Trwa ładowanie...
Przejdź na

Adrian Zandberg odmówił udziału w programie Lisa! "Jest granica debaty"

264
Podziel się:

Nie chciał spotkać się w studio Dwójki z Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego. "Trudno o debatę z ruchami skrajnie prawicowymi, które deklarują, że dążą do obalenia demokracji".

Adrian Zandberg odmówił udziału w programie Lisa! "Jest granica debaty"

Partia Razem, chociaż nie weszła do Sejmu, okazała się czarnym koniem ostatnich wyborów, a już na pewno wielką niespodzianką przedwyborczej debaty. Oddelegowany do starcia z liderami brylujących w mediach formacji Adrian Zandberg zaskoczył merytorycznymi wypowiedziami, spokojnym tonem i odpowiadaniem na zadawane przez dziennikarzy pytania - co, jak się okazuje, mocno odróżniło go od politycznych konkurentów. Razem zdobyła 3,62% głosów, co uprawniło ją do pobierania subwencji dla partii politycznych i umożliwiło dalszy rozwój. Zobacz: Gwiazdy i "NAJLEPSZE MOMENTY" kampanii wyborczej! (ZDJĘCIA)

Dzięki temu Zandberg i inni działacze Razem zaczęli być zauważani przed media i zapraszani do różnych programów. Polityk został zaproszony przez Tomasza Lisa, ale zrezygnował, kiedy dowiedział się, że naprzeciw niego ma usiąść Robert Winnicki, dawny działacz Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie szef skrajnie prawicowego Ruchu Narodowego. Winnicki został wybrany posłem z ramienia Kukiz '15.

Jego zdaniem prowadzącemu chodzi wyłącznie o wzbudzanie kontrowersji i podniesienie oglądalności, a nie o poważną rozmowę.

Uważamy, że jest granica demokratycznej debaty. Trudno o debatę z ruchami skrajnie prawicowymi, które deklarują, że dążą do obalenia demokracji. To dosyć powszechna w wielu krajach europejskich zasadach, która funkcjonuje pod nazwą "no platform" - tłumaczy Zandberg w rozmowie z Gazetą Wyborczą, odnosząc się również do sprawy pobicia Syryjczyka, chrześcijanina, którego zaatakowano w centrum Poznania, wyzywając od "pierdolonych muzułmanów" i grożąc śmiercią:

Wczoraj na fanpage'u Marszu Niepodległości widzieliśmy festiwal entuzjazmu, związany z pobiciem człowieka. Dla nas to granica, której nie będziemy przekraczać. Dlatego nie wybieramy się do tego programu i poinformowaliśmy o tym redakcję.

Tomasz Lis na swoim Twitterze oczywiście bagatelizuje całą sprawę.

Pan Zandberg robi sobie PR, bo nie będzie u mnie rozmawiał z panem Winnickim - napisał. Winnicki jest posłem, Zandberg lubi Marksa. Ja nie wybrałem.

Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach przyszłość Lisa w Telewizji Polskiej jest bardzo niepewna: prezes TVP zapowiedział już, że gwiazdorski kontrakt z nim, podobnie jak z Janem Pospieszalskim, nie zostanie przedłużony. Lis zapewnia z kolei, że sam nie chce go przedłużać.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(264)
Gość
7 lat temu
No i dobrze! Lis chce tylko kłótni na wizji zeby było co oglądać!
gość
7 lat temu
Kukiz też przed wyborami odmówił Lisowi ;) Lis jest stronniczy i każdy to wie. Niech kończy już tą swoją karierę w tvp i wszyscy będą szczęśliwi
Uczyć się od ...
7 lat temu
Jeden z niewielu, który wie, że pewnych granic się nie przekracza.
gość
7 lat temu
a po co mial tam isc, i tak by go nie dopuszczono do głosu :)
gość
7 lat temu
Marzyciel
Najnowsze komentarze (264)
gość
7 lat temu
Prezydent nie ma szacunku dla ludzi , to dlaczego ludzie mają mieć szacunek dla niego? To nadęty bufon i cham! brakuje mu tylko wyciągniętej ręki w stylu hei hitler!!!
lisa
7 lat temu
sandigen Hügel canberg górale POzdrawiają ze wzgórz Golan
gość
7 lat temu
Nowy mesjasz lewicy
gość
7 lat temu
rudy zawsze falszywy , zangberd z marks no, to juz trzeba sie bac jak ma takie poglady ! lis nie bedzie w tvp bedzie szczekac, ujadac jak wsciekly pies w nosweeku
gość
7 lat temu
a kimze jest nijaki zandberg? z leica nie chce rozmawiac, z narodocami nie chce rozmaiac? Czyzby woda sodowa mu tak wczesnie uderzyla do glowy?
gość
7 lat temu
Pchlarz wnet wyleci - hahaha
gość
7 lat temu
brawo dla p. zandberga szkoda że takich jest mało a więcej szumowin. w polsce to normalne. pan lis nie powinien komentować jego decyzji.
Gość
7 lat temu
Lis podsyca w Pl nienawisc!Jak Tadla i Olejnik i Wojewodzki powinni odejsc ze swiata publicznego.Stronnictwo i brak obiektywizmu to nie do zaakceptowania
gość
7 lat temu
ten facet jest hipokrytą,sam reprezentuje skrajnie lewackie poglądy!Jego guru jest Marks! Poczytajcie jego życiorys...
gość
7 lat temu
Ten człowiek nie wziął się znikąd., Ludzie znowu dacie się ogłupić ? Jego matka była prawnikiem w Senacie - cały czas miała doczynienia z komunistami . On nie jest znikąd ....
Jurek
7 lat temu
Odmówił bo się po prostu bał, że na wizji go Winnicki obnaży, całkowicie rozjedzie. Czym się zachwycacie ? Tym bolszewickim zombie ? Biedni, g***i ludzie nie mają zielonego pojęcia czym była bolszewia. Popatrzcie sobie na tego bandytę Putina. Tak wygląda bolszewia przy władzy; ta co niby się skończyła w 1989 roku była tysiąckrotnie bardziej potworna.
gość
7 lat temu
ż******o POwinno się wspierać
gość
7 lat temu
Ja tez z faszystą nie rozmawiam . Miliony ludzi w tym POLACY ! zgineły z rąk faszystów, zeby słuchac chorej ich ideologi
gość
7 lat temu
Razem to takie same komuchy jak i SLD i im podobni. Bynajmniej nie jestem fanem pis czy po.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie