Trwa ładowanie...
Przejdź na

Barbara Nowacka: "Polki o poglądach prawicowych częściej dokonują aborcji"

344
Podziel się:

"W zagranicznych klinikach nieraz można spotkać dziewczyny polskich księży. Kiedy posłowie odrzucili projekt obywatelski Ratujmy kobiety, czułam się skopana".

Barbara Nowacka: "Polki o poglądach prawicowych częściej dokonują aborcji"

_

_

Kiedy wydawało się, że emocje związane z próba maksymalnego zaostrzenia prawa aborcyjnego opadły, wywiadu udzieliła Natalia Przybysz. Piosenkarka przyznała, że usunęła ciążę, bo nie była gotowa na zmiany życiowe i nie chciała przeprowadzać się do większego mieszkania. Taka wypowiedź nie spodobała się nawet wielu zwolennikom Czarnego Protestu, którzy uznali, że szkodzi to ich walce o prawa kobiet. Takiego zdania była między innymi Karolina Korwin-Piotrowska. Zobacz: Korwin-Piotrowska o Natalii Przybysz: "CZASEM TRZEBA MYŚLEC! Nie chciało się jej szukać większego mieszkania"

W najnowszym wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Barbara Nowacka stanęła w obronie Natalii Przybysz. Przyznała też, że klęska projektu liberalizującego prawo aborcyjne odczuła jako osobistą klęskę.

Jestem silna i konsekwentna, ale kiedy posłowie odrzucili projekt obywatelski Ratujmy kobiety, czułam się skopana. Nie w wymiarze osobistym, bo ich gwizdy i obelgi typu „morderczyni” po mnie spływały - powiedziała Nowacka. Skopali wszystkich wierzących w państwo prawa. Nie tylko tych, którzy są za liberalizacją ustawy aborcyjnej, ale też tych, którzy oczekiwali dialogu i racjonalnego państwa. Wyszłam z sali sejmowej z poczuciem bezsilności, o którym matka wielokrotnie mówiła, zderzając się z betonem patriarchalnym czy neoliberalnym.”

Kiedy pierwsze osoby dokonywały publicznych coming outów, też wylewano na nie wiadro pomyj, co patrząc na sprawę Natalii Przybysz, jest jednak optymistyczne - dodała. Francuzki przyznające się publicznie do aborcji w 1971 r. też były krytykowane, a dzisiaj aborcja jest we Francji legalna. Jak zwykle są w tej debacie uczynne strażniczki patriarchatu – kobiety krytykujące wybory i decyzje innych kobiet, udające oburzenie, wpychające w stereotypy inne kobiety. Zamiast oceniać prawo Natalii Przybysz do opowiadania o swoim życiu, zajmijmy się burzeniem kurtyn – mentalnych, społecznych i ekonomicznych.

Nowacka powołuje się też na badania CBOS na temat częstości przerywania ciąży w Polsce. Badanie z 2013 roku, zatytułowane Doświadczenia aborcyjne Polek wykazało, że aborcji najczęściej dokonują kobiety wierzące i o konserwatywnych poglądach:

Badania pokazały, że Polki przyznające się do poglądów prawicowych częściej dokonują aborcji niż te o poglądach lewicowych. I to nie jest problem państwa, tylko Episkopatu. Kościół nie jest w stanie przekonać swoich wiernych, by żyli zgodnie z jego zasadami, tylko próbuje te zasady wpisać w prawo państwa.

_Niech PiS przestanie się zajmować ochroną Kościoła rzymskokatolickiego, tylko zajmie się tworzeniem dobrego prawa dla wszystkich, a nie tylko dla biskupów. Ich aborcja nie dotyczy, chociaż w zagranicznych klinikach nieraz można spotkać dziewczyny polskich księży._

Czarne protesty nie były wymierzone w Kościół, tylko w barbarzyńskie zapowiedzi PiS dotyczące poparcia dla ustawy zaostrzającej zakaz aborcji. Oburzenie budził też kler, który to prawo forsował. Ale prawicowcy uwielbiają toczyć wojny kulturowe, zamiast rozmawiać o państwie prawa, o gospodarce, o polityce społecznej.

_

_

Zobacz także: Nowacka o strajku kobiet: "Kobiety dowiadują się, że są brzydkie, głupie, złe i mordercze"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(344)
gość
8 lat temu
te o lewicowych znają się lepiej na antykoncepcji :]
Gość
8 lat temu
Aborcja jest sprawa kobiet i nikogo wiecej
gość
8 lat temu
Tak jak Zelnik, najpierw sobie wyskrobal kariere, a pozniej moralizuje. To samo chazan, pieprzeni hipokryci
gość
8 lat temu
zakonnice też tam mozna spotkać :P
gość
8 lat temu
Pod krzyzem najciemniej. Dokonuja aborcji a pozniej milcza jak zaklete i sa przeciwne.
Najnowsze komentarze (344)
Gość
7 lat temu
Dawno temu na widok Pani Nowackiej prowadzącej 5-10-15 waliłem sobie konia teraz jak ja widzę w TV to robi mi sie niedobrze :(
gość
8 lat temu
Nowacka ,chcesz skrobanek to dlaczego ciebie matka nie wyskrobała
gość
8 lat temu
Nowacka swoją mową nienawiści do PIS-u nie wygrasz !!!!,Zacznij zachowywać się -godnie - bo jak do tej pory to swój wizerunek ośmieszasz takim gadaniem. Miej szacunek dla swoich zmarłych rodziców, skoro nie posiadasz go dla siebie
gość
8 lat temu
A kto to zbadał i w jaki sposób? Przychodzi baba do lekarza, żeby usunąć ciąże a ten odpowiada" ok tylko niech mi pani powie jakie ma pani poglady" . Baba odpowiada a doktor przekazuje dane do GUSu? Śmiech.
stan zolwiki
8 lat temu
Się obnażyły te kobiety. zolwiki.blog.pl/?s=przybysz
sss
8 lat temu
znowu na paradzie same lesby i mutanty, gdzie są kobiety, piękne polki
babcia trójki...
8 lat temu
To CAŁA PRAWDA O PRAWICY MĘSKIEJ I DAMSKIEJ !!! - wytykają "grzechy kobiet - głównie nazywanych feministkami albo TĄ ZŁA LEWICĄ -z otwartymi umysłami NOWOCZESNĄ . Tak to właśnie wygląda CI którzy nienawidzą wszystkiego co żyje , inaczej myśli kocha BOGA w każdym żyjątku bez względu na wyznanie i światopogląd - to jest zakrzykiwane przez fałszywych proroków ICH PRAWDY OBJAWIONEJ -nie potwierdzonej teologicznie przez autorytety . TAKICH FAŁSZYWYCH PROROKÓW BYŁO I JEST WIELU ale po latach pozostali NIEZNANI -BO GŁOSILI HEREZJE i teraz też tak będzie . Wszystkie NATALIE jesteśmy z wami całym sercem. Dzieci poczyna się z rozmysłem i powagą a nie z przypadku !!!!
gość
8 lat temu
Te o lewicowych biorą do buzi
Obserwator
8 lat temu
Nowacka ------ mniej niż zero bezwzględne !
gość
8 lat temu
Najpierw niech złodzieje z parlamentu doprowadzą do tego, że służba zdrowia będzie leczyć, a potem dyskusja o aborcji. Do specjalistów rejestrują na 2020 rok. Ludzie wcześniej umierają, Banda s**********w, zlodziei i antypolskich swiń.
gość
8 lat temu
Szkoda , że tej lewizny matka kiedys nie wyskrobała .
gość
8 lat temu
nowacka a skąd ty to wiesz dowody a ni puste słowa. Idź na grób matki i podziękuj jej, że ciebie nie wyskrobała, że pozwoliła ci żyć, a więc pozwól żyć dtym dzieciom w łonie matek a nie zabijaj ich pusta lewicowa kobieto. Szacunek do życia ludziego promuj a nie zabijanie niewinnych dzieci.
ixi
8 lat temu
Aborcji poddane powinny byc te dzieci , które podczas badan stwierdzono by że jak bedą dorosłe miałyby poglądy lewackie.
Gość
8 lat temu
Bo w Polsce tak jest że jak inteligentna osoba chce dojść do głosu to i tak jej nikt nie zrozumie i wyśmiać p***d...ą a siłę przebicia mają panie o mentalności i sposobie bycia handlarek z bazaru czy też prost...
...
Następna strona