Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Daft Punk KOŃCZY KARIERĘ! Zespół pożegnał fanów specjalnym nagraniem

55
Podziel się

Kultowa formacja muzyczna po niemal trzech dekadach działalności przeszła właśnie do historii. Pochodzący z Paryża duet Daft Punk działał od wczesnych lat 90.

Daft Punk KOŃCZY KARIERĘ! Zespół pożegnał fanów specjalnym nagraniem
To koniec Daft Punk (East News)
bDIdLNOZ

Podczas gdy najczęściej grupy muzyczne kończą swój byt samoistnie, po prostu odchodząc w zapomnienie, zdarza się, że niekiedy artyści, zaskakując fanów, podejmują niespodziewaną decyzję o zakończeniu kariery.

Jak się okazuje, o tej drugiej opcji można mówić w kontekście kultowej grupy Daft Punk. W poniedziałek pochodzący z Paryża duet, który tworzyli Guy-Manuel de Homem-ChristoThomas Bangalter poinformował, że po niemal trzech dekadach wspólnego tworzenia i koncertowania kończy działalność.

bDIdLNPb
Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Na słynny efekt specjalny wydali grosze

Działający od wczesnych lat 90. zespół zamieścił na swoim kanale w serwisie YouTube wideo, będące pożegnaniem skierowanym do fanów. W początkowych minutach pozbawionego muzyki klipu zatytułowanego Epilogue możemy zobaczyć ubranych w skórzane kurtki i charakterystyczne hełmy artystów spacerujących w ciszy po pustyni. Następnie jeden z nich... wysadza się powietrze.

W dalszej części osobliwego nagrania, które trwa prawie osiem minut, widzimy tajemniczą postać oddalającą się w stronę zachodzącego słońca, a to wszystko okraszone jest oczywiście autorską muzyką grupy.

bDIdLNPh

Informację o zakończeniu istnienia Daft Punk potwierdził w rozmowie z portalem Variety publicysta, który od lat współpracował z muzykami. Nie chciał jednak ujawnić żadnych dodatkowych szczegółów.

W ciągu prawie trzydziestu lat działalności formacja wydała cztery albumy studyjne i nagrała takie hity jak między innymi Around the World, One More Time czy Get Lucky. Ostatni singiel zespołu ukazał się w 2017 roku.

Będziecie tęsknić?

Zobacz także: Daft Punk - Epilogue
bDIdLNPi
bDIdLNPj
bDIdLNPC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(55)
DJ Box
wczoraj
Nareszcie!!! Kompletne nieporozumienie!!! Kaski mają fajne i tyle
Avalon
3 dni temu
Szkoda, że kończą karierę. Ale i tak pozostaną na zawsze jednymi z mistrzów muzyki klubowej (obok Faithless, Chemical Brothers, Fatboy Slima, Tiesto, Armina van Bureena i Crystal Waters).
Pascall
3 dni temu
Mistrzowie elektroniki oraz groove'a. Dostarczyli sporo klimatycznych rytmów. Oby wznowili działalność
bDIdLNPD
DaftLumimati
3 dni temu
Oh..bye Daft Ilumi..😉🔺️🔺️🔺️
nocomment
3 dni temu
Słuchałem od Homework. Niewiele jest osobowości, które mają taki wpływ na muzykę. Wielka szkoda, mam nadzieję że jeszcze ich usłyszymy w solowych projektach
ika
3 dni temu
loooooooooooooooooooool kogo to obchodzi ahah ;c
Buuuuuuuła 🤪
3 dni temu
A krzyknął allah akbar???
Zzz
3 dni temu
I znak illuminati..... Nice. Ludzie nie widzicie tego?!
ona
3 dni temu
szkoda, po dwoch latach wroca osobno, bez kaskow i inna muzyka:-)
lorenna
3 dni temu
One more time...
MałaJa
3 dni temu
KOCHAM !!! NAJLEPSi !!!
MałaJa
3 dni temu
NAJLEPSI!!! KOCHAM!!!
Maciej
3 dni temu
Musieli zakończyć karierę bym o nich usłyszał :p
bDIdLNPv
Mam
3 dni temu
Musieli skończyć karierę żebym onich usłyszał :p
bDIdLNPX