Trwa ładowanie...

Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)

167
Podziel się:
167
Podziel się:

Są piękne i łatwe do oswojenia, ale trzymanie ich w domu może być nielegalne.

1
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
0
0

Karakal, czyli ryś stepowy swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym uszom - od tureckiego słowa karakulak, czyli "czarne ucho". W starożytności te drapieżne koty były czczone przez Egipcjan. Pojawiały się na obrazach, rzeźbiono je z brązu, a ich pomniki stawiano na straży grobowców faraonów.

Karakale żyją w Afryce, na Bliskim Wschodzie i subkontynencie indyjskim. Dorosłe osobniki mogą ważyć nawet 18 kilogramów i biec z prędkością 80 kilometrów na godzinę!

Okazuje się, że te piękne zwierzęta są stosunkowo łatwe do oswojenia. Ludzie zachwycają się ich umaszczeniem, a kocięta karakali rozbrajają swoim urokiem. Coraz więcej osób decyduje się więc na trzymanie ich w domu. W niektórych krajach jest to jednak nielegalne. W Polsce, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, karakal uznawany jest za gatunek niebezpieczny, a do jego hodowli potrzeba zezwolenia. Koszt tego dzikiego kota waha się od kilkunastu do... nawet kilkudziesięciu tysięcy euro!

Zobaczcie zdjęcia.

2
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
3
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
4
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
5
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
6
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
7
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
8
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
9
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
10
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
11
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
12
 / 12
Małe karakale: najsłodsze koty na świecie? (ZDJĘCIA)
KOMENTARZE
(167)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar
WYRÓŻNIONE
gość
9 lat temu
KAŻDE zwierzę na świecie jest warte szacunku i opieki. Stop szowinizmowi gatunkowemu!
gość
9 lat temu
zwierzęta są lepsze od ludzi
gość
9 lat temu
Nie pojmuje jak można tak piękne stworzenia zabijać dla futra...
Gościowa
9 lat temu
Boskie stworzenia ! Uwielbiam koty, mam jednego czarnego takiego wlochatego ze wyglada jak niedzwiadek grizzly I jak narazie przynosi mi szczescie
gość
9 lat temu
Koty psy wszystkie zwierzaki są fajne i trzeba je kochać :)))
NAJNOWSZE KOMENTARZE (167)
gość
7 lat temu
?
gość
7 lat temu
Polski MON miał zakupić 50 takich, niestety do transakcji nie doszło :(
gość♥
8 lat temu
♥sweet♥
gość♥
8 lat temu
sweet
gość
8 lat temu
Kto z was chce sobie zarobic dodatkowo niezla kase ? Znalazlem na jednym forum dobry sposob, wygoglujcie: Jak zarabiac na instagramie 50$/dziennie
kedzior
8 lat temu
słodziaki
gość
9 lat temu
bzdura cena za karakala to5-6 tys,euro
Gość
9 lat temu
Jaka piękna
wik15
9 lat temu
z delikatnm zwierzakiem trzeba obchodzić się jak z aksamitnm materiałem jak zrobisz coś nie dobrego to zkacz się nie dobrze ale każdy potrzebuje uwagi
wik15
9 lat temu
piękne zwierze wm chciałam mieć kota ale nikt nie chce odać
gość
9 lat temu
Woooooow, cudne 😍❤️😘
MIKOŁAI
9 lat temu
SUPER SŁODZIAK
monia
9 lat temu
wygląda jak ryś przez te długie uszy
ja i ty
9 lat temu
na sprzedaz w nj
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

CIĘŻARNA Anna Kournikova "przyłapana" z synem w Miami

Była gwiazda tenisa spodziewa się czwartego dziecka z Enrique Iglesiasem. Od momentu ogłoszenia ciąży przez prasę, Anna Kournikova może liczyć na towarzystwo paparazzi. Tym razem ciężarna celebrytka została przyłapana w Miami, gdy odbierała ze szkoły syna.
9.

Maria Jeleniewska "gra nogą" w ODWAŻNEJ sukience na gali dla biznesmenek

Popularna influencerka pojawiła się na gali Businesswoman Awards w odważnej kreacji. Jeleniewska postawiła na koronkową sukienkę z mocnym rozcięciem. Zadała szyku?
8.

Kulisy imprezy u Wieniawy: Gabi Drzewiecka z NOWYM partnerem, Maffashion z papierosem, całuśni Roxie i Kevin Mglej oraz... Kuba Karaś

W czwartkowy wieczór Julia Wieniawa zaprezentowała premierowy materiał na warszawskim koncercie. Po występie świętowała sukces w gronie najbliższych. Wśród gości pojawili się m.in. Roksana Węgiel z mężem, Maffashion i... Kuba Karaś.
7.

Zakochani Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner obdarowują się pocałunkami i przemierzają stolicę na skuterze

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner nie szczędzili sobie uczuć w stolicy. Aktorka wraz z młodszym o 16 lat partnerem zostali ostatnio "przyłapani" w centrum Warszawy. Zobaczcie zdjęcia.
6.

Elliot Page w towarzystwie ukochanej pozuje na pokazie Gucci

Elliot Page zaszczycił swoją obecnością pokaz Gucci, który odbywał się w Mediolanie. Na wydarzeniu towarzyszyła mu nowa ukochana - Julia Shiplett. Ładna z nich para?
5.

Karolina Gilon WRÓCIŁA DO BLONDU. "To rozpoczęcie jakiegoś nowego etapu w życiu"

Karolina Gilon pochwaliła się na Instagramie odmienionym wizerunkiem. Była gwiazda Polsatu zdecydowała się na powrót do blondu. "To rozpoczęcie jakiegoś nowego etapu w życiu" - podkreśla celebrytka.
4.

Dakota Johnson w kolejnej "nagiej" sukience walczy o uwagę na festiwalu filmowym w Zurychu

Dakota Johnson miała ostatnio okazję pojawić się na szwajcarskim festiwalu filmowym. Aktorka po raz kolejny postawiła na tzw. naked dress. Pokazała za dużo?
3.

Zapracowana Joanna Przetakiewicz odwiedza cukiernię i zmierza do wartego KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH bentleya

Joanna Przetakiewicz znalazła chwilę na słodką przerwę od obowiązków. Tuż po opuszczeniu jednej z warszawskich cukierni celebrytka odebrała telefon i ponownie oddała się pracy. Na zewnątrz czekał już kierowca.
2.

Dolph Lundgren zauważony w drodze na randkę z młodszą o 40 lat żoną

Dolph Lundgren pielęgnuje relację ze swoją młodszą o 40 lat żoną, trenerką personalną. Para wybrała się ostatnio na lunch do jednej z kalifornijskich restauracji. Ładna z nich para?
1.

Wersow i jej japonko-kozaki pozują na warszawskim evencie. Nie zabrakło też LUKSUSOWEJ torebki. Robi wrażenie?

Wersow pojawiła się w czwartek na imprezie znanej marki kosmetycznej. Przy okazji wizyty na ściance influencerka po raz kolejny pochwaliła się osobliwym elementem garderoby i postawiła na buty będące połączeniem japonek i kozaków.