"Wiadomości" TVP cytują Pudelka. "Konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia będą straszne"

412
Podziel się

Nie spodobała się nasza rozmowa z Bakułą. Dziennikarze mówili o Czarnym Proteście i... Białym Proteście Terlikowskiego. Cieszyli się, że wzięło w nim udział "aż 11 tysięcy osób"... na Facebooku.

"Wiadomości" TVP cytują Pudelka. "Konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia będą straszne"

Inicjatywa Ratujmy Kobiety od kilku tygodni znajduje się w centrum zainteresowania mediów. Najgłośniej o kobietach, które walczą z projektem ustawy drastycznie zaostrzającej i tak surowe prawo antyaborcyjne zrobiło się dzisiaj, podczas demonstracji odbywających się pod hasłem Czarny Protest. Dziesiątki tysięcy osób pojawiły się na warszawskim Placu Zamkowym. Ponieważ padało, na zdjęciach widać morze parasoli, które staną się na pewno symbolem tego protestu.

O protestach nie mogła nie wspomnieć Telewizja Polska w Wiadomościach. Ponieważ protestowano przeciwko partii prezesa TVP, nie komentowano ich oczywiście pozytywnie. Co ciekawe, reportaż o proteście przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego wzbogacono materiałem z Pudelka. Dziennikarzy TVP oburzyła wypowiedź Hanny Bakuły, która w rozmowie z nami stwierdziła, że konsekwencją przyjęcia ustawy będzie "kupa kalek, bękartów oraz dzieci z wadami". Przypomnijmy, co powiedziała:

Reporterzy Wiadomości kilkukrotnie zaznaczyli, że proponowane zmiany w prawie są projektem obywatelskim, a "krytykowana partia rządząca" nie ma z nimi nic wspólnego. Przemilczano jednak dzisiejszą manifestację pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Wiadomości tak zaangażowały się w walkę o prawa kobiet, że zrealizowały także drugi materiał, tym razem o "Białym Proteście": akcji Tomasza Terlikowskiego, w której wzięły udział kobiety nie zgadzające się z protestującymi od Zamkiem. Dowodem na ich solidarność oraz zaangażowanie miało być przywołane przez dziennikarza... wydarzenie na Facebooku, w którym "wzięło udział" "aż 11 tysięcy osób".

Osobne miejsce poświęcono kwestiom edukacji seksualnej i udziałowi w Czarnym Proteście "młodzieży i dzieci". Wiadomości skrytykowały pomysł odwoływania lekcji i zajęć oraz zwalniania uczniów z powodu protestu. Nie bez satysfakcji zaznaczono, że młodzież poszła dziś na wagary, a profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Aleksander Nalaskowski, stwierdził, że "od teraz każda manifestacja będzie lepsza niż uczenie się trygonometrii". Wtórowała mu Dorota Łosiewicz z tygodnika wSieci, mówiąc, że "konsekwencje uczenia młodzieży pogardy dla życia i pogardy dla najsłabszych będą straszne".

Prowadząca Wiadomości, Danuta Holecka, kończąc relacje z Czarnego i Białego Protestu, zaprosiła widzów TVP do obejrzenia filmu Eugenika: w imię postępu, który został wyemitowany po serwisie.

O eugenice powinni porozmawiać ze swoim ekspertem, Tomaszem Terlikowskim. Przy okazji, szkoda, że nie opisali jego dzisiejszego tweeta nienawiści. Chyba jednak trochę się go wstydzą: Terlikowski porównuje uczestniczki "Czarnego protestu" do... SS-manek!

KOMENTARZE
(412)
gość
3 lata temu
wiadomości jak w Korei północnej
Karolina
3 lata temu
Kobiety walczcie o swoje prawa ! Nie poddawajmy się !!!
gość
3 lata temu
PUDELKA NIEDŁUGO BEDĄ CYTOWAĆ NAWET W CNN
gość
3 lata temu
Nie oglądam tej propagandowej tv jarosławowo-rydzykowo-publicznej, Niech zbankrutują
gość
3 lata temu
Chyba uczysz katechezy w podstawówce stara dewoto?
Najnowsze komentarze (412)
gość
3 lata temu
Eugenika ma być rozwiązaniem????? Czy oni w ogóle wiedzą, co to znaczy? To tym bardziej powinni pozwalać na aborcję.
gość
3 lata temu
szczerze mówiąc niekoniecznie wiele kobiet tam jest z ideologicznych powodów tzw gwałt i zagrożona ciąża a druga to ta o której piszesz.Szczerze uważam że ta pierwsza grupa ma racje a ta druga nie.
gość
3 lata temu
bardzo lubiłam tę redaktorkę, szkoda że przeszła na stronę pisorów.
aaaaaaaaaaaa....
3 lata temu
dopuszczono do władzy hitlerowców, a jeśli jesteś przeciwko nim.... nastała dyktatura liliputa
mózg
3 lata temu
ludzie!!!!! to walka ale o prawo wyboru!!!! którego nikt nie ma prawa nikomu odbierać. p.s. kto z was przygarnie, i zaopiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem?, kto z was będzie opiekował się i kochał dzieci, którym matka umarła przy porodzie?? kto wychowanie na., normalnego" człowieka dziecko z gwałtu?
gość
3 lata temu
reżimowa tv gorsza od tej za PRLu, gratuluję utraty twarzy i godności TVP
gość
3 lata temu
to zaczyna przeradzać się w WOJNĘ , ciemnogród i zabobony lub demokracja i normalny kraj ale to tak wychodzi jak wieczny kawaler rządzi wyręczając się wiernymi bez mózgami
gość
3 lata temu
w Gdyni manifestowało kilka tys., w Gdańsku jeszcze więcej :)
Gość
3 lata temu
Dobrze że usunęłam TV1 z listy moich programòw.
gość
3 lata temu
Bakuła ty się lepiej zamknij bo nie masz dzieci, ciekawe dlaczego?kalekie dziecko też ma prawo do życia
gość
3 lata temu
Otóż nie oglądało. Nie mam telewizora, jestem apolityczna, kompletnie nie znam się na polityce i nie kręci mnie to. Zdziwiony? To się jeszcze nie raz zdążysz zdziwić.
gość
3 lata temu
No i niech mi ktoś powie, że eugenika to zły wynalazek! Przecież takiego kretyna można byłoby wyeliminować w zarodku! O ileż lepszy byłby ten świat!
ann
3 lata temu
Kretynów nie sieją, sami się rodzą
gość
3 lata temu
A propagande w wydaniu PO to sie codziennie ogladalo?!
...
Następna strona