Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dwa lata więzienia za "pigułkę dzień po"? Projekt jest już w Sejmie...

980
Podziel się:

"Środki wczesnoporonne są dla nas nie do przyjęcia. One burzą pewien ład" - tłumaczy poseł. "Pigułka dzień po przeczy ochronie życia od momentu poczęcia".

Dwa lata więzienia za "pigułkę dzień po"? Projekt jest już w Sejmie...

Ciągle trwa ogólnopolska debata nad projektem całkowitego zakazu aborcji, nawet w sytuacji zagrożenia życia matki, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, a także gdy wiadomo, że dziecko urodzi się nieuleczalnie chore i umrze w męczarniach krótko po porodzie. Dzisiaj pod Sejmem tłumy, zarówno kobiet jak i mężczyzn protestują przeciwko tym drastycznym przepisom. Na poniedziałek zaś zapowiedziany jest ogólnopolski strajk kobiet.

Tymczasem niezrażona protestami Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała już kolejny projekt. Tym razem dotyczy on... obrony życia w fazie przedciążowej, czyli zanim zapłodniona komórka zagnieździ się w macicy, który to moment lekarze uznają za początek ciąży.

Posła Prawicy Rzeczpospolitej, Jana Klawitera, który jako jedyny z partii Marka Jurka dostał się do Sejmu, bardzo uwiera fakt, że w Polsce nadal dostępna jest tak zwana "pigułka dzień po".

Jej zażycie do 24 godzin po seksie uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki w macicy. Dla "obrońców życia", którzy zapłodnioną komórkę uważają za człowieka, jest to równoznaczne z działaniem wczesnoporonnym, mimo że do ciąży nie doszło.

Ministerstwo Zdrowia od kilku miesięcy zapowiada ograniczenie dostępności preparatu EllaOne, który na razie można kupić bez recepty. Dla Klawitera to o wiele za mało. Za sprzedaż "pigułki dzień po" domaga się 2 lat więzienia.

Jak wyjaśnił w Tok FM, osobiście nie widzi różnicy pomiędzy kilkugodzinną komórką, która może, ale nie musi prowadzić do ciąży, a dzieckiem. Dla niego to jedno i to samo.

Jest oczywiste, że środki wczesnoporonne są dla nas nie do przyjęcia. One burzą pewien ład, bo powodują to, że zabija się życie w "fazie przedkoncepcyjnej" - wyjaśnia poseł. Można stosować inne metody, żeby nie doszło do poczęcia. Ale kiedy już do niego dojdzie, to jesteśmy w innej sytuacji i nie możemy dopuścić do farmakologicznej ingerencji. W Sejmie jest już złożona propozycja rozwiązań w tym zakresie. Jest tam też zapis o pomocy i opiece nad kobietami w ciąży, które znajdą się w trudnej sytuacji materialnej. I powtarzam - dla nas leki wczesnoporonne i pigułka dzień po - przeczą ochronie życia od momentu poczęcia. Proszę zrozumieć, taka jest nasza filozofia obrońców życia, tam gdzie się zaczyna życie, tam jest już restrykcja, mianowicie nie możemy nim dysponować ani zagrażać. Konstytucja mówi wprost: wszyscy mamy równe prawa, a dziecko należy ochronić.

Projekt trafił do Sejmu w trybie petycji, który tym różni się od ustaw obywatelskich, że nie wymaga uzyskania określonej liczby podpisów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(980)
gość
6 lat temu
Dziwi mnie jedno, ta banda kretynów chce żeby kobiety rodziły ciężko chore dzieci. Jak niby ma wyglądać opieka zdrowotna dla takich dzieci. Jak już teraz do lekarza specjalisty czeka się parę miesięcy. Po drugie skąd będą na to pieniądze? Widać, że nikt z nich nie ma ciężko chorego dziecka. Zaślepieni fanatycy
gość
6 lat temu
A za miesiączkę też przewidziano kary? Hahahha
Gość
6 lat temu
Boże, wracsmy do średniowiecza, ciemnogrodu......
Gość
6 lat temu
To są jakieś żarty problem w tym że przestaje to być już śmieszne
gość
6 lat temu
Ten kraj przestaje sie roznic od Syrii,..
Najnowsze komentarze (980)
gość
5 lata temu
Kobiety, nie pozwólcie na to, by ten ciemnogród pisowski złamał wam życie.
gość
6 lat temu
a za pigulke g****u ile sie posiedzi???
gość
6 lat temu
niedlugo bedzie zakaz bzykanie jesli nie bedzie sie chcialo miec dziecka
krajjaj
6 lat temu
A za pigulke gwaltu ile ?
gpinkaość
6 lat temu
Nie lepiej by komornicy zabierali te ..
gość
6 lat temu
"Posła Prawicy Rzeczpospolitej, Jana Klawitera, który jako jedyny z partii Marka Jurka dostał się do Sejmu, bardzo uwiera fakt, że w Polsce nadal dostępna jest tak zwana "pigułka dzień po". Ten ramol już nie może więc siedzi i wydumuje jakieś pierdoły. Co za dureń.
gość
6 lat temu
Najlepiej wprowadzic kary, bardzo surowe dla mezczyzn za stosunki seksualne. To proste nie ma seksu nie ma ciazy!
gość
6 lat temu
Stary, żałosny dziad który nic nie robi poza pierdzeniem w stołek, i życiu za nasze pieniądze w luksusach, więc wymyśla sobie jakieś godne pożałowania "ustawy" z d**y wzięte. Nic dziwnego że w tym kraju bród, smród, ubóstwo skoro w rządzie i sejmie zasiadają takie żałosne, i skretyniałe kreatury które zamiast mózgu mają trociny.
gość
6 lat temu
Ludzie kto na takich pajaców głosował. M***a jak komuniści co przed śmiercią sie nawracali. Kto za PRL robił tysiacami aborcje - wiekszość kaszalotow w beretkach - może w ten sposób naprawie błąd młodości bo mój to bład a jalk młoda to morderczni
gość
6 lat temu
Kto na tego palanta głosował?
gość
6 lat temu
to chyba lobby wiezienne te ustawy przepycha, będzie więcej dla nich pracy jak za wszystko będą wsadzać
gość
6 lat temu
po samej gębie widać, że to skończony i****a, można sobie tylko wyobrazić jak wyglądają jego wyborcy
Łolaboganiesz...
6 lat temu
Czekam aż któryś z wielkich myślicieli złoży petycję, żeby karać te kobiety, które nie kochają się z facetem. Przecież to środek niejako poronny, w fazie przed przed koncepcyjne. .... polecam kubeł zimnej wody proszę szanownych państwa, państwa filozofia, a zresztą...
gość
6 lat temu
prosze pana, pomijajac to co pan ma w glowie (czyli sieczke) odniose sie do tego co pan ma NA glowie - idz Pan do fryzjera i zgol to NIEWIADOMO CO na łyso:D:D:D:D:D:D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie