Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Danuta Holecka wdała się w zażartą dyskusję na antenie TVP. Prezenterce puściły nerwy: "W jakim świetle pan mnie stawia?"

160
Podziel się:

Danuta Holecka we wtorkowym wydaniu "Minęła dwudziesta" w TVP Info wdała się w żarliwą dyskusję. Zarzuty pod względem pracowników TVP sprawiły, że prezenterka nie wytrzymała i stanęła w obronie kolegów ze stacji. O co poszło?

Danuta Holecka wdała się w zażartą dyskusję na antenie TVP. Prezenterce puściły nerwy: "W jakim świetle pan mnie stawia?"
Danuta Holecka. Kadr z programu "Minęła dwudziesta" TVP INFO (TVP)

Po minionych wyborach parlamentarnych atmosfera w Telewizji Polskiej delikatnie mówiąc, jest gorąca. Donald Tusk już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że zajmie się gruntowną reformą TVP, więc nikogo raczej nie dziwią pojawiające się spekulacje, że Danuta Holecka ma pożegnać się z ciepłym stołkiem. Według nieoficjalnych doniesień przekazanych przez dwa niezależne, anonimowe źródła w TVP szefowa "Wiadomości" TVP i jedna z prowadzących program ma wkrótce zniknąć z anteny.

Burza na antenie TVP. Danuta Holecka nie wytrzymała

Danuta Holecka poprowadziła wtorkowe wydanie programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info. Jednym z poruszonych wątków były kwestie dotyczące zmian w mediach publicznych, które głośno deklaruje Koalicja Obywatelska. Na pasku zagościła informacja: "Zamach koalicji Tuska na polskie media", a w studio pojawił się m.in. Dariusz Stefaniuk z Prawa i Sprawiedliwości, który wprost zapytał Piotra Borysa z Platformy Obywatelskiej, czy "redaktor Danuta Holecka jest obiektywnym dziennikarzem, czy spełnia normy obiektywnego dziennikarza, czy jest funkcjonariuszem partyjnym".

Po pytaniu Stefaniuka w studio TVP rozpętała się prawdziwa burza. Piotr Borys natychmiast zaczął wymieniać nazwiska Bartłomieja Graczaka, Miłosza Kłeczka i Michała Rachonia, których określił jako "przebranych za dziennikarzy", dodając, że to "wszystko za 7 mld złotych, które mogły w całości oddłużyć polskie szpitale."

Proszę nie obrażać kolegów, w jakim świetle pan mnie stawia? - szybko zareagowała Holecka.

Pani redaktor Holecka pracowała jeszcze całe lata za poprzednich rządów. Ja czasami nie mogłem uwierzyć, co pani redaktor Holecka czyta na paskach, prowadząc "Wiadomości", bo paskowym był de facto funkcjonariusz PiS-u — kontynuował Piotr Borys.

A nie ja? Może ja? Już czytam, że ja wszystko pisałam, tworzyłam. I niech tak będzie, biorę tę odpowiedzialność na siebie - stwierdziła gospodyni programu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak Lara Gessler spędzi święta? Restauratorka mówi o opłatku i Piśmie Świętym

Danuta Holecka zainterweniowała. Stanęła w obronie pracowników TVP

Piotr Borys nie dawał za wygraną i uparcie dowodził upartyjnienia Telewizji Polskiej, posiłkując się przykładami z ostatnich lat, które wyraźnie rozwścieczyły gospodynie programu. Danuta Holecka zareagowała na zażartą dyskusję i natychmiast, niczym lwica chroniąca swoje dzieci, stanęła w obronie innych pracowników TVP.

Nie pozwalam, żeby obrażać moich kolegów. Jeżeli ma pan zarzuty do kolegów, to proszę im powiedzieć. Mówi pan do mnie, ja kolegów muszę bronić, ponieważ są moimi kolegami z pracy i ja nie mam do nich takich zarzutów jak mają panowie - podsumowała Danuta Holecka.

Wolne media są na Wiertniczej – dodała ironicznie.

Miło z jej strony, że tak zaciekle walczy o dobre imię pracowników TVP?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
Bleee
3 miesiące temu
Polecicie wszyscy. Życzę wam jak najgorzej że te kłamstwa i sianie nienawiści
Marii
3 miesiące temu
Postarała się, i to bardzo, żeby ludzie ją w takim świetle widzieli.
Mucha
3 miesiące temu
Tak Holecka - jesteś funkcjonariuszką pis
True
3 miesiące temu
Opłacało się stać 8 godzin by zagłosować !
Pytanie
3 miesiące temu
W jakim świetle pan mnie stawia? A przecież sama się w nim postawiła
Najnowsze komentarze (160)
O89
3 miesiące temu
Ale się roztyła
katoliczka
3 miesiące temu
Dziećmi by się zajęła wstydu niema za grosz tylko kasa
Cena
3 miesiące temu
Ale jesteście wstrętnymi ludźmi.ja rozumiem ,że władza się zmienia ,że nie muszą się podobać poglądy innych,ale tak ubliżac,ponizac to tragedia .z takim zacietrzewieniem wypisywać obelgi? Polak przeciw Polakowi?,albo obrażać rząd, czy prezydenta Polski.takie zacietrzewienie płynie od zwolenników obecnej koalicji i od polityków tej opcji.najlepiej kupcie sobie pistolety i wystrzelajcie swoich wymyślonych wrogów,bo już nic więcej wam nie zostało.wyzwiska i obelgi z waszej strony doszły już do dna, gorzej nie można,to zostało unicestwienie.i to wszystko w powodu ideologii,która Was samych zaprowadzi na egzystencjalne dno.
Wyborca
3 miesiące temu
Miss telewizji propagandowe nie wytrzymała, nic dziwnego, w końcu jej telewizyjny świat runął, podobno przechodzi do Torunia
Ugh
3 miesiące temu
Jak mozna miec tyle hajsu I tak wygladac I pchac sie na szklo
Mateusz
3 miesiące temu
Ta kobieta nawet nie potrafi się przyznać do tego, co każdy widział przez 8 lat....
dfed
3 miesiące temu
Kaowcy brali pieniądze od niemieckich fundacji to muszą się sowicie odwdzięczyć niemiaszkom. Dziennikarze z w TVP biorą pieniądze od Polaków to służą Polakom.
Kasia
3 miesiące temu
powinni wszyscy być rozliczeni i oddać skrazione pieniądze
Obiektywny
3 miesiące temu
Jak można okradać Polaków i ustalać sobie gigantyczne pensje, to się nazywa "złodziej" najbardziej haniebna profesja i to w imię prawa
Mrau
3 miesiące temu
Biedna Danusia, taka zaarakowana. Myślę, ze jak wejdzie wypłata to troszke dziewczyne pocieszy, da wytchnienie od trudów życia 🤣🤣🤣🤣. Taki stres!
kamilkano
3 miesiące temu
jak dla mnie oni wszyscy powinni oddać te miliony co przytulili za bycie w telewizji bo zatrudnieni zostali na stanowisko dziennikarza i za to im Polacy płacili a stali się partyjnymi funkcjonariuszami służącymi władzy
Ktoś
3 miesiące temu
Ale oburzona?! Jak najszybciej taczka i na bruk.
Gosc
3 miesiące temu
Jak będą podwyżki cen prądu i gazu to faktycznie muszą być nowi dziennikarze żeby to ładnie przedstawić i wytłumaczyć, a nie krytykować, dlatego nowa władza o to walczy żebyście się dobrze czuli, może Monika się ładnie ubierze i będzie fajnie
Eda
3 miesiące temu
Danka! Ty w ogóle nie powinnaś podchodzić do światła. A co dopiero ktoś by cię tam chciał stawiać…
...
Następna strona