Trwa ładowanie...
Przejdź na

Są już sondażowe wyniki wyborów! WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA!

1953
Podziel się

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 53%. Bronisław Komorowski - 47%.

Są już sondażowe wyniki wyborów! WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA!
bDgQXBoB

Znamy już pierwsze, sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według pracowni Ipsos i danych z sondaży exit pools wygrał Andrzej Duda. Frekwencja wyniosła 56,1 %.

Wyniki miały być podane dużo wcześniej, bo tuż po 21:00. Niestety, z powodu tragedii w miejscowości Kowale w województwie śląskim, PKW zdecydowała o przedłużeniu ciszy wyborczej i podanie wyników było możliwe dopiero po 22:30.

bDgQXBoD

Druga tura zakończyła się punktualnie o 21:00. Lokale wyborcze zostały zamknięte, chociaż na skutek wypadku w Kowalach tamtejszy lokal wyborczy pracował do 22:30.

Od kilku minut do mediów spływają pierwsze, sondażowe wyniki wyborów. Według badań exit pools, czyli sondaży wykonywanych bezpośrednio po wyjściu z lokali wyborczych, drugą turę wyborów wygrał Andrzej Duda, który uzyskał 53% głosów. Bronisław Komorowski otrzymał 47% głosów.

Już od pierwszych komunikatów PKW było wiadomo, że frekwencja była wyższa niż przed dwoma tygodniami. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza na specjalnej konferencji o 17:00, do urn poszło 40,51% Polaków (w pierwszej turze 34,41%).

bDgQXBoJ
bDgQXBoK
bDgQXBpe
KOMENTARZE
(1953)
Gość
5 lata temu
Najlepiej co wybory zmieniać rządzących może bardziej się będą starać..
Młody Obywate...
5 lata temu
patrzmy tylko czy Pan Duda dotrzyma obietnic...... bo jak nie będzie kicha
Gość
5 lata temu
A teraz na pewno odzyska wrak
bDgQXBpf
gość
5 lata temu
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
gość
5 lata temu
Przy korycie z "najlepszego" polityka wychodzi ś****a :D
Najnowsze komentarze (1953)
Kobuz
9 miesięcy temu
Widać że P.O. chce wygrać wszystkimi możliwymi sposobami,łamiąc jakiekolwiek zasady dobrego wychowania.Najpierw na Pomorzu nasłali strajkujących,teraz jakaś wariatkę.I tak pójdę zagłosować na Andrzeja Dude bo w porównaniu do tamtych prezydentów ten jest wiarygodny.
Gość
5 lata temu
No i co głupcy? macie swojego maliniaka! Z perspektywy niemal roku już wiadomo że to d**a nie prezydent, zwykły podnozek prezesa!
korwin
5 lata temu
Bronek ! trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a tobie trzeba było pomóc
gość
5 lata temu
Nowa Pani Prezydentowo, proszę zapuścić włosy! Jest Pani ładną i szczupłą kobietą, ale jak teraz Panią zestawią z długowłosą Panią Ogórkową, to reakcja publiki wiadomo jaka będzie - "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Ludzie patrzą na serce i charakter tylko w bajkach niestety.
gość
5 lata temu
Ogladajac i sluchajac teraz PO, coraz bardziej otwieraja mi sie oczy jakie to szambo...Niesiolowski jestes kawal s*******a i jedna wielka pomylka !
gość
5 lata temu
cały czas się cieszę wygraną dudy
gość
5 lata temu
POlacy, co glowsowali na tego borsuka komorucha to debile, tyle syfu nam zobil a tępaki dalej brną.... na szczescie wygrał duda, utrze wam Du pę
gość
5 lata temu
Duda-nasz Prezydent teraz ZŁODZIEJE i KRĘTACZE BÓJCIE SIĘ!!!!!!!!!Duda jak komorowski bredzisław nie bedzie tak przymykał oczu
bDgQXBoX
as
5 lata temu
Biedni Polacy, którzy głosowali na Komorowskiego... Ja ciężki jest im się pogodzić z losem, że wygrał Duda .... Ha Ha Ha
gość
5 lata temu
Gratulacje P.Duda wierze ze zrobi Pan dobrego dla Polski:)
PO -bardziej ...
5 lata temu
Hmm zastanawia mnie jednak fakt dlaczego PO nie stara sie do zachodnich standardów dociagnac w zarobkach w stopie zycia swoich obywateli tylko trzyma ich w średniowieczu i uwaza ze 1200 zl wystarczy by żyło się lepiej" TO JEST DOPIERO ŚREDNIOWIECZE!!!!!!!
gość
5 lata temu
Jakoś w mediach i internecie Ci zwolennicy mają takie wieśniackie twarze tęskniące za rozumem, od razu umiem odgadnąć kto jest za Dudą. WieśżeAżŻal.pl
gość
5 lata temu
mniej jest inteligentnych ludzi od tych niemyślących... mnie nie dziwi wygrana P.Dudy . Może warto stawiać na wykształcenie, żeby się z Polaków nie śmiali zagranicą.
gość
5 lata temu
... ale niech się nie uśmiecha, bo ten umiech jest cyniczna i wyrachowany, a ta jego córcia, już zadziera głowę, na jednym ze zdjęć wyszła bardzo niekorzystnie - taka damulka ....
...
Następna strona
bDgQXBpz