Trwa ładowanie...
Przejdź na

Z ostatniej chwili: Nie żyje Jerzy Kamas

334
Podziel się

Wiadomość podał na swojej stronie internetowej Teatr Ateneum.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Jerzy Kamas
bDKlUsyd

Przed chwilą dotarła do nas smutna informacja. Jak podał na swojej stronie internetowej Teatr Ateneum, dziś po południu zmarł Jerzy Kamas, wybitny aktor teatralny i filmowy, znany między innymi z odtwórcy roli Stanisława Wokulskiego w serialu Lalka.

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Jerzego Kamasa wybitnego aktora, naszego przyjaciela i mistrza. Od 1971 roku stworzył na scenie Teatru Ateneum kilkadziesiąt wybitnych ról. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze - czytamy w oświadczeniu.

Drogi Panie Jerzy, Kochany Jurku! Trudno nam myśleć o Ateneum bez Twojej w nim obecności. Ostatnio zbyt często myślimy, że "TAM również musi być jakieś ATENEUM". Dziś bardzo mocno chcemy w to wierzyć. Odpoczywaj w pokoju.

bDKlUsyf

_

bDKlUsyl
bDKlUsym

_

bDKlUsyG
KOMENTARZE
(334)
gość
6 lat temu
szkoda - bardzo lubiłam Jego role.Odpoczywaj w pokoju panie WOKULSKI.
gość
6 lat temu
Dzięki niemu zakochałam się w Lalce. Zaczęło się od serialu, w którym tak zachwycił mnie swoją osobą i tak zachęcił do lektury, że znam dokładnie każdy wątek tej książki. W tym roku była na maturze akurat Lalka, dzięki grze aktorskiej Jerzego Kamasa zdałam maturę z polskiego!
gość
6 lat temu
Lubiłam jego role w Lalce i Nocach i dniach.No cóż gwiazdy gasną a na firmamencie szołbizu świecą rondle cynowe które myślą że są gwiazdami.
bDKlUsyH
gość
6 lat temu
Wszyscy kiedyś umrzemy, taka jest prawda
gość
6 lat temu
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
gość
6 lat temu
MĘŻCZYZNA Z KLASĄ
gość
6 lat temu
Rola w Lalce genialna !!!!!
gość
6 lat temu
Bylam w 1998 w sanatoriu w Ladku Zdroju.Pan Kamas tez byl,cieply,otwarty ze wszystkimi rozmawial,nie gwiazdorzyl. Szkoda ze odchodzi starsze pokolenie naprawde dobrych aktorow.
gość
6 lat temu
szkoda , dziś już nie ma takich AKTORÓW....
ktosiek40
6 lat temu
Dziś już takich aktorów, mało żegnaj Wokulski
gość
6 lat temu
Bardzo smutna wiadomość...wielki aktor.
gość
6 lat temu
I kończy się era wielkich artystów w Polsce. Żadna wartościowa spuścizna nie pozostania dla potomnych po latach 2000. Ani aktorów, ani filmów, ani książek, ani budowli. Jedynie banki, meczety, kościoły, apteki i deweloperzy którzy okradaja ludzi na każdym kroku.
gość
6 lat temu
Dzieki jego roli zdalam mature ,tak lubilam ogladac jego postac w Lalce ,ze z latwoscia odpowiedzialam na pytanie zadane na egzaminie w latach 90 ,calusy dla rocznika 77
bDKlUsyz
gość
6 lat temu
wspaniały aktor. Aktor, nie celebryta. Zapamiętamy go z wspaniałych ról.
...
Następna strona
bDKlUszb