Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Emocjonalna Dominika Gwit protestuje przed siedzibą Trójki: "CAŁĄ DROGĘ PŁAKAŁAM"

249
Podziel się

"Odwróciłam się, szedł na nas wielki kordon policji. Otoczyli wejście do Trójki" - relacjonuje dramatycznie aktorka.

Emocjonalna Dominika Gwit protestuje przed siedzibą Trójki: "CAŁĄ DROGĘ PŁAKAŁAM"
Dominika Gwit na proteście przed siedzibą Trójki (ONS, Instagram)
bDHSkHWZ

Skandal związany z radiową Trójką i "ocenzurowaniem" utworu Kazika na liście przebojów, odbił się szerokim echem w całym kraju. W ramach protestu z Trójki zwolniło się większość cenionych i szanowanych dziennikarzy, którzy prowadzili swoje audycje od lat. Dodatkowo gro artystów publicznie apelowało, by nie grać ich przebojów na antenie rozgłośni, która blokuje wolność słowa.

Dziś przed siedzibą radia przy ul. Myśliwieckiej odbył się protest, na którym zgromadziła się rzesza wielbicieli anteny. Była wśród nich Dominika Gwit, która zrelacjonowała przebieg wydarzenia na swoim instagramowym koncie.

bDHSkHXb

Na samym początku powiem tak: nie jestem politycznym wojownikiem. Nie wspieram niczyjej kampanii wyborczej. Piszę to, bo może ktoś z Was chciałby o tym wiedzieć. Urodziłam się w 1988 roku. Można powiedzieć, że przez całe życie żyję w pięknym wolnym, europejskim kraju. Nigdy nie chodziłam na manifestacje, choć w sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek - wyznała aktorka.

Gwit dodała, że była mocno związana z radiową Trójką.

Od 2010 do 2014 roku pracowałam w Polskiej Agencji Prasowej w dziale kultury. Bywałem w Trójce Polskiego Radia na licznych benefisach wybitnych polskich Artystów, robiąc z tych wydarzeń relacje. Od lat słucham Trójki, mój Mąż - całe swoje życie. Podjechaliśmy dziś na Myśliwiecką o godzinie 18 , będąc na rowerowej wycieczce. Chcieliśmy popatrzeć na nasze Radio, które właśnie przestaje istnieć - dodała.

bDHSkHXh

Celebrytka w dramatycznym tonie relacjonowała przebieg prostetu oraz interwencję policji.

Ludzie palili znicze, Mąż zawiesił czarną wstęgę na znak żałoby po Radiu, które go ukształtowało. Chwilę później zaczęli zbierać się ludzie, dziesiątki, setki wiernych Słuchaczy. Młodzi, starsi, na rowerach, z dziećmi, z psami. Różni - Słuchacze Trójki. Z samochodów na cały regulator leciał Kazik. Dziś przecież miało być kolejne notowanie Listy Przebojów. Do zgromadzonych wyszli Ludzie Trójki, m.in. Piotr Stelmach. Pojawiła się policja. Coraz więcej policji. Ostrzegali z głośników, że będą spisywać, że jeśli się nie rozejdziemy, użyją środków przymusu bezpośredniego. Odwróciłam się, szedł na nas wielki kordon policji. Otoczyli wejście do Trójki. Wcześniej mówili z głośników, że epidemia. W końcu wsiedliśmy na rowery i wróciliśmy do domu. Całą drogę płakałam - wyznała.

Warto podkreślić, że piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" ponownie zwyciężyła w dzisiejszym notowaniu Listy Przebojów Trójki. Audycja nie pojawiła się jednak na antenie ponieważ po odejściu Marka Niedźwiedzkiego nie miał jej kto poprowadzić...

bDHSkHXi
bDHSkHXC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(249)
santar
9 miesięcy temu
Współczuję tym, którzy ogłaszają, że "ukształtowała" ich Lista Przebojów Trójki, że ich "wychowała" Jakie to żałosne, bo mnie wychowali moi rodzice, ukształtowały mnie moje doświadczenia, wiedza, wartości. A ich radiowy program, muzyczka puszczana przez kogoś kto został zatrudniony w stanie wojennym. Żałosne, i tego nie zakrzyczą i nie zamanifestują.
Kierowca fury
9 miesięcy temu
A siedzenia wyjeli i ją wepchali!
Kucharz
9 miesięcy temu
Ile dziennie jada taki hipopotam?
bDHSkHXD
Wieśniak
9 miesięcy temu
Toż moja Mućka nie jest taka przy kości.
Pirania
9 miesięcy temu
Apetyczny grubasek.
Biuro M.
9 miesięcy temu
Niezła partia dla Wojtka M.
Krokodyl
9 miesięcy temu
A ja tam lubię takie grube.
Zoo
9 miesięcy temu
Zdejmicie z pudelka zdjęcia tego hipopotama bo się klijentela wystraszy.
Smok wawelski
9 miesięcy temu
Co to za Godzilla?
Literarka
9 miesięcy temu
Nich sobie gruba Gwint strzeli z gwinta i będzie ok.
Piterek1961
9 miesięcy temu
No biedna. Jej się wydaje, że należy do tego grona. Aktorów, artystów, celebrytów.
ARES
9 miesięcy temu
OKROPNA FUJ !!
pol
9 miesięcy temu
a co to za gruby babsztyl,tego sie nie da ogladac
bDHSkHXv
Sylwester
9 miesięcy temu
Boże ty mój tak się zapuścić?
...
Następna strona
bDHSkHXX