Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Donald Tusk drwi z rajskich wakacji na jachcie Łukasza Szumowskiego: "Przecież mówił, że jest ŻEGLARZEM"

187
Podziel się:

Kilka tygodni przed odejściem były już minister zdrowia zapewniał, że "w takiej sytuacji jaką mamy, nigdy nie można rozmawiać o opuszczeniu okrętu".

Donald Tusk drwi z rajskich wakacji na jachcie Łukasza Szumowskiego: "Przecież mówił, że jest ŻEGLARZEM"
Donald Tusk żartuje sobie z Łukasza Szumowskiego (ONS, East News)

Wciąż nie milkną echa po rezygnacji Łukasza Szumowskiego z pełnienia funkcji ministra zdrowia. W ostatnich miesiącach polityk stał się twarzą krajowej walki z koronawirusem, doczekując się zarówno wielu zwolenników, zachwalających jego podejście do pandemii, jak i przeciwników, którzy nie szczędzili krytycznych uwag pod jego adresem.

Mimo przepełnionych nadzieją słów Mateusza Morawieckiego o "wycofywaniu się koronawirusa" z Polski, sytuacja w kraju wciąż się nie poprawia. Wręcz przeciwnie - rekordy dziennych zakażeń pojawiają się coraz częściej, a rozjuszeni rodacy obarczają całą winą obóz rządzący. Tym bardziej może dziwić fakt, że tuż po swojej dymisji były już minister zdrowia postanowił wybrać się na urlop na hiszpańską wyspę, mimo wcześniejszych apeli do Polaków o spędzenie wakacji w kraju.

Zobacz także: Łukasz Szumowski o koronawirusie jesienią. Będzie tysiąc zakażeń dziennie?

Decyzja o zagranicznym wyjeździe zbulwersowała środowiska opozycyjne, w tym Donalda Tuska, który postanowił skomentować sprawę na Twitterze. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w charakterystycznym dla siebie stylu zadrwił z Szumowskiego, który spędził kilka upojnych dni na łodzi należącej do biznesmena Bogusława Szemiotha.

Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera - ironizował. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji.

Warto podkreślić, że Łukasz Szumowski – tłumacząc się ze swojej dymisji – stwierdził, że kwestia jego rezygnacji ze stanowiska miała być tematem dyskusji z premierem od co najmniej kilku miesięcy. Z kolei kilka tygodni przed odejściem zapewniał w rozmowie z Wirtualną Polską, że "w takiej sytuacji jaką mamy, nigdy nie można rozmawiać o opuszczeniu okrętu".

W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi - stwierdził.

Ma rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(187)
Leo
2 lata temu
A sam opuścił okręt w 2014r
Ppp
2 lata temu
Nie lubię Tuska jest w nim coś obłudnego
Iwi
2 lata temu
Donal, nocna zmiana. Pamiętamy
opop
2 lata temu
Tusk uczyl się za nasze pieniądze języka angielskiego co kosztowało grube tysiące
Mmmm
2 lata temu
A Ty Donaldzie co zrobiłeś dla Polski będąc przewodniczącym?
Najnowsze komentarze (187)
Polus
2 lata temu
Kiedy odpowie za swoją politykę w Polsce i aż afery mineralna niemiecki
ONO
2 lata temu
Przyganiał kocioł garnkowi...!
Abi
2 lata temu
Świetny z niego polityk i strateg. Chciałabym ,żeby znowu wrócił do polityki Tusk.
Kkk
2 lata temu
Haha i bardzo dobrze to podsumował 🙂
Polak
2 lata temu
Pani Tuck panu już dziękujemy, ... trzeba było swe mądrości wylewać jak pan rządził. Nie tęsknimy za panem...
PRAWDA
2 lata temu
Jeśli to prawda co powiedział Tusk - to jest najwyższej klasy bezczelność! Jak śmiał ten, co zadrwił sobie z Polski! A tak zadrwił i doprowadził do ruiny, a potem sam schowałnsię pod skryzdełka Angeli Merkel i wylądował w UE i nic dla Polski nie robiąc zapewnił sobie wspaniała emeryturę. siedź sobie panie Tusk cicho na tych swoich milionach i popłyń gdzieś daleko od Polski.
Janas
2 lata temu
Brawo Panie Tusk.
anty PiS
2 lata temu
Zazdrość - niesamowite uczucie! Zazdrościcie Tuskowi wszystkiego, tego że zawsze zachowuje spokój, tego że jest rozpoznawalny na świecie, tego że jest elokwentny. Ech Polacy. Zjedlibyście każdego innego Polaka, który ma więcej od was.
polak
2 lata temu
Polskość to Nienormalność...... Oto wypowiedż Polskiego PREMIERA. Dobrze, że byłego.
zeWSI
2 lata temu
I to były mądre słowa Tuska? Jesteście żenujący, jak wasz idol. To mówi Donek - nocna zmiana, który mówił, że nie opuści rządu i Polski, by za kilka dni wylądować na ciepłej posadce w Brukseli? Kłamstwa, złośliwość i zdradzieckość to jego cechy.
Jaanka
2 lata temu
Tusk to niech siedzi cicho, bo sam nie jest kryształowy, sprzedawał Polskę jak ciepłe bułki, a i za ten słynny przekręt gazowy, z Pawlakiem co zrobił, też przecież do dzisiaj bulimy o miliard dolarów rocznie za dużo!!
Prawda w oczy
2 lata temu
We Wloszech bylo na prawde ciezko! Prawdziwa zaraza i horror. Codziennie umieralo po tysiac osob.Nikt nie opuscil statku....
Anymou
2 lata temu
Nie pytajcie go co zrobił dla Polski ale co Wy możecie dla niej zrobić poza oddawaniem w podatkach 2/3 swoich pensji...chyba tylko rewolucję!
Hehe
2 lata temu
Tusk drwi ze wszystkich Polaków .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie