"Dobry Tydzień" : "Kotulance pozostaje zgłosić się do patrona alkoholików"

163
Podziel się

"Katolicki tabloid" pochyla się nad uzależnioną aktorką. "Największym wsparciem, jakiego możemy udzielić osobie uzależnionej, jest modlitwa".

"Dobry Tydzień" : "Kotulance pozostaje zgłosić się do patrona alkoholików"

Minęły już trzy lata odkąd Agnieszka Kotulanka pożegnała się z ekipą serialu Klan. Oficjalnie została odesłana do domu po to, by uporządkować swoje "sprawy osobiste". Dla wszystkich w produkcji było jednak jasne, że chodzi o odwyk.

Niestety, szybko wyszło na jaw, że pozbawiona pracy aktorka nadal nie radzi sobie z nałogiem. Zerwała kontakty z bliskimi i nie wpuszczała do domu nawet księdza, który próbował wspomóc ją modlitwą. W końcu jej otoczenia zaczęło podejrzewać, że jej celem jest zapicie się na śmierć. Na szczęście córce aktorki, Katarzynie Sas-Uhrynowskiej udało się podjąć skuteczną interwencję i namówić matkę na leczenie w specjalistycznym ośrodku.

Wprawdzie nie wszystko udało się za pierwszym razem, jednak po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji, aktorka była już w dużo lepszej formie. Niestety, miesiąc temu fotoreporterzy znów przyłapali ją na piciu na ulicy.

Zdaniem katolickiego tabloidu, przyszedł już najwyższy czas, by Kotulanka zawierzyła modlitwie. Jak doradza założyciel strony internetowej, poświęconej patronowi alkoholików, Mateuszowi Talbotowi, najważniejsze to nie tracić nadziei.

Pierwszy upadek na drodze do abstynencji nie jest niczym odosobnionym - komentuje w rozmowie z Dobrym Tygodniem Grzegorz Jasielski. Wiele osób szybko wraca do nałogu. Dlatego czasem potrzeba kilku, a nawet kilkunastu terapii. Jednak nie wolno tracić nadziei.

Jak przypomina Dobry Tydzień, patron uzależnionych Sługa Boży Talbot sam był alkoholikiem, pijącym na umór przez 16 lat w XIX-wiecznym Dublinie. Jednak, dzięki przysiędze złożonej przed Najświętszym Sakramentem i codziennemu chodzeniu do kościoła, wytrwał w trzeźwości przez kolejne 41 lat, czyli do końca życia.

Największym wsparciem, jakiego możemy udzielić osobie uzależnionej, jest modlitwa - ujawnia informator tabloidu. W nawróceniu Talbota dużą rolę odegrała matka, która przez wiele lat błagała Boga, by przestał pić. Można podrzucić jakąś ulotkę, przemycić w rozmowie temat terapii, ale nic na siłę. By dokonała się jakakolwiek zmiana, alkoholik musi tego chcieć. Bez jego woli żadne starania, odwyki nie spełnią swojej roli. Czasem osoba, tkwiąca w szponach nałogu, aby zechciała podjąć pracę nad sobą, musi najpierw sięgnąć zupełnego dna.

Jak na razie ponoć 60-letnia aktorka chce na swoim nałogu… zarobić. Zobacz: Kotulanka też napisze książkę o alkoholizmie?

KOMENTARZE
(163)
Gość
4 lata temu
Dajcie spokój, to nie jest temat dla portali z plotkami. To jest ludzki dramat, nie ma się co pastwić. Tylko ona może chcieć coś zmienić, a tym jej się nie pomóże
gość
4 lata temu
A mnie to smuci, zawsze mi się wydawała elegancką kobieta z klasa. Szkoda...
Gość
4 lata temu
Pani Agnieszko, wierzę że da Pani radę wyjść z nałogu. Trzymam kciuki!!!
gość
4 lata temu
Była wspaniałą aktorką. Życzmy jej powrotu.
gość
4 lata temu
ludzkie hieny
Najnowsze komentarze (163)
gość
4 lata temu
Przestańcie bluzgać, bo nie wiadomo co jest przed wami, jaki los czeka każdego.
mada
4 lata temu
Co pudlu wypisujesz? Jaki ksiadz, jaka modlitwa, q**a gdzie ja zyje...? Matka modlila sie przez wiele lat, a co Bog gluchy, ze tyle lat to trwalo i wierzycie w to ? Stuknijcie sie w leb, pusty leb kretyni !!!
mada
4 lata temu
Za takie artykuly, kazda redakcja powinnqa placic duuuze odszkodowania...Co za nagonka na czlowieka!!!!
pola
4 lata temu
a może p. Wawrzecki pomoze, dla którego poswiecila wszystko a on ją zostawil dla bogatej pani z Ameryki...
cvfg
4 lata temu
Polej starej sete.
irena 63 lat
4 lata temu
Szkoda aktorki.
gość
4 lata temu
To jest DRAMAT ,tak wspaniala aktorka i atrakcyjna kobieta KIEDYS ? co zrob il z niej alkohol.SZKODA SZKODA SZKODA
urszulka
4 lata temu
Przeciez większość aktorów to pijacy i ćpuni.....
gość
4 lata temu
Co za bzdety jak sama sie nie opamięta to i modlitwa nie pomoże...co to za sekta.
gość
4 lata temu
trzymamy kciuki i czekamy na wielki powrot, ja w to wierze , prosze pokazac swoja klasę mimo wszystko
gość
4 lata temu
aga na zdrowie ,,kupie ci wodke ,,
benigna.bloog...
4 lata temu
Jak sama sobie nie pomoże, to nikt jej nie pomoże. To przykre, bo kiedyś wydawało mi się, że Kotulanka to kobitka z silnym charakterem. A ona załamała się po tym jak porzucił ją Paweł Wawrzecki.
gość
4 lata temu
ma ochote pic to niech pije na zdrowie ,,ma za co ,,kupic wodke ,,na zdrowie ,,
gość
4 lata temu
Trzeba się za nią modlić, to prawda.
...
Następna strona