Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Maciej Orłoś miażdży artystów współpracujących z TVP: "Udział w Opolu był wsparciem ŁAJDACKIEJ i podłej propagandy"

286
Podziel się:

Maciej Orłoś odszedł z TVP w 2016 roku. Dziennikarz opublikował gorzki wpis na temat nadawcy publicznego i Festiwalu w Opolu. Nie miał litości dla artystów współpracujących ze stacją.

Maciej Orłoś miażdży artystów współpracujących z TVP: "Udział w Opolu był wsparciem ŁAJDACKIEJ i podłej propagandy"
Maciej Orłoś masakruje TVP. Wspomniał o Festiwalu w Opolu (AKPA)

W miniony weekend Telewizja Polska po raz sześćdziesiąty wyemitowała legendarny już Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wyjątkowa, jubileuszowa edycja widowiska powinna być prawdziwym świętem polskiej muzyki. Znaczna część topowych artystów nie wzięła jednak udziału w koncertach, bojkotując tym samym podatną na polityczne wpływy TVP.

Wielu artystów bojkotuje Festiwal w Opolu. Maciej Orłoś popiera ich decyzję

Nieco ubogie grono muzyków, którzy zdecydowali się wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru, swój udział tłumaczyło rozrywką ponad podziałami i podtrzymywaniem tradycji. Ich argumentacja nie przekonała Macieja Orłosia, który przez ponad 20 lat pracował TVP i definitywnie zakończył współpracę ze stacją, kiedy rządy przejęli politycy "Prawa i Sprawiedliwości".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tomaszewska komentuje współpracę Kubickiej z TVP: "HIPOKRYZJA"

Maciej Orłoś upamiętnił ważną dla niego rocznicę gorzkim wpisem na temat TVP

Maciej Orłoś należy go grona gwiazd, które otwarcie komentują sytuację polityczną w kraju i krytykują ściśle powiązaną z partią rządzącą Telewizję Polską. Z okazji 32. rocznicy pierwszego dyżuru w "Teleexpressie", dziennikarz zdecydował się na dość obszerny wpis. Dołączył do niego archiwalne zdjęcie z czasu, gdy dopiero zaczynał swoją przygodę z kultowym programem informacyjnym.

Dokładnie 32 lata temu, 15 czerwca 1991 roku, miałem pierwszy dyżur w Teleexpressie. Przez kolejne lata władze TVP się zmieniały, stacja nigdy niestety nie była wolna od wpływów politycznych, natomiast nie przypuszczałem, że kiedykolwiek możemy mieć w telewizji PRL bis. Dlatego w 2016 roku odszedłem z TVP - nie chciałem być częścią rządowej propagandy - podkreślił.

Maciej Orłoś ostro o artystach współpracujących z Telewizją Polską

W obliczu trwającej wciąż dyskusji na temat Festiwalu w Opolu i moralności występujących tam artystów, Maciej Orłoś postanowił dosadnie wyrazić swoje stanowisko.

Nawiązując do niedawnej dyskusji wokół udziału artystów w opolskim festiwalu, chcę tylko zaznaczyć, że niestety argumenty niektórych, iż należy być w Opolu "ponad podziałami", bo to "tylko rozrywka", a także tradycja etc są nie do obrony, nie mają racji bytu. Dlaczego? A dlatego, że manipulacja, propaganda, kłamstwo, szczucie w dziale informacji i publicystyki TVP doszły do takiego poziomu, że każdy szanujący się artysta/twórca powinien trzymać się od tej stacji z daleka. Udział w Opolu był niestety wsparciem łajdackiej, podłej propagandy prowadzonej przez TVP. Bardzo mi przykro, ale z tym nie da się polemizować - podsumował gorzko Maciej Orłoś.

Zgadzacie się z jego opinią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(286)
Mmmmm
rok temu
Hahaha. Ktos tu szuka pracy w TVN.
Yoyoooma
rok temu
A kim oni są bez TVP? Mało co już znaczą w mediach i są zmuszeni brać każdego „kotleta”. Gdyby nie ciągłe ujadanie na TVP, nikt nie pamiętałby o panu redaktorze…Podwójna moralność!
Zuz
rok temu
Orłoś porzucił żonę gdy ta ciężko chorowała dla nowej kochanki i to by było tyle w temacie łajdactwa.
Kola
rok temu
Orłoś jesteś największym hipokrytą ever 🤦
cynik33
rok temu
Z moich gdyńskich czasów pamiętam jak na corocznym spędzie pojawiał sie Orłoś. W Gdyni miał łatkę miłośnika nastek. Takich około 18 +/1. Czyli wszystko na legalu. Niesmak jedak był.
Najnowsze komentarze (286)
abc
7 miesięcy temu
Pan M.O to mały człowieczek do małych spraw.
tolo
rok temu
jego występy w telexspresie to była jakaś gigantyczna pomyłka cywilizacyjna,program znany z tego ,że był dynamiczny, ekspresyjny a on największy usypiacz i nudziarz o nieprzyjemnej aparycji. Kto go tam tyle trzymał .
Maria
rok temu
Ogólnie gość bardzo nieprzyjemny
Marika
rok temu
Dk takich osób jak Orłoś dodać trzeba inne dobrze ze coraz ich mniej na wizji.W Orłosiu jego wypowiedziach i nid tylko jest tyle złości ile w rybie ości
BOBEK
rok temu
Bardzo dobrze ze nie pokazuje się NA ekranie miał swoje 5 minut blask bil jak od żarówki teraz zgasła facet mówi co mowi by zwrócić choć ciut nz siebie uwagę.po tych wypowiedziach schowałbym się do szafy i nie wychodził przez jakiś czas
Marika
rok temu
Od czasu kiedy zwolniono Orłosia jest zły na TVP wyraźnie się nie nadawał wymienili ją żarówkę i dobrze bo teraz czyta się jego wypowiedzi.tak bije blask że nie można na niego patrzec
Zagadka
rok temu
Wszyscy ogladaczetvn i opzycyjni wybircy tak mówią. Tylko mówią, a konkretów brak.To informowanie Polaków o tym co się dzieje jest klamstwem?. 8 lat Po prigramu brak. Jak o tym mówić żeby było uczciwie
Mark
rok temu
Wolny kraj kto chce niech krytykuję kto chce nie ogląda i na tyle
gość
rok temu
Lubię Pana Orłosia, ale zdecydowanie nie zgadzam się z nim. Muzyka była i jest nośnikiem polskiej tożsamości, pozwala przetrwać, buduje wspólnotę. Dziś mamy wyjątkową, szczególną sytuację - wojnę tuż obok, za naszą granicą. To czas budowania, wzmacniania wspólnoty. Polskie piosenki, muzyka budują naszą wspólnotę, czy to się komuś podoba, czy też nie. Dlatego trzeba takie sprawy jak festiwal w Opolu oddzielić od politycznych utarczek. Dziś bardziej niż wcześniej to naprawdę nasz wspólny interes, ponad podziałami. Są sprawy ważne i ważniejsze. Poza tym - jak sobie ktoś wyobraża bojkotowanie takiej publiczności, jak w Opolu?! Za co?!
Rob
rok temu
To dobre powiedzenie mogłoby być tzn. Być nierozgarnięty jak Orłoś. To wejdzie do języka polskiego- zobaczcie.
jjo
rok temu
Jak to mawiają starzy górale : żal d ściska! Była popularność , rozpoznawalność i kasa z T. publicznej, teraz pewnie bieda i przebywanie gdzieś na dalekiej orbicie mediów. Hejtowanie na TVP i festiwale nie pomoże w zdobyciu posady
Sierpniak
rok temu
Przecież chłopie sam szczujesz.Kim Ty jesteś że, krytykujesz wszystko, co nie po Twojej myśli. Inni też mają rozum
Miś
rok temu
Orłoś, rani czyjeś uczucia i poglądy i publikujecie w sieci. A opinie nie!
Miś
rok temu
Panie Orłoś jak zaczyna pan zmieniać świat, niech zacznie pan od siebie! A ta szczerość obdziera pana ze wszystiego, dwie rzeczy jakie pan ma, to ten garnitur na sobie i jedną wadę, brak zalet!!!!
...
Następna strona