Trwa ładowanie...
Przejdź na
Maks
Maks
|
aktualizacja

Donald Tusk może liczyć na OGROMNĄ euroemeryturę. Ile miesięcznie wpływa politykowi na konto?

421
Podziel się:

Donald Tusk nie ma zamiaru robić sobie przerwy od polskiej polityki, czemu dowodzi chociażby zorganizowany w niedzielę Marsz Miliona Serc. Mimo wszystko polityk może liczyć już na sporą emeryturę. Jakie świadczenia otrzymuje?

Donald Tusk może liczyć na OGROMNĄ euroemeryturę. Ile miesięcznie wpływa politykowi na konto?
Jaką emeryturę otrzymuje Donald Tusk? (forum)

Donald Tusk, który w latach 2015-2019 sprawował funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, zdecydował się na przejście na emeryturę. Mimo że osiągnął wiek emerytalny dopiero niedawno, jak się okazuje, korzysta już ze świadczeń emerytalnych od ponad roku. Informacje te zostały ujawnione przez "Fakt", który podał, że były premier skorzystał z prawa, które mu przysługiwało i zdecydował się na "wcześniejszą" euroemeryturę.

Co ciekawe, Tusk, jako były premier, otrzymuje emeryturę, która jest na tyle wysoka, że wielu mogłoby jej pozazdrościć. Według doniesień tabloidów, polityk pobiera świadczenia w wysokości 4600 euro miesięcznie. Po przeliczeniu na polską walutę, kwota ta wynosi około 21 000 złotych brutto.

Ciekawostką jest, że gdyby Tusk zdecydował się na pozostanie na swoim poprzednim stanowisku przez kolejne 4 lata, to jego świadczenie byłoby wyższe o 600 euro, co w przeliczeniu na złote daje około 2600 złotych.

Kilka miesięcy temu dziennik "Fakt" podał, że gdyby lider Platformy Obywatelskiej zdecydował się na przejście na emeryturę dopiero 22 kwietnia 2023 roku, jego emerytura byłaby wyższa o około 600 euro miesięcznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zenek Martyniuk o metamorfozie Danusi: "Teraz moda na chudość"

Donald Tusk ile ma emerytury? Tak mówił o wysokości świadczeń

Warto dodać, że Donald Tusk ma możliwość złożenia wniosku o dodatkowe pobieranie polskich świadczeń emerytalnych. Do tej pory jednak nie skomentował tej opcji.

Donald Tusk, cytowany przez "Fakt", podczas jednego ze spotkań z obywatelami powiedział: "Mam wysoką europejską emeryturę, mam w domu moje dzieci, wnuki, moją żonę. Nie mam potrzeb finansowych, stanowisk się już w życiu napracowałem".

Wydaje się, że były premier jest zadowolony ze swojej sytuacji finansowej i nie planuje skorzystać z dodatkowych świadczeń.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(421)
Hela
2 miesiące temu
Pudel standardowo usuwa komentarze😂
Jolka
2 miesiące temu
Z Niemiec powinien dostać wynagrodzenie. Co on dla Polski zrobil ?
🤔🤔🤔🤔
2 miesiące temu
Może on je dwoma łyżkami 🤣🤣🤣
Angie Bunny
2 miesiące temu
Nie cierpię go tak samo jak Gowina i lewicy
Esoes
2 miesiące temu
Ma ful kasy, ma żonę, dzieci, wnuczki, wnuków. Ktoś może mi wyjaśnić do czego mu ta polityka? Musi mu być źle w domu. Nie wierze, że robi to dla idei. Gdyby tak było, oddałby tą emeryturę na choćby invitro, o które tak walczy.
Najnowsze komentarze (421)
Welo
3 tyg. temu
Polacy pracują po 40 lat i nie mają nawet 5000 PLN emerytury, a taki służalczyk Niemiec i Brukseli dostaje 5000 Euro, porażka, za co ! za sprzedawanie Polski.
Dobra Rada!
2 miesiące temu
HELMUT - pakuj manatki❗ Tu jesteś zbędny i przegrany👏
Laki
2 miesiące temu
Coś niedobrego się dzieje ludzie którzy mają w rękach losy kraju Europy zarabiają marne grosze może ich każdy kupić a selekcjoner w PZPN dostaje miliony za nic za parę meczów które nic nie wnoszą dla życia Polaków . Ludzie to jest jakaś paranoja Facet który prowadził chyba 15 lat program jaka to melodia zarabiał rocznie 10 razy więcej niż Pan Prezydent.
Olek
2 miesiące temu
Tusk to marionetka w rękach Niemiec i całej Unii. On za wiele nie ma do powiedzenia a Polskę już dawno sprzedal
XXx
2 miesiące temu
Mieszkam we Fr zaczekajcie jak tylko Tusk dojdzie do władzy to będziecie mieli Arabów , muzułmanów tyle w Pl ze hej . Tu we Fr jest to nie do opanowania. Francja to kraj arabski, kradzież, rozboje , gwalty , ataki terrorystyczne są na porządku dziennym. Ludzie opamiętajcie się .
Krakrownik
2 miesiące temu
Kto to jest?!-nie wiem.na pewno to ich.avatarki nienawiści...
Marcel
2 miesiące temu
Donald Tusk nie jest posłem ani nie pełni już żadnej funkcji w Europarlamencie.No to pieniądze mu się skończyły więc poszedł w tym roku na emeryturę mając 65 lat.Ej chwila ,chwila dlaczego Tusk poszedł na emeryturę ?Czy nie to właśnie on podniósł wiek emerytalny i powiedział i nadal mówi że zrobi wszystko aby Polacy pracowali więcej ,dlaczego sam nie pracuje więcej i nie poszedł do pracy w wolnym rynku i handlu tylko poszedł sobie na emeryturę ?
Hell
2 miesiące temu
I to wszystko z naszych podatków. Po 5 latach „ pracy”
myszka19603
2 miesiące temu
Pan Donald Tusk, zapracował na tą emeryturę, nie od dziś wiadomo, że emerytura z zachodu jest po przeliczeniu duża ! A Pan Prezes tylko z Polski jaką kwotę emerytury będzie miał ?
Oportunista
2 miesiące temu
Niech sie podzieli z Wałęsą😁
Jan
2 miesiące temu
Za charatanie w banie tyle kasy?
Beta
2 miesiące temu
Mimo wysokiej emerytury chce pracować dla Polski. Brawo.
Mata
2 miesiące temu
Wypracował sobie
Ann
2 miesiące temu
Sam na wcześniejszą emeryturkę, nam kobietom karzą do 65 lat zapier...ć a mężczyznom...może do śmierci? Wybierajcie Polacy
...
Następna strona