Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wiadomości" TVP cytują Pudelka. "Konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia będą straszne"

404
Podziel się:

Nie spodobała się nasza rozmowa z Bakułą. Dziennikarze mówili o Czarnym Proteście i... Białym Proteście Terlikowskiego. Cieszyli się, że wzięło w nim udział "aż 11 tysięcy osób"... na Facebooku.

"Wiadomości" TVP cytują Pudelka. "Konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia będą straszne"

Inicjatywa Ratujmy Kobiety od kilku tygodni znajduje się w centrum zainteresowania mediów. Najgłośniej o kobietach, które walczą z projektem ustawy drastycznie zaostrzającej i tak surowe prawo antyaborcyjne zrobiło się dzisiaj, podczas demonstracji odbywających się pod hasłem Czarny Protest. Dziesiątki tysięcy osób pojawiły się na warszawskim Placu Zamkowym. Ponieważ padało, na zdjęciach widać morze parasoli, które staną się na pewno symbolem tego protestu.

O protestach nie mogła nie wspomnieć Telewizja Polska w Wiadomościach. Ponieważ protestowano przeciwko partii prezesa TVP, nie komentowano ich oczywiście pozytywnie. Co ciekawe, reportaż o proteście przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego wzbogacono materiałem z Pudelka. Dziennikarzy TVP oburzyła wypowiedź Hanny Bakuły, która w rozmowie z nami stwierdziła, że konsekwencją przyjęcia ustawy będzie "kupa kalek, bękartów oraz dzieci z wadami". Przypomnijmy, co powiedziała:

Reporterzy Wiadomości kilkukrotnie zaznaczyli, że proponowane zmiany w prawie są projektem obywatelskim, a "krytykowana partia rządząca" nie ma z nimi nic wspólnego. Przemilczano jednak dzisiejszą manifestację pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Wiadomości tak zaangażowały się w walkę o prawa kobiet, że zrealizowały także drugi materiał, tym razem o "Białym Proteście": akcji Tomasza Terlikowskiego, w której wzięły udział kobiety nie zgadzające się z protestującymi od Zamkiem. Dowodem na ich solidarność oraz zaangażowanie miało być przywołane przez dziennikarza... wydarzenie na Facebooku, w którym "wzięło udział" "aż 11 tysięcy osób".

Osobne miejsce poświęcono kwestiom edukacji seksualnej i udziałowi w Czarnym Proteście "młodzieży i dzieci". Wiadomości skrytykowały pomysł odwoływania lekcji i zajęć oraz zwalniania uczniów z powodu protestu. Nie bez satysfakcji zaznaczono, że młodzież poszła dziś na wagary, a profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Aleksander Nalaskowski, stwierdził, że "od teraz każda manifestacja będzie lepsza niż uczenie się trygonometrii". Wtórowała mu Dorota Łosiewicz z tygodnika wSieci, mówiąc, że "konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia i pogardy dla najsłabszych będą straszne".

Prowadząca Wiadomości, Danuta Holecka, kończąc relacje z Czarnego i Białego Protestu, zaprosiła widzów TVP do obejrzenia filmu Eugenika: w imię postępu, który został wyemitowany po serwisie.

O eugenice powinni porozmawiać ze swoim ekspertem, Tomaszem Terlikowskim. Przy okazji, szkoda, że nie opisali jego dzisiejszego tweeta nienawiści. Chyba jednak trochę się go wstydzą: Terlikowski porównuje uczestniczki "Czarnego protestu" do... SS-manek!

Zobacz także: Czy media publiczne zmierzają w stronę przywrócenia pluralizmu?
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(404)
gość
6 lat temu
Chyba uczysz katechezy w podstawówce stara dewoto?
Gość
6 lat temu
TVP to żenada ...
gość
6 lat temu
głosowaliście na katoli to są efekty...
gość
6 lat temu
opodatkowac watykamskich okupantow !
Gość
6 lat temu
Propaganda!!! Nie damy się! POLSKA JEST KOBIETA
Najnowsze komentarze (404)
gość
6 lat temu
Eugenika ma być rozwiązaniem????? Czy oni w ogóle wiedzą, co to znaczy? To tym bardziej powinni pozwalać na aborcję.
gość
6 lat temu
szczerze mówiąc niekoniecznie wiele kobiet tam jest z ideologicznych powodów tzw gwałt i zagrożona ciąża a druga to ta o której piszesz.Szczerze uważam że ta pierwsza grupa ma racje a ta druga nie.
gość
6 lat temu
bardzo lubiłam tę redaktorkę, szkoda że przeszła na stronę pisorów.
aaaaaaaaaaaa....
6 lat temu
dopuszczono do władzy hitlerowców, a jeśli jesteś przeciwko nim.... nastała dyktatura liliputa
mózg
6 lat temu
ludzie!!!!! to walka ale o prawo wyboru!!!! którego nikt nie ma prawa nikomu odbierać. p.s. kto z was przygarnie, i zaopiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem?, kto z was będzie opiekował się i kochał dzieci, którym matka umarła przy porodzie?? kto wychowanie na., normalnego" człowieka dziecko z gwałtu?
gość
6 lat temu
w Gdyni manifestowało kilka tys., w Gdańsku jeszcze więcej :)
gość
6 lat temu
Otóż nie oglądało. Nie mam telewizora, jestem apolityczna, kompletnie nie znam się na polityce i nie kręci mnie to. Zdziwiony? To się jeszcze nie raz zdążysz zdziwić.
gość
6 lat temu
No i niech mi ktoś powie, że eugenika to zły wynalazek! Przecież takiego kretyna można byłoby wyeliminować w zarodku! O ileż lepszy byłby ten świat!
ann
6 lat temu
Kretynów nie sieją, sami się rodzą
gość
6 lat temu
A propagande w wydaniu PO to sie codziennie ogladalo?!
gość
6 lat temu
CIEMNY LUD TO KUPI,
gość
6 lat temu
nikt nie ogląda typ
gość
6 lat temu
niech sie wstydza kobiety pracujace w TVP
Gość
6 lat temu
Jak można dać się tak zeszmacic. A miałam Holecka za "normalna" dziennikarke. Wstyd Danka!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie