Trwa ładowanie...
Przejdź na

Czy Beata z "Rolnik szuka żony" to "czarna wdowa" z "Superwizjera"?

696
Podziel się

Produkcja programu twierdzi, że "żadna uczestniczka programu nie była skazana", jednak… usuwa komentarze i blokuje użytkowników na Facebooku. Dlaczego?

Czy Beata z "Rolnik szuka żony" to "czarna wdowa" z "Superwizjera"?
bDHYckCZ

Od kilku dni docierają do nas sygnały o reportażu Superwizjera TVN z września 2011 roku pt. _**Czarna wdowa**_, odpowiadającym o tajemniczej śmierci 32-letniego Adama Borońskiego. Zgodnie z ustaleniami śledczych mężczyzna miał popełnić samobójstwo, w co jednak nie wierzy jego ojciec, Władysław Boroński. Twierdzi on, że w śmierć jego syna zamieszana jest jego była synowa, Beata.

Na stronie Superwizjera, forach internetowych a także na profilach Rolnik szuka żony i profilach uczestników programu wciąż pojawiają się komentarze, że tytułową "czarną wdową" jest... Beata, kandydatka rolnika Marka z emitowanej właśnie trzeciej edycji.

Reportaż jest naprawdę wstrząsający. Andrzej Boroński, którego wartość firmy szacowano na pół miliona złotych, zginął w 2001 roku. Według jego żony oboje mieli zażyć dużą dawkę leków, persenu i lekosenu. On zmarł, jej udało się przeżyć, jednak w badaniach krwi zmarłego nie znaleziono śladu żadnej z tych substancji.

bDHYckDb

Okoliczności rzekomego samobójstwa są bardzo niejasne: dwuosobowy patrol policji, powiadomionej o tym, że dwoje młodych ludzi mogło targnąć się na swoje życie, interweniował w ich mieszkaniu około północy, wdzierając się do niego siłą: Legitymują tylko Beatę, żonę Andrzeja. Jest przytomna, trzeźwa i zaskoczona ich wtargnięciem. Tłumaczy, że mąż jest zmęczony i prosi, żeby zostawić go w spokoju - słyszymy w reportażu. Pięć godzin później wezwani przez załogę karetki policjanci powracają, tym razem zabezpieczają zwłoki.

Chociaż przybyły na miejsce lekarz patomorfolog ustala godzinę zgonu na około 3. w nocy, ojciec Borońskiego zwraca się do trzech niezależnych biegłych (z Univeristy of Leicester, z Policlinico Universitario Agostino Gemelli w Rzymie oraz Uniwersytetu w Essen), którzy wskazują, że śmierć musiała nastąpić "grubo przed północą", na długo przed interwencją policji. Z kim więc rozmawiali przybyli do mieszkania funkcjonariusze?

Niestety, na to pytanie trudno będzie znaleźć odpowiedź - Mariusz Jędrzejewski, jeden z policjantów, którzy byli feralnej nocy w mieszkaniu Borońskich, również nie żyje. Prokuratura stwierdziła, że szczęśliwy mąż i ojciec… także popełnił samobójstwo.

Zdaniem Mariusza osoba, którą zastał na interwencji nie była tą samą osobą, do której zwłok został wezwany w godzinach rannych. To był ktoś, kto podszywał się pod Andrzeja Borońskiego, a zwłoki Andrzeja Borońskiego ukryte zostały w wersalce - mówiła w programie jego siostra. [Mój brat] nie miał podstaw, żeby popełnić samobójstwo. Miał szczęśliwą rodzinę, miał nowy dom, miał dobrą pracę, miał jakieś plany na przyszłość. To nie było samobójstwo, tylko ktoś pozbawił go życia.

bDHYckDh

Drugi z policjantów umiera w tym samym roku na zawał.

Ojca zmarłego zaniepokoiły ślady na ciele jego syna, o których jednak nie wspomniano w wynikach sekcji. Zdaniem Władysława Borońskiego otarcia naskórka i krwawe wybroczyny świadczą jednoznacznie o tym, że "jego synek się bronił". Mimo to lekarz orzekł, że przyczyną zgonu było samobójstwo.

Prokuratorskie śledztwo zakończyło się postawieniem zarzutów czterem osobom, ale nie o zabójstwo, ale o pomoc w samobójstwie i groźby karalne - mówi lektor. Na ławie oskarżonych zasiedli żona Andrzeja i wspólnicy prześladujący rodzinę Borońskich.

Jednemu z podejrzanych nie zdążono postawić zarzutów, bo… dzień po wyjściu z prokuratury został zamordowany. Artur Wojtasik twierdził, że nie szantażował Borońskich, ale przeciwko niemu zeznawała żona zmarłego.

bDHYckDi

Tak jak ta osoba potrafi grać i manipulować ludźmi! - mówił Władysław Boroński.

Rok po śmierci Borońskiego Beata poznaje Jarosława Dudę, za którego wychodzi sześć lat później. Jej nowy wybranek to miejscowy biznesmen, właściciel dobrze prosperującej firmy. Popełnił samobójstwo w 2008 roku. Kolejny mąż mojej byłej synowej też nie żyje, też zgon nienaturalny - komentuje Boroński

Siostra Dudy zapewnia, że jej mąż dzwonił do niej w panice, ale nie pożegnał się. Jak dowiedziałam się, że popełnił samobójstwo, to moja pierwsza myśl była, że szantażowała go ta kobieta - mówiła w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem Superwizjera. Ona go na 100% szantażowała, że się dobierze do jego rodziny. Pokazała mu w ostatnich tygodniach życia, co ona może i z kim ona może działać. Ja mojego brata ostrzegałam.

Zarówno ojciec Borońskiego, jak i była żona Dudy wskazują, że żałoby Beaty po samobójstwie jednego i drugiego męża trwały bardzo krótko.

bDHYckDj

Co ważne, niewyjaśniona śmierć Andrzeja Borońskiego była przedmiotem reportażu Superwizjera pt. Tajemnica śmierci Andrzeja w 2004 roku. W programie z 2011 roku pokazywano również migawki z 997 sugerujące, że i dziennikarze Telewizji Polskiej zainteresowali się tym tematem.

Trudno uwierzyć, żeby ktoś taki został dopuszczony do udziału w programie, którego celem jest szukanie męża na antenie... Czy to w ogóle możliwe?

Komentarze na temat niezwykłego podobieństwa bohaterki reportażu Superwizjera do uczestniczki emitowanej właśnie w Jedynce trzeciej edycji Rolnik szuka żony pojawiają się na różnych forach, a także na profilach programu na Facebooku. A raczej pojawiały się, bo od piątku wpisy są usuwane, a użytkownicy, którzy je opublikowali - blokowani. Zwracają przede wszystkim uwagę na bardzo charakterystyczną wadę wymowy, posturę, pieprzyk na szyi, naszyjnik oraz pierścionek na serdecznym palcu prawej dłoni.

Wszystkie odcinki zostały już nakręcone i najprawdopodobniej zmontowane, nie wiadomo jednak, czy Beata zostanie wybrana przez Marka - rolnika posiadającego duże, 200-hektarowe gospodarstwo. Wciąż nie udało nam się uzyskać oficjalnego komentarza TVP.

bDHYckDk

Skontaktowaliśmy się więc z osobami z Fremantlemedia Polska, firmy zajmującej się produkcją programu Rolnik szuka żony.

Żadna z naszych uczestniczek nie była karana ani nawet nie miała postawionych żadnych zarzutów - zapewnia osoba z produkcji programu.

Pytani, czy maja pewność, że Beata nie jest bohaterką reportażu Superwizjera powiedzieli tylko, że "nie będą komentować plotek".

Przypomnijmy więc: w momencie emisji reportażu, we wrześniu 2011 roku, prokuratura okręgowa w Katowicach wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie zabójstwa Andrzeja Borońskiego, zaś przed sądem w Katowicach toczył się proces, w którym jego żona Beata oskarżona była o pomoc w jego samobójstwie.

W poprzednim odcinku Rolnika kandydatka Beata wyznała, że w programie szuka prawdziwej miłości:

_Czuję się bardzo samotna i potrzebuję mężczyzny, z którym stworzę związek oparty na partnerstwie, miłości i wzajemnym zaufaniu, bo jest mi ciężko samej._

Reportaż Superwizjera pt. Czarna wdowa obejrzeć możecie tutaj.

bDHYckDC
KOMENTARZE
(696)
Gość
3 lata temu
To dlaczego jeszcze żyje i nic się nie stało markowi skoro taka mściwa?
joko
3 lata temu
Ta kobieta buszuje po polskich kurortach. Widziałam ją parokrotnie w Krynicy Górskiej. Mało tego opowiadała przeważnie mężczyznom jaka to nieszczęśliwa,jaką tragedię przeżywa i że jest wdową.. Widziałam parokrotnie ubraną na czarno i na dancingu.
Gość
3 lata temu
To się na film nadaje
bDHYckDD
gość
3 lata temu
Identycznie wygląda na zdjęciu jak jest młoda i oparta dłońmi o ścianę. Ma bardzo charakterystyczne rysy twarzy...Jednak pamiętajcie, że są ludzie bardzo podobni i można komuś zrobić krzywdę oskarżeniami!
Gość
4 lata temu
Jasne ze to ona
ona
4 lata temu
Ona jest brzydka.
gość
4 lata temu
sami telewizyjni detektywi tutaj "ten sam naszyjnik" także to ona:) jakby na podstawie waszych argumentów ludzi mieli osadzać to co drugi by siedział
gość
4 lata temu
dziewczyna mafii
Gość
4 lata temu
Wow ;)
gosciowa
4 lata temu
Skoro pozakrywaliscie jej twarz,to skad mozemy powiedziec,ze to Ona.Nie widze jej facjaty.
gość
4 lata temu
ona wyglada jak czarownica cos ma w sobie z manipulantki nie chcialbym miec z nia nic wspolnego
gość
4 lata temu
to ona. straszne.
Gość
4 lata temu
Szczerze?? To ba bank ona. Oglądałam reportaż z nią i zachowanie jej jest okropne. WIDAĆ że w niektorych sytuacjach się bezczelnie smieje (ukrywa smiech) mam nadzieje ze jeśli to ona zabiła swoich mężów, a tak to wgada zgnije w więzieniu ze swoimi wspólnikami. SAMA tego nie zrobiła!!!!
bDHYckDv
gość
4 lata temu
nawet ten sam łańcuszek i kolczyki nosi co ślub brała, jaaaa....
...
Następna strona
bDHYckDX