Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|
aktualizacja

Edyta Górniak jest W SZOKU po odwołaniu występu Stinga na gali Wiktorów: "Ja pracuję ze wszystkimi telewizjami, bo WSZĘDZIE JEST CZŁOWIEK"

813
Podziel się:

Edyta Górniak z niedowierzaniem odebrała informację o rezygnacji Stinga z imprezy w TVP. Wokalistka przy okazji odniosła się do krytykowanego koncertu "Murem za polskim mundurem". "Moją rolą było to, żeby na pole minowe wnieść białą flagę" - oznajmiła.

Edyta Górniak jest W SZOKU po odwołaniu występu Stinga na gali Wiktorów: "Ja pracuję ze wszystkimi telewizjami, bo WSZĘDZIE JEST CZŁOWIEK"
Edyta Górniak chłodno ocenia odwołanie występu Stinga na gali Wiktorów (AKPA, GETTY)

Wieść o tegorocznej gali rozdania Wiktorów ze względu na nagły powrót uroczystości po prawie ośmiu latach przerwy odbiła się szerokim echem w medialnym środowisku. Imprezę transmitowaną przez Telewizję Polską miał uświetnić występ samego Stinga. To z kolei spotkało się z głośnym sprzeciwem wielu polskich gwiazd bojkotujących propagandową telewizję Jacka Kurskiego, którzy chcieli nakłonić brytyjskiego artystę do rezygnacji z przyjazdu do Polski. Prośby okazały się skuteczne, ponieważ na kilka dni przed planowaną uroczystością Universal Music Polska poinformował, że koncert muzyka nie dojdzie do skutku.

Po takim obrocie spraw wiele polskich gwiazd mogło odetchnąć z ulgą. Ogromny kamień z serca spadł Kindze Rusin, oddanej fance Stinga, która w obszernym wpisie od serca podziękowała wokaliście za rezygnację z występu w państwowej telewizji. Inaczej na tę decyzję zareagowała Edyta Górniak.

Zobacz także: Edyta Górniak planuje otworzyć... szkołę medytacji: "Chcę pomagać ludziom"

W rozmowie z serwisem Jastrząb Post piosenkarka odnosząc się do zaistniałej sytuacji, podzieliła się swoim punktem widzenia.

Jestem w szoku. Muzyka to jest ta przestrzeń, która łagodzi obyczaje. Tak było zawsze. Muzyka jednoczy, pozwala rozumieć wiele trudnych emocji - zaczęła. Ma taką niezwykłą potęgę, że potrafi uzdrawiać i naprawdę potrafi łagodzić te konflikty. Język muzyki, sztuki pomiędzy krajami, to jest zawsze coś takiego neutralnego, trochę bezbronnego. Nie wydaje mi się, że to powinno być połączone z polityką. Ja też słyszałam różne zarzuty, jeśli chodzi o moją współpracę z różnymi telewizjami. Ja pracuję ze wszystkim ludźmi, ze wszystkimi telewizjami, ze wszystkimi stacjami radiowymi. Nie neguję żadnej z nich, bo wszędzie jest człowiek. Dla mnie każdy człowiek liczy się tak samo, pod warunkiem, że nie będzie świadomie robił komuś krzywdy. Nigdy nie wezmę udziału w przedsięwzięciu, które namawia do agresji - podkreśliła.

Kontynuując swoją wypowiedź, Górniak wspomniała o swoich doświadczeniach i komentarzach, z którymi zmagała się po niektórych występach, filozoficznie analizując zachowania hejterów:

Był taki dziwny komentarz po moim wystąpieniu, kiedy śpiewałam "Dziwny jest ten świat" dla wojska polskiego, dla weteranów. Naprawdę mamy ogromnie dużo konfliktów i powinniśmy starać się je łagodzić, nie zaogniać, więc moją rolą uważałam było to, żeby na pole minowe wnieść białą flagę i być neutralnym językiem komunikacji wszystkich stron. Natomiast jeżeli w kimś jest agresja, gniew i chęć rywalizacji, chęć zemsty, to do niego się nie przemówi. Po prostu język łagodności, spokoju do niektórych nie przemawia - wyjaśniała, po czym podzieliła się psychologiczną ciekawostką:

Ostatnio słyszałam bardzo mądre stwierdzenie – są ludzie, którzy wychowani byli w tak ogromnym stresie i chaosie, że oni nie rozumieją pokoju i spokoju, i się w tym nie odnajdują. Najłatwiej odnajdują siebie w przestrzeni chaosu, bo to najlepiej znają. Więc im jest na rękę to, żeby narzekać, żeby się kłócić. Żeby cały czas mieć o czym rozmawiać przy stole w sensie konfliktów, które przynosi się na talerz jako temat do dyskusji. To są bardzo wcześnie złamane dusze. Albo przewlekle złamane dusze. Wbrew pozorom nie wszyscy chcą spokoju - posumowała ponuro.

Czujecie się mądrzejsi?

Pulpety ocieplają wizerunek Królikowskiego oraz StingGate na Wiktorach

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(813)
jada
2 lata temu
Edyta pojawi się wszędzie gdzie dają zarobić
Madzia Buczek
2 lata temu
Pani Edziu, Pani nie pracuje tylko wyje za kasę 2 piosenki z czasów kiedy u władzy był jeszcze Breżniew
Nie pozdrawia...
2 lata temu
Pani Edyto, a kiedy nowa płyta? Ostatnia była 10 lat temu. Może pora zająć się jedyną rzeczą na której się Pani zna, czyli na śpiewie. Bo niestety jeśli chodzi o pozostałe sprawy to szkoda gadać.
realista
2 lata temu
*To z kolei spotkało się z głośnym sprzeciwem wielu polskich gwiazd* ! GWIAZDY SĄ TYLKO NA NIEBIE!!!
daga
2 lata temu
,,Wszędzie jest człowiek...". Cóż za hipokryzja. Dla Edytki liczy się tylko kasa. Ten, kto nie płaci, widać człowiekiem nie jest. Najlepszym przykładem są jej najbliżsi. Koncerty TVP może nie nawołują do agresji, ale sama stacja w obrzydliwy sposób walczy z opozycją, LGBT, kobietami i myślącymi inaczej. Wzbudza tym samym agresję w swoich odbiorcach wobec osób, delikatnie mówiąc, krytykowanych.
Najnowsze komentarze (813)
Meandyou
2 lata temu
Że niby wszędzie z każdą telewizja, a z rosyjską też? Masakra...
Ela
2 lata temu
Górniak pokazała klasę, śpiewając na gali Wiktorów, pokazała że jest mądrzejsza od Stinga. A panom Szczygieł, Rusin i innym dotkniętym megalomanią i nisko lotnych intelektualnie powiem tak.... Wszelkie sympatie polityczne, wyraża się przy urnach i niema co się obrażać na demokrację gdy wybory nie ułożą się po naszej myśli, to po pierwsze. Po drugie, wszelkie dyskusje polityczne i argumenty stosuje się w kraju, na zewnątrz nikt tego nie zrozumie, nie zna naszych realiów i nie żyje w tym kraju... jak pan Sting, który swoje wnioski o Polsce wyciągnie. O Polsce ! Podkreślam, nie o PiS-e. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, nie powinien nigdy opuszczać swojego zaściankowego grajdołka i wypowiadać się publicznie ...
Stefek
2 lata temu
Ale co z tego że "śpiewasz" ale nigdy nie będziesz taka Sting i to na tyle
Scypion
2 lata temu
Ja pracuję ze wszystkim ludźmi, ze wszystkimi telewizjami, ze wszystkimi stacjami radiowymi. Nie neguję żadnej z nich, bo wszędzie jest KASIORA !
Ula
2 lata temu
Dziekuje Pani Edyto za madre slowa!
Kobieta
2 lata temu
Ale tj. Mr. Sting 🐝z takim dorobkiem artystycznym nie musi brać wszystkiego jak leci, przychodzi taki czas że zaczyna się odcinać kupony i tyle w temacie😊
Marko
2 lata temu
Nie cierpię Kurskiego i TVP ale mam pytanie: Lewandowski też miał nie grać przeciwko Szwecji bo TVP transmituje mecz? Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Jak coś jest transmitowane przez TVP i ktoś tam występuje to nie znaczy, że popiera tą telewizje. Jakoś ten podzielony kraj trzeba poskładać, a takimi zrachowaniami tylko pogłębiamy podziały.
Remi
2 lata temu
Jak może być w szoku? Skoro Sting od lat angażuje się w walkę o demokrację, wspiera środowiska LGBT i feministyczne, czyli robi dokładnie odwrotnie niż reżimowa telewizja TVP.
KAŚKA
2 lata temu
Edytko w takim razie dla wielu stacji nie jesteś człowiekiem skoro już nie chcą z tobą współpracować 😂😂😂
Megi
2 lata temu
O co walczy Sting, żeby stwierdzić, że Polska to kraj, który sprzeciwia się jego ideom? Prawa człowieka... Więc pytam się bezmózgów w typie Szczygła czy Rusin? Prawa człowieka to zespół praw i wolności, które przysługują każdemu człowiekowi bez względu na rasę, płeć, język, wyznanie, przekonania polityczne, pochodzenie narodowe i społeczne czy majątek, prawo do życia i pracy. Powiedzcie, które z tych praw ustawowo łamie Państwo Polskie czy TVP ??! Wszystkim wam się w głowach po...... porąbało.
Kama
2 lata temu
Co za wstrętne ,fałszywe i głupie ploty.Sting nie przyjedzie do Polski bo jest chory na covid .Zarazeni też są jego muzycy z którymi występuje.Sting ma daleko w d.. polskie celebrytki że niby ich miałby słuchać.
Grzegorz
2 lata temu
Nie Pani Edytko, dla Pani najważniejsze są pieniądze A nie ludzie, honor czy godność i tu jest właśnie ta różnica
Agata
2 lata temu
czytam i oczom nie wierzę, namawiacie do hejtu a niby stop hejt promujecie? co jest z wami?
gosc
2 lata temu
nie wazne gdzie aby kasa byla a tu taka przyzwoitke udaje
...
Następna strona