Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anja Rubik: "Są ważniejsze sprawy niż to, czy modelka jest zbyt szczupła!"

156
Podziel się

"Zgwałcona kobieta powinna mieć prawo zadecydować, czy chce przez 9 miesięcy nosić w sobie dziecko, którego nie planowała i które przypomina jej o potwornej traumie".

Anja Rubik: "Są ważniejsze sprawy niż to, czy modelka jest zbyt szczupła!"
bCOTWWSt

Anja Rubik od kilku miesięcy jeszcze bardziej niż zwykle angażuje się w polskie sprawy społeczne i polityczne. Jak wyjaśniła w wywiadzie dla Newsweeka, chciałaby mieć do czego wracać, kiedy będzie już "na emeryturze". Dlatego bardzo interesuje ją to, co się dzieje w Polsce. Szczególnie bulwersuje ją próba zamachu na prawa obywatelskie Polek, czyli projekt ustawy, zmuszającej kobiety do ryzykowania dla ciąży własnym zdrowiem lub życiem, oraz rodzenia dzieci gwałcicieli.

W wywiadzie dla magazynu Grazia modelka wspomina, że argumentem, który często słyszy w odpowiedzi na swoje opinie jest to, że jest…. za chuda.

Uważam, że żyjemy w czasach, w których są ważniejsze sprawy niż to, czy modelka jest zbyt szczupła - komentuje Rubik. Ważniejsze jest na przykład to, co teraz dzieje się w Polsce z prawami kobiet i prawami człowieka. Uważam, że media, mając ogromną siłę przekazu, powinny poczuć większą odpowiedzialność w nagłaśnianiu pewnych problemów, które będą miały wpływ na życie wielu pokoleń. Przede wszystkim trzeba mówić o tym, że powinny walczyć o swoje prawo do wyboru. Nie mam pojęcia, dlaczego tego nie robią. Wiem tylko, że trzeba Polki zmotywować i zainteresować tymi tematami jak najszybciej, zanim będzie za późno. Ja osobiście działam od dawna w tym obszarze. Ustawa antyaborcyjna, którą próbuje się wprowadzić, to, moim zdaniem, totalny absurd i zamach na wolność wyboru. W momencie, gdy kobiety nie będą miały wpływu na swoje ciało i swoją przyszłość, zagrożone będą prawa człowieka**.**

bCOTWWSv

Anja wyznaje, że często spotyka się z zarzutami, jakoby była zwolenniczką aborcji i rozwiązłego tryb życia, bez ponoszenia żadnych konsekwencji. W rozmowie z Grazią wyjaśnia, że w ogóle nie o to chodzi.

Zamieszczam wiele postów na Instagramie i po komentarzach widzę, jak bardzo niektórym kobietom brakuje elementarnej wiedzy. Wiele osób pisze, że jestem zwolenniczką aborcji. To nieprawda - zapewnia modelka. Jestem zwolenniczką tego, by zgwałcona kobieta miała prawo zadecydować, czy chce przez 9 miesięcy nosić w sobie dziecko, którego nie planowała i które przypomina jej o potwornej traumie. Nie może tak być, że ktoś poza nami decyduje o naszej przyszłości. To dotyczy nie tylko aborcji, ale też in vitro, którego chcą zakazać, czy robienie badań prenatalnych, które też mają być zabronione.

Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży jest już w Sejmie. Prezentująca go Kinga Małecka-Prybyło z Fundacja Pro-Prawo Do Życia zapewniła, że "przychodzi w imieniu polskich kobiet".

**Zobacz: [ Projekt ustawy antyaborcyjnej już w Sejmie. "Czas na kres zadawania ŚMIERCI NIEWINNYM DZIECIOM!"

bCOTWWSB

]( http://www.pudelek.tv/video/Projekt-ustawy-antyaborcyjnej-juz-w-Sejmie-Czas-na-kres-zadawania-SMIERCI-NIEWINNYM-DZIECIOM-12767/ )**

bCOTWWSC

Zobacz też:

bCOTWWSW
KOMENTARZE
(156)
gość
4 lata temu
Zgadzam się z nią
Moje życie!
4 lata temu
Moje ciało, moja głowa, moje sumienie, moja decyzja! !!!!
Gość
4 lata temu
Niestety tak jest W Polsce ze kobieta zgwałcona zawsze jest na straconej pozycji.
bCOTWWSX
gość
4 lata temu
fajnie, że popularne osoby wykorzystują to, żeby mówić w imieniu innych kobiet! brawo
gość
4 lata temu
Ma racje ! Mamy prawo decydować o sobie !
Najnowsze komentarze (156)
Gość
3 lata temu
Mówi, że nikt poza nami nie powinien o nas decydować... Ale za dziecko można zdecydować, że nie ma prawa żyć?
gość
4 lata temu
Popieram
gość
4 lata temu
Popieram te słowa. Musi pani jednak uważać kogo pani popiera ,bo część tych działaczek proaborcyjnych głosi,że aborcja ,ma być sposobem na pozbycie się niechcianej ciąży w każdej sytuacji. Te kobiety nie myślą o zgwałconej koleżance, czy chorym płodzie.
gość
4 lata temu
zaklamana wagina niedomyta, broni fotografa g****iciela bo od tego zalezy jej kariera w stanach ale g**** jest czym okropnym...prostytutka z powolania krytykuje prostytucje
gość
4 lata temu
Wiadomo tzw modelki to pustaki ! Ta ma ze czterdziechę na karku i jeszcze się zastanawia, czy to ten moment na dziecko ..... Stara, pusta i g****a - prawie babochłop
gość
4 lata temu
Masz rację anju , czy jak ci tam sa ważniejsze sprawy np czy kobieta jest mądra, inteligentna i wykształcona - to tyle c***u z okładki bulahahahahaha
gość
4 lata temu
brawo!!!!
gość
4 lata temu
Ale zawsze może zostać pokochane i zaznać miłości , a jeśli się go uśmierci , to będzie ostateczne . Zresztą jest wiele dzieci chcianych i planowanych , a później i tak nie za bardzo kochanych . Wiele celebrytek, aktorek przecież tak ma, że rodzą, a później nie bardzo chcą opiekować się dzieckiem cedując jego opiekę na innych, a miłość przelewają, ale na samych siebie .
bCOTWWSP
Gość
4 lata temu
ANJA JESTES NIESAMOWITA!!!
gość
4 lata temu
Dziecko nie jest niczemu winne. Ono też żyje
haidi
4 lata temu
Jestem tego samego zdania....zaden pisowiec nie bedzie decydowal o tym co jest dla mnie dobre...to tak jakbym kazala kaczorowi sie ozenic z Pawlowicz...
gość
4 lata temu
Zabawne, ze temat aborcji rozpatruje sie tylko w kontekscie kobiety jako zabojczyni, a gdzie jest ojciec? Ktos to dziecko chyba zrobil? a moze niepokalane poczecie? Zaluz gume na instrument to temat aborcji automatycznie zniknie;)
gość
4 lata temu
Najczesciej zwolennikami aborcji sa ci, ktorzy zdazyli sie juz urodzic.. a posrod kobiet, te ktore juz zdazyly sie jej poddac..
gość
4 lata temu
Madra osoba popieram ja
...
Następna strona
bCOTWWTr