Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Camilla zostanie królową? Wiadomo, jaki tytuł otrzyma żona króla Karola III. Spełniło się życzenie Elżbiety II

94
Podziel się:

Przyszły tytuł księżnej Camilli - małżonki króla Karola III, Elżbieta II ustaliła jeszcze w lutym tego roku po wielu latach publicznej debaty. Jak na te wieści zareagują Brytyjczycy?

Camilla zostanie królową? Wiadomo, jaki tytuł otrzyma żona króla Karola III. Spełniło się życzenie Elżbiety II
Księżna Camilla zostanie królową małżonką (fot. Getty)

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, wraz z przejęciem tronu przez króla Karola III jego żona księżna Camilla, wcześniej znana jako księżna Kornwalii, otrzymała automatycznie tytuł królowej małżonki. Nie zawsze było to jednak oczywistością. Wszystko przez skomplikowaną historię miłości obecnego króla i jego wybranki.

Historii Karola, CamilliDiany nikomu nie trzeba raczej przypominać. Wystarczy jedynie podkreślić, jak bardzo Brytyjczykom nie podobała się przez wiele lat wizja rozwódki z tytułem "królowej". Szczególnie, biorąc pod uwagę niechęć uwielbianej przez tłumy Diany do drugiej żony Karola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Królowa Elżbieta II świętuje Platynowy jubileusz. Cztery dni święta w Wielkiej Brytanii  

Nawet internetowy sondaż przeprowadzony w maju 2022 roku wykazał, że zaledwie 20% brytyjskiego społeczeństwa jest zdania, że Camilla powinna przyjąć tytuł królowej małżonki. Już 40% twierdziło, że powinna zadowolić się jedynie tytułem księżniczki małżonki.

Sprawa okazała się na tyle poważna, że wymagała interwencji samej królowej Elżbiety, która w lutym 2022 roku wydała oświadczenie, jednoznacznie opowiadając się po stronie Camilli.

Gdy czas nadejdzie i mój syn Karol zostanie królem, jestem przekonana, że okażecie mu i jego małżonce Camilli to samo wsparcie, jakim obdarowaliście mnie. Moim największym życzeniem jest, aby Camilla, gdy wybije właściwa godzina, była znana jako królowa małżonka - napisała Elżbieta II.

Camilla otrzymała tytuł "królowej małżonki" a nie "królowej", gdyż jako osobie "wżenionej" w rodzinę królewską nie grozi jej przejęcie tronu. Ostatnią znaną historii królową małżonką była matka Elżbiety II, która po wstąpieniu przez córkę na tron, znana była jako królowa matka.

Camilla zostanie koronowana podczas koronacji króla Karola III.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(94)
Yes
rok temu
Zbudowała szczęście na cudzym nieszczęściu, ale Karol tak naprawdę kochał tylko ją. Trudny temat
Britishschool
rok temu
Oni się naprawdę kochają, tyle przeszli i ostatecznie są razem, ona została zaakceptowana przez samą królową. Jest żoną króla jej tytuł to królowa małżonka bez względu na to Angole myślą na ten temat.
Moze moj nick
rok temu
Informacja znana w UK od dawna, wiec brytyjczycy w szoku nie beda.
wera
rok temu
To będzie krótka służba. Karol bardzo źle wygląda no i ma 74 lata. Pewnie max 10 lat i znowu wszystko pójdzie do wymiany.
????
rok temu
Co Wy z tą Dianą? Była głupiutka. Miała urodę, ale IQ nie. Jej dobre serce dla potrzebujących było przed kamerami.Gdyby było tak rzeczywiście, nie byłaby zakupocholiczką. Myślę, że rodzina królewska wiele jej ciemnych stron zachowała w murach pałacu.
Najnowsze komentarze (94)
gośka
rok temu
gdy na nich patrzę, na ich wzajemne oddanie, okazywaną czułość i na nieukrywana radość z bycia razem, to im po prostu z "wielką przyjemnością " zazdroszczę
Janka
rok temu
Królowa tego nie chciała, nie akceptowała Camilli. To Karol wymógł na Królowej Elżbiecie ll tę decyzję o nadaniu synowej tytułu królowej małżonki !!!
Marianna
rok temu
Rozporkowa królowa.
Magda
rok temu
Pudlu, księżnej małżonki, a nie księżniczki!
Gość
rok temu
Mąż królowej Elżbiety to książę Filip. Więc Kamila to księżna!
GGg
rok temu
Kamila wyszła za mąż w 1973r a Diana w1981 nie rozumiem komentarzy że Diana im przeszkadzila
Jurny Stefan
rok temu
bastardzi w tej rodzinie są na porządku dziennym , panie a szczególnie panowie...nie żałowali sobie, więc czy się tu zachwycać???
Znawca
rok temu
Kamila i Karol , to rzadki przypadek wielkiej miłości , która przetrwała od ich młodości , kiedy jeszcze byli wolni ,do dzisiaj !!!! Takich szukać ze świecą !!!! Jeżeli kogoś się ocenia , to trzeba mieć wiedzę na jego temat. Czy ludzie zapomnieli że gdyby Karola na siłę nie odciągało od Kamili / wysłano go na długi okres do wojska , żeby zapomniał o niej / to ona nie wyszłaby za innego, będąc przekonana że nie ma szans !!!!Karola też bez jego wyraźnej chęci ożeniono z młodziutką Dianą , której nie kochał !!!! Takie w tamtym okresie były zasady w monarchiach że decyzje matrymonialne podejmowali za swoje dzieci , rodzice i ważne persony w państwie !!! Diana też „ odbiła ” Karola , swojej starszej siostrze !! Czasy się trochę zmieniły , zasady dworu królewskiego złagodniały i kochankowie dopięli swego w byciu razem !!!!! Pomimo że Kamila jest dużo starsza od Diany i chyba mniej atrakcyjna fizycznie , Karol wiernie podtrzymał tę miłość , ożenił się z nią i do dzisiaj widać że się bardzo kochają !!!! I to jest cenne , a mógł ożenić , się po rozwodzie z Dianą , z inną , bogatą , piękną i dobrze urodzoną !!!! Tylko zazdrościć takiego wiernego faceta , który dotrzymał słowa swojej pierwszej wielkiej miłości !!!!! Diana , nie była pierwsza i taka święta jak to Wszyscy o niej mówią !!!!! Żal jej że miała pecha ale romansów , będąc matką ,przyszłych Królów , trochę za dużo !!!!!
Królowa maloz...
rok temu
Tytuł całkiem spoko. Mi się podoba
Rynek ewggh
rok temu
Jeśli nie kochał Diany po co brali ślub jak już żył z inną nie moralnosc to normalność
mila
rok temu
Kamila będąc mężatką zdradzała męża Karol żonę.Krolem człowiek bez honoru.Czolwiek honoru potrafi dotrzymać przysięgi małżeńskiej.
Ida
rok temu
A jak tam jest u nich na chacie? Ktoś z Was był?
Mikimoto
rok temu
Nie księżniczki małżonki tylko księżnej małżonki. Księżniczka to córka księcia / króla, a żona to księżna.
Stasiu
rok temu
Toto nawet nie powinno sprzątać w pałacu a co dopiero być królowom
...
Następna strona