tak pójdę zagłosować na Andrzeja Dude bo w porównaniu do tamtych prezydentów ten jest wiarygodny.
Gość
5 lata temu
No i co głupcy? macie swojego maliniaka! Z perspektywy niemal roku już wiadomo że to d**a nie prezydent, zwykły podnozek prezesa!
korwin
6 lat temu
Bronek ! trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a tobie trzeba było pomóc
gość
6 lat temu
Nowa Pani Prezydentowo, proszę zapuścić włosy! Jest Pani ładną i szczupłą kobietą, ale jak teraz Panią zestawią z długowłosą Panią Ogórkową, to reakcja publiki wiadomo jaka będzie - "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Ludzie patrzą na serce i charakter tylko w bajkach niestety.
gość
6 lat temu
Ogladajac i sluchajac teraz PO, coraz bardziej otwieraja mi sie oczy jakie to szambo...Niesiolowski jestes kawal s*******a i jedna wielka pomylka !
gość
6 lat temu
cały czas się cieszę wygraną dudy
gość
6 lat temu
POlacy, co glowsowali na tego borsuka komorucha to debile, tyle syfu nam zobil a tępaki dalej brną.... na szczescie wygrał duda, utrze wam Du pę
gość
6 lat temu
Duda-nasz Prezydent teraz ZŁODZIEJE i KRĘTACZE BÓJCIE SIĘ!!!!!!!!!Duda jak komorowski bredzisław nie bedzie tak przymykał oczu
bEhQTBnL
as
6 lat temu
Biedni Polacy, którzy głosowali na Komorowskiego... Ja ciężki jest im się pogodzić z losem, że wygrał Duda .... Ha Ha Ha
gość
6 lat temu
Gratulacje P.Duda wierze ze zrobi Pan dobrego dla Polski:)
PO -bardziej ...
6 lat temu
Hmm zastanawia mnie jednak fakt dlaczego PO nie stara sie do zachodnich standardów dociagnac w zarobkach w stopie zycia swoich obywateli tylko trzyma ich w średniowieczu i uwaza ze 1200 zl wystarczy by żyło się lepiej" TO JEST DOPIERO ŚREDNIOWIECZE!!!!!!!
gość
6 lat temu
Jakoś w mediach i internecie Ci zwolennicy mają takie wieśniackie twarze tęskniące za rozumem, od razu umiem odgadnąć kto jest za Dudą. WieśżeAżŻal.pl
gość
6 lat temu
mniej jest inteligentnych ludzi od tych niemyślących... mnie nie dziwi wygrana P.Dudy . Może warto stawiać na wykształcenie, żeby się z Polaków nie śmiali zagranicą.
gość
6 lat temu
... ale niech się nie uśmiecha, bo ten umiech jest cyniczna i wyrachowany, a ta jego córcia, już zadziera głowę, na jednym ze zdjęć wyszła bardzo niekorzystnie - taka damulka ....
...
Następna strona
bEhQTBon