Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wydawca "Nocnika" potwierdza: "Bohaterce nadano cechy, pozwalające zidentyfikować Weronikę Rosati"

298
Podziel się

Zgodnie z wyrokiem sądu wydawnictwo zamieściło dzisiaj przeprosiny. "Szmata, w którą spuszczają się hollywoodzkie chuje" to według autora Weronika. Czy książka Żuławskiego trafi jeszcze do księgarń?

Wydawca "Nocnika" potwierdza: "Bohaterce nadano cechy, pozwalające zidentyfikować Weronikę Rosati"
bDABvlud

Pięć lat temu nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna ukazała się książka Andrzeja Żuławskiego pt. Nocnik. Tytuł został objaśniony przez samego autora jako "dziennik pisany nocą". Jedną z głównych bohaterek książki jest Esterka, aspirująca aktorka, córka bogatego "komucha", uwikłana w toksyczne relacje z matką i starszymi mężczyznami. Była dziewczyna autora, Weronika Rosati, dostrzegła w tej postaci charakterystykę siebie samej i złożyła w sądzie pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Żeby jednak uzyskać korzystny dla siebie wyrok, musiała udowodnić, że "szmata, w którą spuszczają się hollywoodzkie chuje" to według autora ona sama.

bDABvluf

Ostatecznie się udało i w maju tego roku Sąd Apelacyjny nakazał wydawcy przeprosić Rosati w Fakcie i Gazecie Wyborczej oraz zapłacić 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Przeprosiny ukazały się w dzisiejszym wydaniu Faktu. Wydawca przyznaje, że w bohaterce książki Żuławskiego bez trudu daje się rozpoznać Weronikę.

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, właściciel wydawnictwa Krytyka Polityczna przeprasza Panią Weronikę Rosati za naruszenie jej dóbr osobistych, wynikające z publikacji książki Nocnik Andrzeja Żuławskiego, w której bohaterce książki - postaci fikcyjnej, nadano cechy, pozwalające zidentyfikować Weronikę Rosati, a tym samym przypisać jej treści fałszywe i obraźliwe.

Czy książka Żuławskiego trafi jeszcze do księgarń? Po wycofaniu z dystrybucji można ją kupić tylko na Allegro. W rekordowych cenach.

bDABvlul
bDABvlum
bDABvlun
bDABvluG
KOMENTARZE
(298)
Gość
5 lata temu
Skoro udowodnila, ze postac Esterki jest wzorowana na jej wlasnych doswiadczeniach to juz chyba nikt nie powinien miec watpliwosci, jaka kariere robi "utalentowana" Werka. :)
Gość
5 lata temu
Ludzie się najpierw kochają a później robią sobie świństwa
Gość
5 lata temu
Młoda dziewcxyna a zadawała sie z takimi oblechami ojca jej brakowało
bDABvluH
gość
5 lata temu
wcale bym się nie zdziwila, gdyby to co napisał, było prawdą
Lara
5 lata temu
Staruch zachował się, jak zraniony, bo porzucony 15-latek i sfrustrowany obsmarował ją w swojej "książce". 80-letni narcyz
Najnowsze komentarze (298)
gosc
5 lata temu
co za obrzydliwy staruch wiagra nie pomaga to wulgarnym pisaniem się podnieca jak mosna w ten sposób o kobiecie się wyrazac nawet jakby uprawiala najstarszy zawod swiata to szacunek się należy taki niedomyty o****h myśli ze jest pępkiem swiata na sam widok tego star**** rzygac się chce
gość
5 lata temu
może chciał jej wybić z głowy a ona się uparła i poszukała następnego który :pomoże:
FK
5 lata temu
Dżentelmenem nie jest Żuławski. Sam korzystał a potem w taki sposób poniżył kobietę ,którą jakiś czas kochał albo był nią zauroczony a potem (może za to ,że nie chciała dłużej być ze staruchem ? ) wylał na nią wiadro pomyj. Nie tak się zachowuje kulturalny człowiek. ;(
gość
5 lata temu
a ja myślę, że to Weronik ma zwichrowaną psychikę..... gustuje w podstarzałych faciach..... (czym się kieruje... wiele ona sama) odkąd pamiętam lansowała się w mediach z facetami w wieku jej ojca czy dziadka.... począwszy od Max Kolonko a na Żułowskim skończywszy.
gość
5 lata temu
ładna dziewczyna a zadaje się z takimi starcami po co jej to
gość
5 lata temu
Straszne chamisko z Zulawskiego...facet sie zestarzal i mozg zanikl...
gość
5 lata temu
Stary obrazony c*p...
rena
5 lata temu
Stary, zazdrosny, nie potrafiący pogodzić się z odrzuceniem facet, aż żal patrzeć na na zakłamaną kreaturę.
bDABvluz
gość
5 lata temu
adamczyk to ma dopiero fart , jedną już miał k***ę co to ją obrabiali ,teraz weronkę , super ,aż mi go szkoda
gość
5 lata temu
po co się z takimi prowadzała, na zdjęciach widać dokładnie jak to wyglądała , z jednym starym dzbukiem i drugim dziadem , to o niej świadczczy, a nie wygląda na taką jak by szła z kolegą ,tylko zwinięte ma ramionka jak biedny k*******nek bez pewności siebie, widać od razu co robiła ,była młodą zdzirą do towarzystwa, a na jej matkę to nie mogę patrzeć stara s****a,jak mogła na to pozwolić,
gość
5 lata temu
cham z tego Żuławskiego...
gość
5 lata temu
Werka-K***werka
gość
5 lata temu
Chyba na jej miejscu nie chwaliłabym sie, ze to o mnie.....
krystyna
5 lata temu
Skoro udowodniła w sadzie ze to o niej ksiązka ,więc dziwię sie że domaga sie przeprosin i zadość uczynienia!Opinia o niej jest jednoznaczna,i juz nikt nigdy powaznie jej nie będzie traktował.No trzeba powiedzieć ze dziewczyna nie tylko staje na głowie zeby zrobić karierę.A w tej branży na zachodzie liczy się talent ,a potem stawanie nie tylko na głowie.
...
Następna strona
bDABvlvb