Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Bill Cosby pozostanie NA WOLNOŚCI! "Jego zwycięstwo pokazuje, że oszustwa nigdy nie zaprowadzą cię w życiu daleko"

52
Podziel się:

Prawie 85-letni Bill Cosby, oskarżany o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet, już na pewno nie trafi za kraty. Prawnicy komika wykazali, że sędziowie działali w jego sprawie nieetycznie...

Bill Cosby pozostanie NA WOLNOŚCI! "Jego zwycięstwo pokazuje, że oszustwa nigdy nie zaprowadzą cię w życiu daleko"
Bill Cosby nie wróci za kratki (East News)

Oskarżony o molestowanie seksualne przez ponad 50 (!) kobiet Bill Cosby ostatecznie został uznany za winnego jedynie odurzenia i molestowania Andrei Constand. W 2018 roku skazano go na karę od trzech do dziesięciu lat więzienia oraz wpisano do rejestru niebezpiecznych przestępców seksualnych.

W czerwcu minionego roku, ku zdziwieniu większości Bill, wyszedł jednak na wolność. Decyzję, zgodnie z którą aktor spędził za kratkami jedynie niecałe trzy lata, sąd uzasadnił tym, że w trakcie procesu miało dojść do pewnych "uchybień". Chodzi między innymi o jego umowę z 2005 roku z ówczesnym prokuratorem stanowym. Prokurator uznał, że wobec braku fizycznych dowodów nie ma szans na postawienie aktorowi zarzutów karnych i jedynym sposobem na stwierdzenie jego winy byłby proces cywilny. Obiecał ponoć gwiazdorowi, że jeśli złoży zeznania w procesie cywilnym, będzie zwolniony z odpowiedzialności karnej. Sytuacja zmieniła się jednak po tym, jak następca tego prokuratora kilka lat później odtajnił obciążające Cosby'ego zeznania, a następnie wykorzystał je do postawienia mu zarzutów, które ostatecznie doprowadziły do jego skazania.

Co więcej, do zeznań dopuszczono pięć kobiet, które zeznały, że również były ofiarami molestowań. Choć sędzia uznał, że zeznania dotyczyły odosobnionych przypadków, wpłynęły one na ławników, którzy wcześniej nie potrafili dojść do porozumienia w sprawie winy 84-latka.

Zobacz także: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje

Jak można się domyślić, decyzja spotkała się z reakcją ze strony oskarżycieli, którzy domagali się rewizji decyzji wymiaru sprawiedliwości. W poniedziałek Sąd Najwyższy odmówił jednak wznowienia oskarżenia przeciwko Billowi, powołując się na powyższe uchybienia.

Rzecznik komika Andrew Wyatt w oświadczeniu złożonym w jego imieniu pochwalił sędziów za "przestrzeganie zasad prawa i ochronę konstytucyjnych praw wszystkich amerykańskich obywateli":

Prawa konstytucyjne pana Cosby'ego były naganną przynętą Kevina Steele'a, sędziego Steve'a T. O'Neilla i ich świty - mówił Wyatt. Zwycięstwo pana Cosby'ego pokazuje, że oszustwa nigdy nie zaprowadzą cię w życiu daleko, a korupcja, która tkwi w biurze prokuratora okręgu Montgomery, została ukazana światu.

Też wierzycie, że sprawiedliwości stało się zadość?

Może przypomnijmy zeznania jednej z ofiar komika: 18-letnia ofiara Cosby'ego: "Byłam cała pokryta śliną!"

Zobacz także: Dietetycy niszczą rady celebrytek, a Lidia Kopania swoją karierę
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(52)
Bzz
2 lata temu
Amerykańskie sądy to dopiero patologia, facet latami molestuje kobiety, a sądy są nieetyczne, jak to nazwać, tak po ludzku ?
Ola
2 lata temu
W Anglii królowa Elżbieta zapłaci/ła 12 milionów funtów, żeby ochronić przed procesem swojego synalka Andrzejka, który zresztą cały czas podtrzymuje, że jest niewinny. Tak wygląda "sprawiedliwość" w wersji dla bogatych.
Ewa
2 lata temu
Piękna i utalentowana polska aktorka Liliana Komorowska powiedziała kiedyś w wywiadzie, że Bill też ją zapraszał "na kolację". Ale ostrzegły ją koleżanki aktorki i nie poszła. Co oczywiście nie znaczy, że te co poszły są winne. Stary, obleśny dziad bezczelnie wykorzystywał swoją pozycję.
Mery
2 lata temu
Ludzie kochani, co ten rząd robi, co ten kraj robi? Pomoc pomocą, ale to już zakrawa od paranoję. Oddajemy im wszystko, 500+, emeryturę, dodatek do zakwaterowania, 1400 zł itd.. I zeby nie było, ja nie mam dzieci, więc mi na tym nie zależy, ale rata kredytu urosła mi z 1300 na 1700 msc :( Przecież my nie mamy takich pieniędzy, żeby tylu ludzi tu utrzymać
Ojeej..
2 lata temu
To nasze rozdawiennictwo kiedyś się skończy? czy już zawsze będziemy czuć się gorsi niż obcy którzy nas odwiedzają?
Najnowsze komentarze (52)
Monika
2 lata temu
Obrzydliwy typ. Smutne że przez tyle lat sprawiedliwość go nie dopadła. Chroniony był przez m.in Hufnera, który takim typom załatwiał dziewczyny i też do końca życia był bezkarny, a można się było domyślać co tam w rezydencji się działo, zanim jeszcze dziewczyny zdecydowały się mówić. W 8 odcinku "Tajemnic Playboya" jest o Cosbym i Polańskim. Niewątpliwie sędziowie, policja, politycy itp też korzystali z tych dziewczyny, Hufner nagrywał, miał haki, towarzystwo wzajemnej adoracji się chroniło. Dziewczyna samobójstwo popełniła to żadna gazeta nie wspomniała że zostawiła napisy że Hufner to diabeł. Całe to towarzystwo Hollywood i bogaczy to przesiąknięte złem, zepsuciem do szpiku kości. I przez lata nic się nie zmienia.
Niki
2 lata temu
Jak zwykle meskie przepychanki zepchnely tragedie kobiet na dalszy plan...
Polka
2 lata temu
A mi to już wszysto jedno, nie takiego świata się spodziewałam, żal, rozpacz, strach.
aaas
2 lata temu
Lubiłem go był szybki skuteczny , a jak teraz widzę to był jeszcze bardziej szybki i bardziej skuteczny , co nie które do dzisiaj go wspominają , wzdychając
Bona
2 lata temu
Bagno Hollywood, kto ma kasę i znajomości zawsze się wybroni
Alex
2 lata temu
OJ Simpson też poszedł siedzieć za co innego, niż to za co powinien na pierwszym miejscu.
Gość
2 lata temu
W Polsce też gwałcą,molestują ale czy ta czy inna władza,czy ten czy inny profesor czy reżyser...whatever...to jest nagminne.
Solara
2 lata temu
Uchybienia proceduralne czy "etyczne" ławy sedxiowskiej nie świadczą o braku winy a tylko o niemożności jej dowiedzenia. Nadal jest winnym zbocz&encem karalnych czynów.
Gość
2 lata temu
Jakie te kobiety są wszystkie biedne? Byłam młoda i piękna. Faceci się za mną obrzydliwie ślinili, ale nie było szans, żeby mnie jakiś tknął, bez mojej zgody. Zabiłabym. Współczuję tylko zgwałconym kobietom, a facetom, ktorzy się tego dopuścili oberwałabym jaja. Jak się robi kariery przez łóżko, to potem tak jest, że człowiek się budzi z ręką w nocniku.
Sourc
2 lata temu
Skrzywdzil tyle kobiet... To sa rzady Dumbokratow..
alyann
2 lata temu
Podobna sytuacja pojawiła się w procesie Polańskiego ale on , jako cudzoziemiec nie został uniewinniony. Oto amerykańska sprawiedliwość i bezstronność , w której najważniejszym elementem jest KASA. USA - kraj hipokrytów!!!!
Handzia
2 lata temu
Sprawiedliwość po stronie lepszego (droższego) prawnika.
ines
2 lata temu
dzis wystarczy miec duzo kasy i robi sie co chce
ola
2 lata temu
on kiedys podpisał jakąś ugode,dlatego nie mogli go teraz skazac.Cos ta czytałam.