Trwa ładowanie...
Przejdź na

W Sejmie powstał zespół przeciwko szczepionkom! Jest w nim... poseł Liroy!

650
Podziel się

Będzie zajmował się... "monitorowaniem niepożądanych odczynów poszczepiennych" i "likwidacją sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień".

W Sejmie powstał zespół przeciwko szczepionkom! Jest w nim... poseł Liroy!
bCZIJUBN

Ruch antyszczepionkowy, chociaż budzący wiele wątpliwości i kontrowersji, zyskusje w Polsce coraz większą popularność. Wielu rodziców odmawia poddawania swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom, a specjaliści ostrzegają, że grozi nam przez to nawrót bardzo groźnych i ciężkich chorób, takich jak gruźlica, świnka czy Polio. Niestety, przeciwnicy szczepionek odrzucają taką argumentację i powołują się na sfałszowane wyniki badań, mające być dowodem na związek szczepień z autyzmem. Ich autor stracił prawo wykonywania zawodu lekarza...

Od wczoraj przeciwnicy szczepionek mają swoją reprezentację w Sejmie. Do życia powołany został Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Ma na celu "monitorowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych" oraz "likwidację sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień". W skład zespołu weszło czterech posłów Kukiz '15: Paweł Skutecki, Wojciech Bakun, Jerzy Kozłowski oraz Piotr Liroy-Marzec.

Z radością i nadzieją informujemy, że zespół powstał - powiedziała Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepionkach "STOP NOP", która wystąpiła na pierwszym posiedzeniu zespołu. Liczymy, że będzie to początek niezbędnych zmian w Polsce.

bCZIJUBP

W zeszłym roku jej stowarzyszenie skierowało petycję do Andrzeja Dudy, w którym apelowała o zniesienie obowiązku szczepień.

Poseł Wojciech Bakun z partii Kukiza pochwalił się w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że zdecydował się w ogóle nie szczepić swojego syna:

Syna nie szczepię w ogóle. Wszelkie infekcje znosi dużo lepiej niż jego rówieśnicy - tłumaczy. Ospę przebył, nic mu się nie stało. Może podejmuję tu jakieś ryzyko, ale robię to świadomie.

bCZIJUBV
bCZIJUCq
KOMENTARZE
(650)
gość
5 lata temu
To nie sztuka nie szczepić dzieci wśród samych zaszczepionych . ..
Gość
5 lata temu
On pewnie nawet nie wie co to znaczy...
gość
5 lata temu
Prawdziwi znawcy nie potrzebuja szkol.
bCZIJUCr
gość
5 lata temu
Rozumiem, że masz stosowne wykształcenie i wiedzę by wyrażać taką opinię . I rozumiem , że jak twój dzieciak zachoruje na jedną z chorób, których mógł by uniknąć dzięki szczepieniu to będziesz go sam leczył, na swój koszt (nie państwa), najlepiej u znachora lub wróżki ...lekarze przecież nic nie wiedzą. I na swoje sumienie weźmiesz konsekwencję (powikłania) jakie za twoją niewiedzę, by nie oceniać- głupotę? poniesie teraz, w przyszłości, życiu dorosłym twój dzieciak. Mniej tv śniadaniowej, więcej książek , publikacji naukowych ....wiedza nie boli. Jak wam dziecko umrze na rękach bo choroba zaatakuje o wiele , wiele mocniej jak dzieciak jest nie szczepiony to pamiętajcie WASZA WINA
Gość
5 lata temu
Czy wy umiecie czytać? Nikt nie zakazuje szczepień. Chodzi o to, żeby nie zmuszać do szczepień. Bo w razie powikłań to rodzice zostają sami z chorymi dziećmi. Jakoś firmy farmaceutyczne nie garną się wtedy do pomocy i wypłaty odszkodowań.
Najnowsze komentarze (650)
gość
5 lata temu
Ale bzdurny tytuł - to nie jest zespół przeciw szczepionkom! Za takie coś spokojnie mogliby was do sądu pozwać. Dziennikarzyny od siedmiu boleści
gość
5 lata temu
Bakun to zwykły nieuk, który myli ospę wietrzną z czarną ospą, która od średniowiecza zabijała miliony ludzi i to na nią trzeba się szczepić. Ostatnio w Polsce epidemia czarnej ospy wystąpiła we Wrocławiu w roku 1963. Były ofiary śmiertelne. Ospa, o której bredzi, to zwykła ospa wietrzna (odmiana opryszczki i półpaśca), na którą chorują prawie wszyscy w wieku dziecięcym. Weź się głąbie do nauki i nie wymyślaj bzdur kosztem zdrowia i życia własnego dziecka!
gość
5 lata temu
Bakun to zwykły nieuk, który myli ospę wietrzną z czarną ospą, która od średniowiecza zabijała miliony ludzi i to na nią trzeba się szczepić. Ostatnio w Polsce epidemia czarnej ospy wystąpiła we Wrocławiu w roku 1963. Były ofiary śmiertelne. Ospa, o której bredzi, to zwykła ospa wietrzna (odmiana opryszczki i półpaśca), na którą chorują prawie wszyscy w wieku dziecięcym. Weź się głąbie do nauki i nie wymyślaj bzdur kosztem zdrowia i życia własnego dziecka!
gość
5 lata temu
No co taki dureń robi świadomie nie szczepiąc dziecka. Padło mu na łeb? Świadomie tylko naraża swoje dziecko na koszmarne choroby, które niestety coraz bardziej się mnożą. Wg ostatnich badań gruźlica jest większa niż po wojnie!
jarek k
5 lata temu
w średniowieczu populacja ludności w Europie od Hiszpanii do Uralu liczyła ok. 4mln ludzi i była dziesiątkowana przez epidemie ospy dżumy cholery i innych chorób zwłaszcza wieku dziecięcego a średnia długość życia w tych czasach wynosiła ok.28 lat, umierały zwłaszcza dzieci i kobiety w połogu. To nie antybiotyki wydłużyły życie ludzi tylko profilaktyka - przede wszystkim szczepienia , higiena komunalna, czysta woda i zmiana żywienia. Dzisiaj Cudotwórcy w Sejmie -omnibusy znające się na wszystkim by zaistnieć, robią wodę z mózgów gawiedzi i chcą cofnąć nas do średniowiecza ale nie oni płacą za leczenie nie szczepionych dzieci i głupotę ich rodziców a powinni. WIĘCEJ WIEDZY WYKSZTAŁCIUCHY A MNIEJ GŁUPIEGO PAPLANIA. Zacznijcie chodzić do znachorów , są u nas to wam wystarczy szczepienia , szpitale nie są wam potrzebne wiecie lepiej, zajaracie gandzię i dożyjecie na posadkach w sejmiku 120 lat tylko wódy nie walcie za dużo bo szare wybija.
gość
5 lata temu
NOP występuj***ardzo rzadko.2/jeśli w pierwszej dobie życia szczepimy na gruźlicę/to oczywiście nie chodzi tu o gruźlicę płuc-którą można wyleczyć,ale o gruźlicę mózgu-widzieliście dziecko ,które umiera na tę chorobę NIE i nie chcielibyscie tego zobaczyć.Tak Polska to wolny kraj.Nie szczepcie swoich dzieci wasz wybór,tylko pamiętajcie to nie jest wybór waszych dzieci.Waszym dzieciom życzę dużo zdrowia.Pomyślcie tylko co się stanie jak nikt nie będzie szczepił?Wasze dzieci są bezpieczne???tylko dlatego ,że większość rodziców to mądrzy ludzie
szósty król n...
5 lata temu
.ponowocześni powinni dać przykład i pierwsi powinni się zaszczepić i zaczipować... Jak się zaczipują to uwierzę w to, że są .nowocześni... ale nigdy nie uwierzę w to, że oni są patriotami...
gość
5 lata temu
Jeśli kochacie swoje dzieci,nie róbcie szczepień więcej niż prawo nakazuje,no chyba że życzycie im wczesnej śmierci i rozsypanego systemu odpornościowego.Liroy będzie atakowany bo koncerny farmaucentryczne nie oddadzą łatwo wielomiliardowego biznesu.
bCZIJUCj
gość
5 lata temu
W zyciu nie przypuszczalam,ze posel Liroy moze byc tak fajny i inteligentny.Powodzenia panie posle !
stb
5 lata temu
O co ten krzyk? Skoro szczepionki skutecznie chronią przed chorobami to się zaszczep i będziesz chroniony. Jeśli w to nie wierzysz to nie szczep dzieci. KAŻDY MA PRAWO WYBORU !!! Nikt nie może decydować za mnie o moim życiu czy zdrowiu. BRAWO LIROY !!!
gość
5 lata temu
Decyzja o szczepieniu należy do rodziców. Dzieci bez szczepień nie powinny mieć prawa do państwowych żłobków, przedszkoli, szkół i opieki zdrowotnej - stanowią potencjalne zagrożenie epidemiologiczne.
BUL
5 lata temu
brawo! walczcie o swoje dzieci, bo zabiją je szczepionkami!!!
gość
5 lata temu
ciemnogród, a ten ćpun dodatkowo ma mózg wypalony
kiko
5 lata temu
Posłowie przyjrzą się bezpieczeństwu szczepień w Polsce Ruszyły prace Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Pierwsze posiedzenie odbyło się 10.02.2016 r. w Warszawie. W skład zespołu wchodzą posłowie Kukiz’15: Piotr Liroy Marzec (przewodniczący), Paweł Skutecki, Wojciech Bakun oraz Jerzy Kozłowski. W inauguracyjnym posiedzeniu udział wzięli również dr n.med. Dorota Sienkiewicz (pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej), dr Katarzyna Bross-Waldendorf (lekarz medycyny), dr Krystyna Oprządek (dr chemii, wykładowca akademicki) oraz przedstawiciele i członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”: Justyna Socha, Małgorzata Dźwikowska-Bąkowska, Aneta Szendera oraz Agnieszka Kutyłowska. Cele jakie wyznaczył sobie zespół to: - wprowadzenie instrumentów kontroli urzędników i lekarzy decydujących w sprawach szczepionek pod kątem ich ewentualnego konfliktu interesów - kontrola oraz analiza poszczepiennych skutków ubocznych - konieczność opracowania systemu odszkodowań za powikłania poszczepienne - likwidacja sankcji za niezaszczepienie dziecka Spotkanie obejmowało wybór prezydium zespołu oraz ustalenie harmonogramu i tematu kolejnych posiedzeń. Ustalono, że zebrania zespołu będą się odbywać raz w miesiącu. Następnie wysłuchano wystąpienia Justyny Sochy - przedstawicielki Stowarzyszenia „STOP NOP”, która przedstawiła fakty z zakresu funkcjonowania systemu szczepień w Polsce z perspektywy rodziców małych pacjentów. Omówiła sytuację rodziców dzieci poddawanych przymusowym szczepieniom (pomimo ryzyka oraz pomimo przebytych wcześniej powikłań) wbrew przepisom prawa w Europie i obowiązującym regulacjom międzynarodowym gwarantującym nienaruszalne prawo do wolnej, swobodnej i świadomej zgody na każdą interwencję medyczną. Posłowie przysłuchiwali się problemom zgłaszanym przez obywateli i ...
...
Następna strona
bCZIJUCL