Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pawłowicz chwali uczestniczki czarnego protestu! "Pojawiły się słuszne postulaty!"

231
Podziel się:

Zaraz potem przeszła do ataku. "Pogłębił podziały i skłócił ludzi. Było wulgarne zachowanie, gesty ze środkowym palcem, okrzyki".

Pawłowicz chwali uczestniczki czarnego protestu! "Pojawiły się słuszne postulaty!"

Po czwartkowym odrzuceniu skrajnie restrykcyjnego projektu Ordo Iuris, całkowicie zakazującego aborcji pod karą 5 lat więzienia dla kobiety oraz lekarza, politycy Prawa i Sprawiedliwości szukają przekonujących wyjaśnień, dlaczego w ciągu zaledwie dwóch tygodni kompletnie zmienili zdanie na ten temat. Posłowie twardo zapowiadający dalsze procedowanie restrykcyjnego projektu, nagle zagłosowali za jego odrzuceniem. Jak rozbrajająco wyznał poseł PiS Patryk Jaki w Radiu Zet, "jako polityk ma inne sumienie niż jako katolik".

Od czwartkowego głosowania PiS stara się udobruchać wszystkich uczestników sporu, jednak niestety tylko ich do siebie zniechęca. Nawet Krystyna Pawłowicz postanowiła udzielić Super Expressowi wywiadu, w którym próbuje być miła dla uczestniczek poniedziałkowego "czarnego protestu". Jednak długo nie wytrzymała.

PiS nigdy nie mówił o "pełnym zakazie aborcji". Nie jesteśmy społeczeństwem ultrakatolickim. Polityka polega na skuteczności. Nie sztuka stanąć jak Ordo Iuris i krzyknąć: my mamy rację. Ordo Iuris zebrało podpisy, zrzuciło ustawę na barki posłów i sobie poszło - żali się w tabloidzie. Mam przykre wrażenie, że wcale nie chcieli niczego osiągnąć, ale tylko coś zademonstrować. Na protestach kobiet pojawiły się też słuszne postulaty. I PiS się nimi zajmie. Dobre było w nich to, że pokazały pewne granice i zasugerowały zmianę kolejności pewnych prac rządu i parlamentu.

Niestety, Pawłowicz długo nie wytrzymała i szybko przeszła do ataku. Jej zdaniem, większość uczestniczek "czarnego marszu" uczestniczyła w nim przez pomyłkę albo bezmyślnie.

Oczywiście na tych protestach wiele osób mających dobre intencje po prostu skrajnie nastraszono i wykorzystano, próbując przekierować ich sprzeciw politycznie - wyjaśnia Krystyna. Z czasem mam nadzieję, że do ludzi dotrze, że zbudowano to na nieprawdzie. PiS prowadzi bardzo prorodzinną politykę, stroniąc od skrajności. Była i czarna twarz tego protestu. Pogłębił podziały i skłócił ludzi, dezinformując wiele kobiet o tym, co robi lub popiera PiS. Było wulgarne zachowanie, gesty ze środkowym palcem, okrzyki. To, co przedostaje się do mediów. Czego się jednak spodziewać np. po pani Środzie, która chyba przed tygodniem krzyczała: "Teraz ruszmy na kościoły". Jej wszystko z Kościołem się kojarzy...

Tego typu protest, chyba pierwszy, zakończył się też fizycznym atakiem, podłączyli się jacyś faceci w kominiarkach, grożono podpaleniem biur poselskich... Tego wcześniej nie było. I część pań, które rozkręcały ten protest, też powinna się nad tym zastanowić. A pani Mucha to niech najpierw uporządkuje swoje życie rodzinne i dopiero poucza innych. Hannę Bakułę kojarzę głównie z tego, że robiła sobie wszystkie te operacje twarzy... Ona mówi o "kalekach" i "bękartach", które trzeba usuwać. Przecież to jest mowa nienawiści. W jednym z polskich seriali gra chłopiec z zespołem Downa, to są wspaniałe dzieci, ufne.

Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu posłanka Pawłowicz miała na temat uczestniczek czarnego protestu zdecydowanie inne zdanie: Krystyna Pawłowicz: "Protestują panie, które nie zastanawiały się zanim wskoczyły do łóżka facetowi"

Zobacz także: Pawłowicz: "A co to jest czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(231)
Gość
5 lata temu
No nie dziwota że były okrzyki, bo w tym kraju jak nie krzyszycz, drapiesz o swoje, to nikt Cię nie usłyszy!
Gość
5 lata temu
Bez jaj ? Jakie to wszystko fałszywe... jeszcze kilka dni temu to były morderczynie
gość
5 lata temu
nie mogę, nie mogę na Nią patrzeć...
Gość
5 lata temu
Wytrzezwiała?
Gość
5 lata temu
G****a, chamska i bezczelna.
Najnowsze komentarze (231)
gość
5 lata temu
a pawlowicz to kobieta/?, myslalem ze to facet ,ktory lubi przebierac sie za zle ubrane kobiety. a to niespodzianka
gość
5 lata temu
NIGDY nie przepuszczałam, że to powiem, ale tutaj WYJĄTKOWO ma rację.
gość
5 lata temu
Handlują kobietami jak mięsem, ale trudno im się dziwić - gra się tak jak przeciwnik pozwala, a kobiety pozwalają się szmacić od wielu, wielu lat.
a
5 lata temu
ale klamia, klamia.....
blu
5 lata temu
Niech sobie ludzie protestują i manifestują. Sądzę jednak, że spora część uczestników owego marszu nawet nie pofatygowała się aby przeczytać projekt Ordo Iuris i skupiła się jedynie na doniesieniach medialnych. Sam projekt ustawy jest bardzo restrykcyjny ale niektóre zamiany co do aktualnej ustawy są potrzebne. Natomiast sposób manifestowania niektórych uczestników był porostu ohydny.
gość
5 lata temu
zawód poseł,zero pojęcia o prawdziwym życiu. straszna baba i obłudna
IMBRA
5 lata temu
tu na tej stronie człowiek napisał o ABORCJI , rozsądne rzeczy ... miłego czytania
gość
5 lata temu
niech wezmie dziecko niepelnosprawne i adoptuje ,stac ja na opiekunke to wtedy uwierze ze jest za zyciem,w szpitaly jest chlopczyk niepelnosprawny jest okazja udowodnic intencje,i nie tylko ona kilka pan moze sie wykkazac praktycznie a nie papierze
gość
5 lata temu
chociaż ostatnie zdanie jest prawdziwe w tym tendencyjnym paszkwilu bo artykuł to na pwno nie jest...dno...dno i zaciąga mułem..
Gość
5 lata temu
Pierwsza dziewica RP
Gość
5 lata temu
PIEKŁO ZAMARZŁO
gość
5 lata temu
jak na razie to tylko "wspaniała" włądza dzieli ludzi i mówi im jak mają żyć i co robić. tacy ludzie reprezentują nasz naród...ręce opadają
Gość
5 lata temu
Szkoda ze jej matka nie wyskrobala
Gość
5 lata temu
Szkoda ze jej matka nie wyskrobala
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie