Trwa ładowanie...
Przejdź na

Manuela Gretkowska o aborcji: "Wszystkie jesteśmy Nataliami!"

771
Podziel się:

"To, że ona ma mieszkanie 60 metrów i nie chce trzeciego dziecka? Ciąża jest moją decyzją, mogę mieć pałac i już nie chcieć dzieci! Czepianie się akurat o to jest absurdalne".

Manuela Gretkowska o aborcji: "Wszystkie jesteśmy Nataliami!"

Miniony tydzień przyniósł gorące dyskusje wokół wywiadu, jakiego Natalia Przybysz udzieliła Wysokim Obcasom. W szczerej rozmowie z dziennikarką wyznała, że dokonała aborcji na Słowacji. Zdecydowała się nie urodzić tego dziecka z powodu zbyt małego mieszkania, z którego nie chciała się wyprowadzać.

Wiele osób skrytykowało ją za to, ale znalazły się też takie, które stanęły w jej obronie. Wśród nich byli m.in. Monika Brodka, Nergal, Paulina Młynarska oraz siostra Natalii, Paulina.

Echa wywiadu wciąż odbijają się w mediach. Na temat aborcji postanowiła wypowiedzieć się pisarka i założycielka Partii Kobiet, Manuela Gretkowska. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski zapytana, co myśli o tym, że Natalia usunęła ciążę "bo miała za małe mieszkanie", odpowiedziała:

To, że ona ma mieszkanie 60 metrów i nie chce trzeciego dziecka? Ciąża jest moją decyzją, mogę mieć pałac i już nie chcieć dzieci – mówi Gretkowska. Czepianie się akurat o to jest absurdalne. Jest to krytyka z pozycji: "Macie rodzić, nawet jak ślepniecie, ręce i nogi wam obrywa, i nieważne, czy mieszkacie w apartamencie czy lepiance". Pytanie o metraż brzmi jak pytanie o wielkość macicy, a ona zawsze się rozciągnie dla płodu. U nas życie jest święte, a kończy się to spuszczaniem dzieci w kiblu czy kiszeniem zabitych kilkulatków w beczkach.

Dalej Gretkowska przyznaje, że jest zwolenniczką "aborcyjnych coming outów".

Sądzę, że to jest dobry pomysł na akcję. Przestać dzielić kobiety na morderczynie i niewinne. Wszystkie mamy prawo do aborcji, a jeśli same jej nie miałyśmy, to nasze córki, siostry, przyjaciółki na pewno tak. Bądźmy solidarne, wszystkie jesteśmy Nataliami.

Zobacz także: Gretkowska podczas Kongresu Kobiet: "Włóżcie te torby! W Polsce wprowadza się szariat!"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(771)
gość
8 lat temu
No jednak, nie wszystkie jestesmy Nataliami...
gość
8 lat temu
Nieeeeeee, ja nie jestem źadną Natalią, mów za siebie kobieto !!
Gość
8 lat temu
Istnieje jeszcze coś takiego jak ANTYKONCEPCJA
gość
8 lat temu
Ja nie jestem natalia!!!!
Gość
8 lat temu
Powiedzcie to kobietom, które nie mogą miec dzieci. Myślicie, ze każda zachodzi w ciąże od powietrza? Bolą mnie takie uwagi. Ja sie o dziecko modlę od lat.
Najnowsze komentarze (771)
kiss
7 lat temu
A w mojej rodzinie kobiety rodzą dzieci ......ja, siostra, mama, babcia i prababcia i żyjemy spokojnie!
gość
8 lat temu
ty może i tak, ale nie JA, mów za siebie...
gość
8 lat temu
Widzę tolerancja niesamowita.....
Laura
8 lat temu
Bądź do końca ,,odważna" i mów tylko w swoim imieniu.
gość
8 lat temu
Wypraszam sobie
gość
8 lat temu
nie wiem po co o tym głośno powiedziała, to taka prywatna sprawa i intymna, jej sumienie nie oceniam już tego, tylko po co takie wyznanie, niezłego samobója sobie strzeliła, mnie to nie obchodzi ale no cóż choćby ze względu na swoje dzieci, rodzinę mogła to zachować dla siebie :/
bagieta
8 lat temu
natalio jestes w naszych sercach,manuela ma racje jestesmy toba i z toba,bo my mamy sercarzucac kamieniami nie bedziemy,jestes odwazna bo koltunyn jak chore n zwierzeta zadaja krwi,oni sie beda smazyc w piekle
gość
8 lat temu
Jej życie -Jej sumienie -Jej decyzja dajcie już spokój to Ona będzie z tym żyć ! !
gość
8 lat temu
mow za siebie Manuelo, ja nie jestem natalia, nie kazda kobieta w tym kraju zrobila sobie skrobanke, i to wcale nie znaczy ze jestem za pisem.
gość
8 lat temu
Torby na głowę ,to tak, powinny pozakładać , ale ze wstydu. 'Dobrze" Gretkowska powiedziała, tyle tylko,że nie przemyślała, co mówi. A więc czarne stroje, na leby torby i czarne baloniki. Wszystko adekwatne do sytuacji.
yxct8
8 lat temu
Poronilam. I nie jestem Natalia.
Jola
8 lat temu
No nie wszystkie jesteśmy Nataliami pani Manuelo.
Normalny
8 lat temu
Takie niby inteligentne a to jednak t********y które w nie wiadomo jaki sposób zdobyły wykształcenie, zamiast się zabezpieczać to wybierają aborcję, czyż to nie jest głupota w czystej postaci? Chyba że z jakiegoś powodu nawet nie wie z kim i co gorsza kiedy zaszła
Ewa
8 lat temu
Nie jesteśmy Nataliami, nie mamy prawa do aborcji i nie godzimy się na to, aby pani Gretkowska była sumieniem narodu.
...
Następna strona