Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Dramat Marty Piaseckiej z "Teleexpressu". Pokazała, co działo się w studiu TVP: "Świat musi się o tym dowiedzieć!"

368
Podziel się:

Ku uciesze sporej części społeczeństwa zaczęło się wielkie czyszczenie Telewizji Polskiej z propagandy poprzedniej władzy. Tym samym rozpoczął się dramat pracowników TVP. O swoich traumatycznych przeżyciach opowiedziała gospodyni "Teleexpressu", Marta Piasecka.

Dramat Marty Piaseckiej z "Teleexpressu". Pokazała, co działo się w studiu TVP: "Świat musi się o tym dowiedzieć!"
Marta Piasecka pokazała przejęcie TVP (fot. TikTok)

Od środy debata publiczna w Polsce koncentruje się przede wszystkim na operacji wyplenienia wpływów poprzedniej władzy z mediów publicznych. Politycy PiS, jak również osoby zatrudnione przez TVP robią, co mogą, aby Polacy uwierzyli, że na naszych oczach dokonuje się zamach stanu i bezczeszczone jest prawo do wolności słowa. Dziwnym jednak trafem wizja wyczyszczenia TVP z propagandy ogromnej części społeczeństwa całkiem się podoba. Wciąż nie brakuje jednak apeli wzywających do walki o "wolne media". Swój własny w ostatnią środę wystosowała Marta Piasecka, która przez działanie nowych władz Telewizji nie poprowadziła już Teleexpressu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prokuratura zajmie się TVP? "Odpowiedzialność Kurskiego"

Dziennikarka pokazała przejęcie TVP od środka

Piasecka zamieściła w sieci nagrania ze studia "Teleexpressu", na którym deklaruje gotowość do poprowadzenia programu. Przyznaje jednak, że ma związane ręce.

Miałam dziś poprowadzić "Teleexpress" o godzinie 17:00. Jest po godzinie 17:00. Jestem w studiu, mam wszystko przygotowane. Zaraz państwu pokażę. Tu są karteczki, materiały przygotowane przez naszą ekipę z "Teleexpressu", która trzyma rękę na pulsie. Ale, mimo że jest 17:05, nie mogę wejść na antenę. Nie mogę się z państwem zobaczyć, państwo nie mogą mnie zobaczyć, ponieważ sygnał z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która działa legalnie, został po prostu odcięty. Nie mamy kontaktu z państwem. Poblokowano nam identyfikatory. Jako pracownicy TVP nie możemy wejść na teren Telewizji Polskiej. Przykro mi, że tak wygląda wolność słowa rozumiana przez niektórych. Przykro mi, że tak wygląda wolność, pluralizm mediów - mówi przejętym głosem Piasecka.

Oczywiście nie zabrakło sugestii, że wyłącznie opcja prezentowana przez TVP przez ostatnie 8 lat jest tą wyłącznie polską.

Mam nadzieję, że to się zmieni i że świat dowie się o tym, co tu się stało dzisiaj. My jesteśmy wciąż w Telewizji Polskiej, polskiej telewizji!

Co akurat dość znamienne, apel Piaseckiej zamiast poruszenia wywołał wśród tiktokowej części internetowej społeczności raczej rozbawienie. Wielu wyraziło też nadzieję, że zachodzi zmiana na lepsze.

Orłoś też tak kiedyś miał; Jak nie można wejść, to trzeba wyjść; O Boże, wreszcie popłynie prawda; Wolność słowa i mediów jest dla dziennikarzy, nie dla działaczów PiS-u - czytamy w najpopularniejszych komentarzach pod nagraniem repostowanym na TikToku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(368)
oikl
7 miesięcy temu
Najzabawniejsza była Elżbieta Witek. Przez 8 lat krytykowała polityków PO, że donoszą na Polskę u brukselskich urzędników, a sama wczoraj biegała po sejmie za Komisarz UE, żeby jej donieść i naskarżyć , że w Polsce skończyła się demokracja i wyłączyli TVP Info
Fifi
7 miesięcy temu
Urzekła mnie ta historia xD
emko
7 miesięcy temu
Hahaha nareszcie! Nie jest mi was żal!
Pośrednik
7 miesięcy temu
Teraz poszukać uczciwszej pracy. Może onlyfans? 🤔
Mirami
7 miesięcy temu
Ojej, lepiej powiedz jak się dostaje taką pracę w tvp??????
Najnowsze komentarze (368)
Ewa.
7 miesięcy temu
Bardzo lubicie ośmieszać Polskę .
Julita
7 miesięcy temu
Większość Polaków i tak nie będzie was oglądała, bo po co, umrzecie śmiercią naturalną przez zapomnienie
RobertS
7 miesięcy temu
Nazbierało się to neobolszewików- wyznawców Anodiny i budowniczych krzyża z puszek z Krakowskiego Pezedmieścia... Żenada. Obudzicie się z kilka lat z ręką w nocniku
Zenek
7 miesięcy temu
Dopiero będzie szok jak zobaczą pierwszych pisowców w kajdankach. Już niedługo
KrajDziki
7 miesięcy temu
Powinien powstać kanał rządowy informacyjny a TVP powinno mieć zakaz nadawania informacji z sejmu i rządu oraz polityków. Każda nowa władza dziedziczyłaby ten kanał rządowy publiczny i tam nadawała swoją wizję świata. Anteny publiczne powinny być wolne od polityków na stałe.
Kido
7 miesięcy temu
Jakby to kulturalne powiedzieć...świąd ma w d...pie trzecioligową prezenterkę kreująca się na obrońcę Polskiej demokracji
pani starsza
7 miesięcy temu
Pani egoistka zrozpaczona, bo nie może przemówić do pisowskiego ludu , który na nią czekał , a jak przez tyle lat za grubą forsę szczuła na innych i kłamała , to było ok ?
loki
7 miesięcy temu
I na koniec, wszyscy dostaną teraz taką tv na jaką zasługują / nie zasługują... :>>>>>>
Pełnia
7 miesięcy temu
Noo straszna tragedia, co tam choroby i bieda. Ręce opadają. Co za atencjuszka.
Joanna
7 miesięcy temu
A pani myślała, że tam korzenie zapuści…bye droga funkcjonariuszko PiS
😄😄😄
7 miesięcy temu
Płaczcie, płaczcie to oczyszcza.
Miki
7 miesięcy temu
Wzruszenie odbiera mi mowę ale pytanie jest jedno.... czy już jesteście spakowani ?
Talar
7 miesięcy temu
Kłamałaś pluła jadem i dalej nie wie dlaczego tak jest
CZYTELNICZKA
7 miesięcy temu
To jest wszystkich dramat tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Współczuję .
...
Następna strona