Komorowski: "To wynik Kukiza zdecydował, że przegrałem"

243
Podziel się

Były prezydent zwala na niego winę za nieudane referendum... "Myślałem, że włoży więcej energii i serca, by tłumaczyć, na czym polega system JOW".

Komorowski: "To wynik Kukiza zdecydował, że przegrałem"

Ponad 20% poparcia w wyborach prezydenckich, które udało się zdobyć Pawłowi Kukizowi, było sporym zaskoczeniem - zarówno dla konkurentów, jak i chyba samego muzyka, który nie poradził sobie z ogromną popularnością i nadziejami. I chociaż sondaże dają mu coraz mniejsze szanse na wejście do Sejmu, nie ulega wątpliwości, że to on przyczynił się do porażki Bronisława Komorowskiego.

Zdaje sobie z tego sprawę również były prezydent. Prawie cztery miesiące po przegranej i po porażce rozpisanego przez siebie referendum tłumaczy, że po pierwszej turze wyborów zdecydował się na poddanie pod głosowanie kwestii wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych licząc na to, że... Kukiz "wytłumaczy, na czym polega system JOW".

To wynik Kukiza w I turze zadecydował, że przegrałem - mówił Komorowski na antenie Polsat News. Więc myślałem, że on włoży więcej energii i serca, by tłumaczyć, na czym polega system JOW.

Niestety, referendum zarządzone przez wystraszonego wynikami pierwszej tury Komorowskiego okazało się porażką i kosztowało nas 100 milionów złotych. Frekwencja wyniosła 7,8%.

KOMENTARZE
(243)
gość
4 lata temu
To że Pan przegrał jest wynik Pana pracowitosci.
asas
4 lata temu
Niech przygarnie lepiej uchodzcow do siebie
Gość
4 lata temu
Bronek, zamilcz
Gość
4 lata temu
Komorowski cwanika wynajął swoje mieszkanie byl pewny ze wygra a tu nici
gość
4 lata temu
wszyscy razem mozemy cos zmienic! i to juz niedlugo!
Najnowsze komentarze (243)
Tom
4 lata temu
Dokładnie tak panie Komorowski.
gość
4 lata temu
mamy dobrą ustawę o przemocy ,ale miał prawo podpisać konwencję to i przegrał,ale przynajmniej nie będzie można wyciąć jaj itp to gwarantuje konwencja
gość
4 lata temu
Kiedy się nie potrafi przyznać do porażki zawsze szuka się winnego. Nieładnie Panie Prezydencie.
gość
4 lata temu
Jego przegrana to wina Pchły Szachrajki, Strusia Pędziwiatra i Kubusia Puchatka. Po upływie czasu widać jak na dłoni, że ten pan nie potrafi przegrywać z klasą.
realista
4 lata temu
Spodziewałem się mądrzejszego wytłumaczenia Pana porażki. Wydaje mi się, że zgubiła Pana wyższość z jaką Pan wszystkich traktował jak i przeświadczenie o własnej nieomylności. Społeczeństwa nie można traktować jak niedouczonej masy, zmieniły się czasy, a Pan został myślowo ze swoimi przodkami.
nemo
4 lata temu
mezczyzne poznajemy po tym jak konczy, bronek niestety nie jest chlopem
gość
4 lata temu
Te błazeńskie miny nowego prezydenta to żenada.Czy on zawsze musi produkować te minki i ryjki?
gość
4 lata temu
Komorowska pewnie zajada stres, wyglada, jak stara spasiona ciotka
gość
4 lata temu
gdybyś był prezydentem wszystkich Polaków to zarządziłbyś referendum w sprawie przyjęcia uchodźców o czym doskonale wiedziałeś na długo przed powstaniem problemu. Po upływie czasu stwierdzam, że prezydentura Komorowskiego była szkodliwa dla interesów państwa.
gość
4 lata temu
Bzdura, gdyby nie Kukiz, ludzie oddali by głos na np Korwina... ale na pewno nie na Bronka bula Komorowskiego.
gość
4 lata temu
przecież te całe zamieszanie z uchodźcami to też jest wina Bronisława Marii, musieli o tym wcześniej wiedzieć tylko w mediach panowała zmowa milczenia- Komorowski, Tusk i Kopacz dawno o wszystkim wiedzieli.
gość
4 lata temu
Komorowski smutasie nie umiesz przegrywać.PO jest takie same jak TY smutna kupa.
olcia
4 lata temu
Kukiz promował referendum tylko oczywiście media tego nie pokazywały.. wolały skupić się na kłótniach Kopacz i Szydło i innych aferkach.. NIESTETY, media pokazują to, co władza nakaże.
gość
4 lata temu
a nie dlatego ze POLACY maja dosc takich marionetek
...
Następna strona