Trwa ładowanie...
Przejdź na

Owsiak: "Nasza załoga będzie brała udział w poniedziałkowym Czarnym Proteście"

184
Podziel się

"Restrykcyjna i kompletnie nie do przyjęcia w dzisiejszej Europie propozycja ustawy nic nie rozwiąże, nic nie zmieni, napompuje tylko balon strachu!".

Owsiak: "Nasza załoga będzie brała udział w poniedziałkowym Czarnym Proteście"
bEhQpTCd

Obywatelski projekt zakazujący aborcji nawet w przypadku, gdy ciąża zagraża życiu i zdrowiu kobiety lub gdy wiadomo, że dziecko umrze w męczarniach krótko po narodzinach wywołał ogromne społeczne poruszenie. Ustawa trafiła do głosowania w Sejmie i została skierowana do dalszych prac. To oznacza, że niebawem możemy żyć w kraju, gdzie kobiety, będą zmuszone do rodzenia dzieci gwałcicieli. Za odmowę ma grozić 5 lat więzienia. W ramach protestu przeciwko tym planom w poniedziałek 3 października ma się odbyć ogólnopolski strajk kobiet.

Akcja jest inspirowana wydarzeniem w 1975 roku, gdy 90% islandzkich kobiet przestało pracować, a także zajmować się domem i dziećmi. W efekcie władze były zmuszone pozamykać niemal wszystkie szkoły i fabryki. Udział w proteście zapowiedziała już Krystyna Janda. Zobacz: Janda będzie strajkować w poniedziałek! "Nie zagram spektaklu "Maria Callas. Master Class"!"

Na Facebooku udział w ogólnopolskim proteście ogłosił też Jerzy Owsiak. Pod zdjęciem w czarnych ubraniach szef fundacji napisał:

bEhQpTCf

Istniejąca po dzień dzisiejszy ustawa spowodowała do tej pory ogromną ilość dyskusji. Niektórzy, podejmując ten temat, próbują wrzucać wszystkich wyrażających swoje wątpliwości do jednego worka - to ludzie, którym aborcja nie przeszkadza i mają oni absolutny luz w tej sprawie. Nigdy tak nie było! Dyskutowano i pokazywano sytuacje skrajne - ciąże zagrożone, czyli niosące ryzyko dla życia matki, czy ciąże w wyniku gwałtu. Mówiono też o wielu innych aspektach z tym związanych i wskazywano, że nie da się sprowadzić sprawy do tylko "zakazywać" lub tylko "pozwalać".

O dzieciach urodzonych, które potrzebują pomocy, ja, Dzidzia, Danek i Piotrek - czyli zarząd Fundacji, ale też cała nasza załoga - wiemy bardzo, bardzo dużo. Przez 25 lat naszej działalności sprzęt zakupiony przez Orkiestrę dzięki ofiarności Polaków przychodził z pomocą, aby ratować życie zagrożone - najczęściej z bardzo pozytywnym skutkiem. Po tych 25 latach widzimy także, że żaden z rządów - powtarzam, żaden! - nie poradził sobie z tematem skutecznej pomocy rodzinom wychowującym dzieci chore i niepełnosprawne.

Nasza załoga będzie brała udział w poniedziałkowym czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami, gdyż właśnie my, powtórzę mocno jeszcze raz - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci zrobiliśmy i robimy ogromną pracę. To również dzięki Fundacji tysiące mam w czasie ciąży leczone są pompami insulinowymi i mają możliwość przeprowadzenia fachowych badań. Zazwyczaj Ci, którzy w narodowym dziele naszej Orkiestry kompletnie nie biorą udziału, a wręcz nas dyskredytują, którzy tej działalności nigdy nie wspierali i wspierać nie będą - na ten temat dyskutują najwięcej. Ich wybór, nie mamy o to do nikogo żalu.

Dobrze by było, abyśmy my, wszyscy Polacy, zrobili wszystko, aby kobiety w Polsce chciały mieć dzieci, czuły się bezpiecznie i mogły liczyć na ogromne wsparcie naszego Państwa w ich wychowywaniu. Aby wszystkie polskie mamy czuły opiekę i serdeczne przytulenie do serca. Dzisiaj jednak zbudowano przeogromne napięcie i wrogość.

bEhQpTCl

Restrykcyjna i kompletnie nie do przyjęcia w dzisiejszej Europie propozycja nowej ustawy nic nie rozwiąże, nic nie zmieni, napompuje tylko balon strachu i zbuduje masę konfliktów w przyszłości. Szukajmy rozwiązania w zgodzie, a najlepiej zostawmy w spokoju ustawę, która już istnieje.

_

_

bEhQpTCm

__

**Owsiak w "Dzień Dobry TVN": "Nikt nigdy nie umarł na Przystanku Woodstock!"

bEhQpTCn

**

Zobacz także: Zobacz też:
bEhQpTCG
KOMENTARZE
(184)
Gość
5 lata temu
Maluszek ma 4miesiace i dostal wczoraj pierwsza chemie pomodlcie sie za jego powrot do zdrowia.
gość
5 lata temu
No i super , będzie nas więcej . Nie damy się fanatykom religijnym . Brawo !!!!!!😄😄😄
Gość
5 lata temu
R****k niech ci pokaże
bEhQpTCH
Gość
5 lata temu
Po co ruszają tę ustawę która już jest......działa dobrze i nie potrzeba niczego zmieniać.
Gość
5 lata temu
Brawo Jurek !!!! WOSP Gora oby tak dalej !
Najnowsze komentarze (184)
gość
5 lata temu
owsiak ty lewacka qrwo wyszlo szambo z ciebie w koncu
Julliet
5 lata temu
Ta cała orkiestra szła pod kościoły zbierać kasę od praktykujących katolików. A teraz ich obrzucają epitatami typu "krowy" za to, że nie chcą takiej "nowoczesnej" Europy. A dziecko poczęte z gwałtu jest nie tylko dzieckiem gwałciciela ale dzieckiem zgwałconej. Ja jestem za pozostawieniem tej ustawy, która jest ale ta opętańcza, oszukańcza nagonka na PIS za to że zajął się projektem obywatelskim jest odrażająca. Chciałabym aby nasze spełeczeństwo umiało spokojnie dyskutować o takich sprawach, ale to się nie da przy tych mediach w większości niemieckich, wykorzystywaniu tematu przez te antypolskie partie i ogłupianych ludzi, którym się nawet nie chce przeczytać projektu ustawy.
gość
5 lata temu
Ci na czarno to na pogrzeb tych pomordowanych dzieci sie wybrali?
gość
5 lata temu
to własnie jest medialny koniec tego tego cwaniaka!!! odkrył sie całkowicie, tu niby walczył o zycie dzieci a popiera aborcje, czyli ich mordowanie?
gość
5 lata temu
Owsiak przyjaciel Dzieci i obrońca chorych , chce ratować życie Dzieci , a popiera zabijanie tych najmłodszych
gość
5 lata temu
Najpierw co mowil o eutanazji teraz o zabijaniu dzieci, a trudni sie zbieranie pieniedzy dla potrzebujacych, a jego orkiestra to orkiestra serc dla tych najslabszych. To dopiero logika :D
gość
5 lata temu
Pomaga dzieciom to jego fałsz. Cwaniak .
viv
5 lata temu
To są jedne z najmądrzejszych słów, jakie w tej dyskusji dotąd powiedziano.
bEhQpTCz
gość
5 lata temu
Owsiak jesteś WIELKI
wdzięczna
5 lata temu
Dziękujemy za pomoc Jurku. Podwójne dzięki, bo i za aparaturę z WOŚP, która dwa lata temu uratowała życie siostrzeńcowi w Centrum Zdrowia Dziecka.
gość
5 lata temu
lewactwo bedzie sobie o***t skrobac i fiuty u weterynarza . debilizm bolszewikow siega zenitu
Iga z koleżan...
5 lata temu
Panie Jurku wielkie dzięki za wsparcie szacun.
gość
5 lata temu
niech pan pinformuje kobiety i meszczyn z ejezt nauka seksu tantrrycnzego w polsce od dawna wytrysk kontroluja sami wiec dziecko moga miec gdy chca .seks jest dla wzrostu duchowego you tube palulina mokslaik.w polsce ucza w warszawie na mazurach w karkowie w katowicach sa wykaldy ucza rzpeccy nauka jest od starzozytnosci . niech pan pomoze dzieciom z domu dziecka w sosnowcu prosza o pomoc sprzedja je zagranice sisotry zakonne ksiaz byly w tvp powiedzial 2 dni temu gejowskei lokby w sosnowcu itd.skor sa dzieci z domu dziecka to jzk mozna im niepomoc gdy prosza anie panie terlikowski za drzwi i so sadu biednego ucziwego z sercem chescinina czlowieka .tu tyle pieneidzy zeby zabijac dzieci a tutak tyle na sad zeby na czarne msze mzoe sprzedawac dzieci z domu dziecka czy mzoe bcy cos bardziej biorocago z aserce nzi chore dziecko lub proszace o pomoc dziecko z domu dziecka niesprzedawajcie nas
gość
5 lata temu
Yurek dzięki !!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bEhQpTDb