Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Emocjonalna Dominika Gwit protestuje przed siedzibą Trójki: "CAŁĄ DROGĘ PŁAKAŁAM"

249
Podziel się:

"Odwróciłam się, szedł na nas wielki kordon policji. Otoczyli wejście do Trójki" - relacjonuje dramatycznie aktorka.

Emocjonalna Dominika Gwit protestuje przed siedzibą Trójki: "CAŁĄ DROGĘ PŁAKAŁAM"
Dominika Gwit na proteście przed siedzibą Trójki (ONS, Instagram)

Skandal związany z radiową Trójką i "ocenzurowaniem" utworu Kazika na liście przebojów, odbił się szerokim echem w całym kraju. W ramach protestu z Trójki zwolniło się większość cenionych i szanowanych dziennikarzy, którzy prowadzili swoje audycje od lat. Dodatkowo gro artystów publicznie apelowało, by nie grać ich przebojów na antenie rozgłośni, która blokuje wolność słowa.

Dziś przed siedzibą radia przy ul. Myśliwieckiej odbył się protest, na którym zgromadziła się rzesza wielbicieli anteny. Była wśród nich Dominika Gwit, która zrelacjonowała przebieg wydarzenia na swoim instagramowym koncie.

Na samym początku powiem tak: nie jestem politycznym wojownikiem. Nie wspieram niczyjej kampanii wyborczej. Piszę to, bo może ktoś z Was chciałby o tym wiedzieć. Urodziłam się w 1988 roku. Można powiedzieć, że przez całe życie żyję w pięknym wolnym, europejskim kraju. Nigdy nie chodziłam na manifestacje, choć w sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek - wyznała aktorka.

Gwit dodała, że była mocno związana z radiową Trójką.

Od 2010 do 2014 roku pracowałam w Polskiej Agencji Prasowej w dziale kultury. Bywałem w Trójce Polskiego Radia na licznych benefisach wybitnych polskich Artystów, robiąc z tych wydarzeń relacje. Od lat słucham Trójki, mój Mąż - całe swoje życie. Podjechaliśmy dziś na Myśliwiecką o godzinie 18 , będąc na rowerowej wycieczce. Chcieliśmy popatrzeć na nasze Radio, które właśnie przestaje istnieć - dodała.

Celebrytka w dramatycznym tonie relacjonowała przebieg prostetu oraz interwencję policji.

Ludzie palili znicze, Mąż zawiesił czarną wstęgę na znak żałoby po Radiu, które go ukształtowało. Chwilę później zaczęli zbierać się ludzie, dziesiątki, setki wiernych Słuchaczy. Młodzi, starsi, na rowerach, z dziećmi, z psami. Różni - Słuchacze Trójki. Z samochodów na cały regulator leciał Kazik. Dziś przecież miało być kolejne notowanie Listy Przebojów. Do zgromadzonych wyszli Ludzie Trójki, m.in. Piotr Stelmach. Pojawiła się policja. Coraz więcej policji. Ostrzegali z głośników, że będą spisywać, że jeśli się nie rozejdziemy, użyją środków przymusu bezpośredniego. Odwróciłam się, szedł na nas wielki kordon policji. Otoczyli wejście do Trójki. Wcześniej mówili z głośników, że epidemia. W końcu wsiedliśmy na rowery i wróciliśmy do domu. Całą drogę płakałam - wyznała.

Warto podkreślić, że piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" ponownie zwyciężyła w dzisiejszym notowaniu Listy Przebojów Trójki. Audycja nie pojawiła się jednak na antenie ponieważ po odejściu Marka Niedźwiedzkiego nie miał jej kto poprowadzić...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(249)
Myślę i myślę
4 lata temu
Bardzo zdziwiła histeryczna mnie reakcja pseudocelebrytów na apel Latkowskiego. Wydało mi się od razu podejrzane, że tak agresywnie zaatakowali, czyli coś mają na sumieniu.
Ola
4 lata temu
Ja jestem dużo szczuplejsza, a takiej krótkiej kiecki nie zakładam... Czas uwierzyć w siebie 🤭
Kaja
4 lata temu
Ok przykro ale nie róbmy szopki
GOSC
4 lata temu
A GDZIE PROTEST aktorow W SPRAWIE ZATOKI SZTUKI .CISZA.ZAKLAMANI OBLUDNICY.LUDZIE POWINNI BOJKOTAWAC ICH SPEKTAKLE .Zalosne placzki
Monia
4 lata temu
Jechała z mężem na wycieczkę i tak zupełnie przypadkiem mąż miał przy sobie czarna wstęgę...że też jeżdżąc na wycieczki nigdy do głowy mi nie przyszło zabierać ze sobą czarną wstęgę! A tak się przydaje!
Najnowsze komentarze (249)
santar
4 lata temu
Współczuję tym, którzy ogłaszają, że "ukształtowała" ich Lista Przebojów Trójki, że ich "wychowała" Jakie to żałosne, bo mnie wychowali moi rodzice, ukształtowały mnie moje doświadczenia, wiedza, wartości. A ich radiowy program, muzyczka puszczana przez kogoś kto został zatrudniony w stanie wojennym. Żałosne, i tego nie zakrzyczą i nie zamanifestują.
Kierowca fury
4 lata temu
A siedzenia wyjeli i ją wepchali!
Kucharz
4 lata temu
Ile dziennie jada taki hipopotam?
Wieśniak
4 lata temu
Toż moja Mućka nie jest taka przy kości.
Pirania
4 lata temu
Apetyczny grubasek.
Biuro M.
4 lata temu
Niezła partia dla Wojtka M.
Krokodyl
4 lata temu
A ja tam lubię takie grube.
Zoo
4 lata temu
Zdejmicie z pudelka zdjęcia tego hipopotama bo się klijentela wystraszy.
Smok wawelski
4 lata temu
Co to za Godzilla?
Literarka
4 lata temu
Nich sobie gruba Gwint strzeli z gwinta i będzie ok.
Piterek1961
4 lata temu
No biedna. Jej się wydaje, że należy do tego grona. Aktorów, artystów, celebrytów.
ARES
4 lata temu
OKROPNA FUJ !!
pol
4 lata temu
a co to za gruby babsztyl,tego sie nie da ogladac
Sylwester
4 lata temu
Boże ty mój tak się zapuścić?
...
Następna strona