Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nie ma pieniędzy na pogrzeb Kopiczyńskiego

433
Podziel się:

Córki nie stać na wykupienie grobu na Powązkach. "Napisałem do premiera z prośbą o pokrycie kosztów" - ujawnia Olgierd Łukaszewicz.

Nie ma pieniędzy na pogrzeb Kopiczyńskiego
bECUYGth

13 października zmarł Andrzej Kopiczyński, słynny "Czterdziestolatek" z serialu Jerzego Gruzy. Ostatnie miesiące życia spędził sam. Po śmierci żony, Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej w czerwcu tego roku, aktor pozostawał pod opieką warszawskiego Centrum Alzheimera.

Po jego śmierci okazało się, że jedyną osobą, która mogłaby zająć się pogrzebem jest córka z jego związku z Ewą Żukowską, Katarzyna. Kłopot w tym, że od czasu gdy Kopiczyński porzucił rodzinę, córka nie utrzymywała z nim kontaktu. Mimo to, po śmierci ojca, zajęła się organizacją pogrzebu. Sama wychowuje jednak czwórkę dzieci i nie ma pieniędzy na wykupienie dzierżawy grobu na Powązkach, gdzie spoczywa większość polskich artystów.

Postanowiła więc pochować ojca w Skolimowie.

bECUYGtj

Na to jednak nie chce się zgodzić szef Związku Artystów Scen Polskich, Olgierd Łukaszewicz.

Napisałem list do premiera z prośbą o pokrycie kosztów dzierżawy grobu ze względu na to, że jedyna córka Kopiczyńskiego, Katarzyna, jest matką czworga dzieci i jest w trudnej sytuacji życiowej. Andrzej zasłużył sobie na przychylność rządu - ujawnia w Super Expressie. Biografka Andrzeja, Krystyna Gucewicz, która napisała o nim książkę, robiła wszystko, żeby dla aktora znalazło się miejsce na Powązkach.

Uroczystości żałobne odbędą się w środę w kościele św. Karola Boromeusza, po czym trumna aktora zostanie przewieziona do kwatery zasłużonych na warszawskich Powązkach.

bECUYGtp
Zobacz także: Andrzej Kopiczyński o polskim kinie
bECUYGtK
KOMENTARZE
(433)
gość
5 lata temu
Po smierci to juz wszystko jedno gdzie...
Gość
5 lata temu
A innych cmentarzy nie ma? Aktor to lepszy sort czy co? Fajny sympatyczny Pan, ale znam wiele takich osób i czy każdemu mają wykupywać grobowiec na powiazkach?
Gość
5 lata temu
Smutne że nie mieli kontaktu z córką.
bECUYGtL
gość
5 lata temu
nie wiem jak aktorzy zyja....moja matka ma 1100zl emerytury i odkłada na czarna godzine, bo panstwo jej nie da.
gość
5 lata temu
Nasz kraj to jest jedna wielka kpina, wstyd mi, że takie sytuacje mają miejsce :( przykro...
Najnowsze komentarze (433)
gość
4 lata temu
co w tym strasznego, ze nie ma wypasionego grobowca? gdzie skromność chrześcijańska? grób zabezpieczony przed deszczem i śniegiem, jest krzyżyk, to co za tragedia? zmarłemu i tak obojętne, a jak żywi oceniają, to grzeszą, bo dla Jezusa liczy się zycie duchowe, a nie grob na pokaz.
Gość
4 lata temu
Nie rozumiem to przez całe życie niczego się nie dorobił. Nie miał żadnych oszczędności, mieszkania? ? ?
gość
5 lata temu
co za rodzina co za córka to wielki aktor wspaniały człowiek wstyd
gość
5 lata temu
Żenujące. A tantiemy to kto bierze?
gość
5 lata temu
Skoro P.Łukaszewicz się nie zgadza to niech jako szef Związku Artystów Scen Polskich pokryje koszty pochówku- pomoże też w ten sposób córce P.Kopiczyńskiego.
gość
5 lata temu
Powązkach a nie powiazkach...
braga
5 lata temu
a ja sama musiałąm pochować matkę , nikt się nie litował ani nie dał mi pieniędzy ...
obywatel
5 lata temu
Gdzie są pieniądze tego pana aktora.Przecież został apartament.Dziedziczą córka i pasierb Olbryski tak czytałam w Super exspress z dnia 17 pażdziernik..Tytuł wojna o spadek po 40 latku aktor zostawił mieszkanie warte pół miliona dla dla dwójki spadkobierców.Szczyt prosić państwo o pieniądze.nie zgadzam się.
bECUYGtD
kobieta biedn...
5 lata temu
co z apartamentem tego pana aktora.Przecież należy się córce i pasierbowi.To są szczyty państwo ma płacić.To jest niedopuszczalne.Grobowiec na powiązkach.?????????
gość
5 lata temu
Córka powinna się wstydzić żebrać o pieniądze na pogrzeb ojca. Nie wierzę, że u niej taka nędza.
ck.
5 lata temu
Przykre i takie prawdziwe , bo jednak pieniądze są najważniejsze ...
gość
5 lata temu
Rodziny z katastrofy smoleńskiej dostały po kilkaset tysięcy od ręki, potem jeszcze na pomniki a tu nie stać córki na pogrzeb i tu dopiero widać równych i równiejszych. Szczytem bezczelności i pazerności jest to że część "rodzinek" smoleńskich domaga się dodatkowych pieniędzy. Pazerne hieny !!!!!
gość
5 lata temu
CZY TE REKLAMY MUSZA BYC TAK NAMOLNE I UPIERDLIWE
gość
5 lata temu
pani Kożuchowska może dołożyła by pani coś dla swojego kolegi po fachu razem z innymi aktorami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECUYGuw
bECUYGux
bECUYGuy
bECUYGuz
bECUYGuA
bECUYGuf