Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wiceszef klubu PiS zapowiada przymus rodzenia umierających dzieci: "Czym to szkodzi? Każda matka wie, że jej dziecko umrze!"

1109
Podziel się:

Zdaniem Jacka Żalka aborcję można porównać do... zabijania szczeniąt łopatą. "Możemy zabić dziecko w sposób okrutny, albo poczekać aż umrze w sposób naturalny".

Wiceszef klubu PiS zapowiada przymus rodzenia umierających dzieci: "Czym to szkodzi? Każda matka wie, że jej dziecko umrze!"

Po masowych protestach Polaków sprzeciwiających się radykalnemu zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, politycy Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciwko projektowi Ordo Iuris, zakładającemu, pod karą więzienia, zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci gwałcicieli, nieuleczalnie chorych lub kalekich, a także do ryzykowania życiem dla ciąży.

Nie zaskarbili tym sobie wdzięczności środowisk "obrońców życia", którzy nadal domagają się wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, a także delegalizacji hormonalnych środków antykoncepcyjnych, które, wbrew opinii środowiska lekarskiego, uważają za "wczesnoporonne". Projekty w tych sprawach zostały już złożone w Sejmie.

Żeby złagodzić niepokój działaczy prolife, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że posłowie PiS-u zadbają o to, by w Polsce rodziło się więcej niepełnosprawnych, kalekich, nieuleczalnie chorych dzieci, w tym takich, których wady rozwojowe uniemożliwiają życie poza organizmem matki. Przypomnijmy: Kaczyński: "Chcemy, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, KIEDY DZIECKO JEST SKAZANE NA ŚMIERĆ, kończyły się porodem"

Przez zwolenników PiS-u słowa prezesa były interpretowane jako obietnice systemowych rozwiązań wspomagających rodziny wychowujące niepełnosprawne dzieci. Dzisiaj wiceszef klubu parlamentarnego klubu, Jacek Żalek, zapowiedział, że rząd jednak będzie zmuszał do rodzenia kalekich dzieci, nawet tych, które umrą w męczarniach krótko po urodzeniu.

Jeżeli ciąża nie rzutuje na stan zdrowia kobiety, to czym szkodzi, że zostanie rozwiązana w sposób naturalny? Poza tym, że zwalnia kobietę z odpowiedzialności za zabicie dziecka - przekonywał Piotra Kraśkę oraz słuchaczy radia TOK FM.

Jego zdaniem aborcję, w przypadku, gdy wiadomo że dziecka nie da się uratować, można porównać do... zabijania szczeniąt łopatą. Zaś kobietom powinno być wszystko jedno, czy urodzą dziecko zdrowe czy umierające, bo w końcu wszyscy kiedyś umrzemy.

To jest idealne porównanie - stwierdził Żalek. Każda matka wie, że jej dziecko umrze. Tak jak każdy z nas umiera. Możemy zabić dziecko w sposób okrutny, albo poczekać aż umrze w sposób naturalny.

Jak zapewnił dzisiaj inny prawicowy obrońca życia, Tomasz Terlikowski, rząd nie planuje pytać Polaków o zdanie w tej sprawie. Krajowy specjalista do spraw ciąży uważa też, że cierpienie dziecka narodzonego, umierającego w męczarniach na oczach rodziców, ubogaca ich wzajemną relację. Zobacz: Terlikowski: "Żeby przeżyć żałobę, warto zobaczyć to dziecko. ABORCJA JEST DUŻO WIĘKSZĄ TRAUMĄ"

Kolejny Czarny protest zapowiedziany jest na 23 i 24 października. Udział w nim zgłosiło, jak dotąd, 50 miast.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska o "czarnym proteście"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1109)
gość
8 lat temu
To jak, kiedy odwołujemy rząd?
gość
8 lat temu
Co za chore czas, chory kraj i chore pomysły
gość
8 lat temu
Dobra, tylko najpierw zróbcie eksperyment na swoich żonach i córkach, ok ??
gość
8 lat temu
uu r Do jeremiasza90: Jesli myslisz ze tylko na zachodzie mozna zarabiac duze pieniadze to jeszcze malo wiesz o zyciu. Ja zostalem w kraju i wyciagam duzo wiecej niz 10 tys zl, pracuje w necie, glownie tu: airwash.pl bardzo duzo ludzi tak zarabia ale sie z tym nie obnosza ktoraz jezyki dzialu milami czesne kulisa mzacym iglowa fosami
gość
8 lat temu
pb l Do jeremiasza90: Jesli myslisz ze tylko na zachodzie mozna zarabiac duze pieniadze to jeszcze malo wiesz o zyciu. Ja zostalem w kraju i wyciagam duzo wiecej niz 10 tys zl, pracuje w necie, glownie tu: airwash.pl bardzo duzo ludzi tak zarabia ale sie z tym nie obnosza lampce ktorys minach druhow lituje daniny klania emisje nawala
Najnowsze komentarze (1109)
gość
7 lat temu
otworzyć mu parasol w d***e to mało
gość
8 lat temu
dam kaczyńskiemu 6000 tysięcy niech wychowa takie chore dziecko ale sam bez sztabu opiekunek
gość
8 lat temu
No jak będą takie numery z aborcja proponować to na pewno na następne wybory już nie będą rządzić.Wszystkie kobiety zagłosują przeciwko a szkoda by było bo robią dużo dobrego.Więc mości Panowie z Rządu PIS nie słuchać kleru i oszołomów,pomyśleć trochę.Czy chcecie mieć przeciwko sobie kobiety?????J
gość
8 lat temu
Mam nadzieję, że c***anowie w następnym wcieleniu będą samotnymi matkami z chorymi dziećmi. Państwu Terlikowskim życzę, żeby w następnym wcieleniu byli po prostu sobą, to będzie wystarczająca kara :)
gość
8 lat temu
Za takie słowa powinni jego potraktować łopatą i tego mu życzę. To z**********c z porąbaną psychiką.
matka
8 lat temu
P***b....z takimi poglądami przenieś się do innej epoki ( średniowiecze )
Polka
8 lat temu
To są nowi łowcy skór. Na bank mają jakieś układy z zakładami pogrzebowymi. Walcie się katolscy fanatycy z mordami, że się żygać chce!
gość
8 lat temu
Nie dziwne ze oni chcą żeby kobiety rodziły trupy itd jak modlą się do zwłok faceta przybitego do krzyża to chora sekta
gość
8 lat temu
On już wyglada na upośledzonego!!!!!
gość
8 lat temu
Co to za burak? Czy on słyszy co mówi??? Jest szkodliwy dla narodu ludzie opamiętajcie się trzeba zmienić władze to są chorzy ludzie!!!!
gość
8 lat temu
I****a i****a i jeszcze raz i****a człowiek chory psychicznie zamknijcie go w zakładzie dla obłąkanych!!!!!
gość
8 lat temu
brawa dla tej bandy zamknietych w swoim swiecie polglowkow
gość
8 lat temu
Jeśli viceszef PiS p*****y takie glupoty to znaczy że nie czytał ustawy taj jak idiotki czaarnomarszowe i p*****y z nadgorliwości co mu slina przyniesie i powinien iść do szkoy czyli opuścić etat.
gość
8 lat temu
socjopatów jest tam więcej niż neutralnych w tym pzprpis
...
Następna strona