Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Dziennikarz "Faktów" TVN WZIĄŁ ŚLUB ze swoim partnerem. Nie zabrakło znanych gości (ZDJĘCIA)

276
Podziel się:

Michał Tracz, dziennikarz TVN i TVN24, wziął ślub ze swoim partnerem. Razem z nim świętowali m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marta Kuligowska czy Mariusz Szczygieł.

Dziennikarz "Faktów" TVN WZIĄŁ ŚLUB ze swoim partnerem. Nie zabrakło znanych gości (ZDJĘCIA)
Michał Tracz wziął ślub (Instagram)

W Polsce po ponad trzech dekadach demokracji osoby ze społeczności LGBT wciąż nie mogą cieszyć się równymi prawami. Coroczne raporty dotyczące dyskryminacji osób nieheteroseksualnych stawiają nas na ostatnich pozycjach w Europie. W ostatnich latach coraz więcej osób publicznych decyduje jednak, by nie kryć się ze swoją orientacją homoseksualną i tym samym "dać twarz" osobom LGBT.

Niestety, w świetle polskich przepisów kochające się i żyjące ze sobą osoby tej samej płci nie są traktowane jak heteroseksualne pary. Dlatego wiele z nich wybiera ślub poza polskimi granicami, bo nad Wisłą ma on wymiar jedynie symboliczny.

Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana

Na taki krok zdecydowali się właśnie Michał Tracz, dziennikarz TVN i TVN24, i jego partner. Mężczyźni wzięli ślub w Wiedniu. Wesele odbyło się dzień później i miało miejsce już w Warszawie Bawiło się na nim ponad sto gości, w tym czołowe nazwiska TVN-u, a wśród nich: Katarzyna Kolenda-Zaleska, Piotr Jacoń, Arleta Zalewska, Radomir Wit. Nie zabrakło też innych dziennikarzy - Mariusza Szczygła i Dawida Maliszewskiego. Szczygieł był też prowadzącym ceremonię.

Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiSowskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie. Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali - napisał na Facebooku Maliszewski.

Dziennikarz dodał też, że były momenty, kiedy gościom popłynęły po policzkach łzy:

Tata jednego z panów młodych (pan jak podejrzewam między 60 a 70 lat) poruszony był faktem, że jego syn bierze ślub z mężczyzną swojego życia. Obie mamy także płakały - ze szczęścia.

Jak napisał Mariusz Szczygieł, mężczyźni zmienili swoje nazwiska:

Zaczynając talk-show z młodą parą, spytałem retorycznie, czy jesteśmy w bajce, czy w normalności. Odpowiedź jest dla mnie jasna: ani w tym, ani w tym. Związek obu chłopaków jest przez nasze państwo nieakceptowalny. Ale przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską przynajmniej symbolicznie. Otóż sądownie zmienili swoje nazwiska (na poziomie aktu urodzenia!), dodając sobie na zawsze nazwisko partnera - czytamy na jego Instagramie.

Zobaczcie fotografie z zabawy weselnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(276)
Anna
2 lata temu
Najlepszego dla Panów Modych🍾💐
arnold
2 lata temu
żyjąc w skansenie Europy, trzeba sobie jakoś radzić. brawo, Panowie.
Kris
2 lata temu
Przypominam, że ustawa o związkach partnerskich przepadła w pierwszym czytaniu bodajże w Sejmie za rządów po-PSL kiedy prezydentem był Bronisław K. Tyle w temacie. Można sprawdzić w necie.
Inka
2 lata temu
Rozumiem że przed PIS homoseksualni ludzie zawierali małżeństwa i mieli wszystkie przywileje a teraz zostało im to zabrane??
Nara
2 lata temu
Tvn w pigułce, nic dodać, nic ująć
Najnowsze komentarze (276)
Niunia
2 miesiące temu
Parodia
Gość
6 miesięcy temu
Skoro żyją w Polsce, to po co im ten ślub zagranicą. I tak tutaj on nic nie znaczy, nadal są parą gejów mieszkającą ze sobą.
olga
6 miesięcy temu
Statystycznie związki homoseksualne trwają około 5-ciu lat, Wzrośnie tylko liczba rozwodów.
Trfc
6 miesięcy temu
Gratulacje szczere.
Iwona
6 miesięcy temu
Dlaczego światła PO będąc u władzy nie zmieniła tego?.Hipokryci mają teraz preyeks do krytyki..
cyklista
6 miesięcy temu
udanej nocy poślubnej
ergo
6 miesięcy temu
Biedna Polska broni się przed nihilizmem jak tylko potrafi
ergo
6 miesięcy temu
POnoć rządzi PiS a jest to POnoć skrajna prawica faszyści a para młoda nie w obozie?
Bbb
6 miesięcy temu
Te ich mamy NAPEWNO płakały z radosci...he...he
rosk
rok temu
Super, pozdrawiam i życzę szczęścia!
Jaka
2 lata temu
Wszyscy po kądzieli!!😂
Zachwycona
2 lata temu
Przecież ślub to tylko papierek.....ach, nie, zapomniałam, tak to tylko można mówić o zwykłych, staromodnych ślubach baby z chłopem, hahahaha. Boże, jakie to wszystko nuuuuundne i przewidywalne.
TVN ssie
2 lata temu
Zwyciężyły europejskie wartości.
Bea
2 lata temu
Każdy żyje jak mu pasuje, jak są szczęśliwi to najważniejsze.
...
Następna strona